Каква марка минерална пудра ?

  • 23 399
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 776
Запис и от мен в темата Flutter Икам да помоля ползващите да споделят Лореалската, Максфактор и тази на Арт деко имат ли талк вътре? ooooh! Защото, ако имат, се отказвам Mr. Green Изобщо минералната пудра на коя марка от наличните на българския пазар, се предполага, че е най-качествена? Последното е относително, но все пак Wink

# 16
  • Мнения: 89
Запис и от мен в темата Flutter Икам да помоля ползващите да споделят Лореалската, Максфактор и тази на Арт деко имат ли талк вътре? ooooh! Защото, ако имат, се отказвам Mr. Green Изобщо минералната пудра на коя марка от наличните на българския пазар, се предполага, че е най-качествена? Последното е относително, но все пак Wink
Ами за Арт деко, пише следното: Without talc, wax and oil. Titanium dioxide Titanium dioxide is called the white mineral in cosmetics and is used in color and treatment products. In sun protective products it is ground finely and used as an invisible light reflector. and Zinc oxide Zinc oxide is a natural mineral and is described as a mild astringent. It is used in micronized form as a physical sun protector, as color pigment in products with an antiseptic and inflammation inhibiting action. protect the skin against UV-rays. Non-comedogenic. Fragrance-free.
Това е от сайта, че съм хвърлила опаковката. За най-качествен продукт на бг пазара, може да каже някой, който е ползвал повечко продукти, аз само тази ...

# 17
  • Мнения: 20
Извинявам се за невежеството, но каква е разликата между минерална пудра и обикновенна?

# 18
  • Мнения: 776
Запис и от мен в темата Flutter Икам да помоля ползващите да споделят Лореалската, Максфактор и тази на Арт деко имат ли талк вътре? ooooh! Защото, ако имат, се отказвам Mr. Green Изобщо минералната пудра на коя марка от наличните на българския пазар, се предполага, че е най-качествена? Последното е относително, но все пак Wink
Ами за Арт деко, пише следното: Without talc, wax and oil. Titanium dioxide Titanium dioxide is called the white mineral in cosmetics and is used in color and treatment products. In sun protective products it is ground finely and used as an invisible light reflector. and Zinc oxide Zinc oxide is a natural mineral and is described as a mild astringent. It is used in micronized form as a physical sun protector, as color pigment in products with an antiseptic and inflammation inhibiting action. protect the skin against UV-rays. Non-comedogenic. Fragrance-free.
Това е от сайта, че съм хвърлила опаковката. За най-качествен продукт на бг пазара, може да каже някой, който е ползвал повечко продукти, аз само тази ...

Ahim_sa, както винаги изчерпателна, благодаря много Hug  bouquet

# 19
  • Мнения: 4 292
Аз съм ползвала на Арт Деко и Лореал. Тази на Арт Деко е по-добра, според мен, но аз съм пристрастна - марката ми е любима.

# 20
# 21
  • Мнения: 2 768
Най-добрата минерална пудра е марка bare escentuals http://www.bareescentuals.com/
Има ги в Ягодка


На мен лично, изобщо не ми хареса.

# 22
  • Мнения: 434
Аз ползвам на Everyday Minerals пудрите (по-точно фон дьо тен-ите) и съм много доволна. Peace Имат добра покривност,разнообразна цветова гама и са с лека текстура. Heart Eyes Плюс това смея да кажа,че лично при мен пудрата им издържа почти през целия ден. Peace Поръчвам си ги от сайта им.
А друг продукт ползвала ли си, освен пудрите ?


Да,ружовете,коректорите,финиш пудрите,имам и от четките им. Peace Доволна съм от продуктите им. Flutter

# 23
  • София
  • Мнения: 901
А да знаете някаква транспарентна минерална пудра?  newsm78

# 24
  • Мнения: 451
Запис и от мен в темата Flutter Икам да помоля ползващите да споделят Лореалската, Максфактор и тази на Арт деко имат ли талк вътре? ooooh! Защото, ако имат, се отказвам Mr. Green Изобщо минералната пудра на коя марка от наличните на българския пазар, се предполага, че е най-качествена? Последното е относително, но все пак Wink
На Л'Ореал има, аз затова писах, че не  я препоръчвам в една друга тема, за останалите не знам Peace

# 25
  • Мнения: 89
Ahim_sa, както винаги изчерпателна, благодаря много Hug  bouquet
Няма защо kiora сподели отзиви, когато направиш своя избор   Peace.
 
Извинявам се за невежеството, но каква е разликата между минерална пудра и обикновенна?
Разликата е, че минералния грим като цяло (не само пудри), е от естествени съставки, не съдържа изкуствени оцветители, ароматизатори и консерванти (или поне са много по-малко от в стандартните продукти). Не образува комедони, алергии, оставя порите отпушени, в същото време предпазва от слънцето. Освен декоративен има и подхранващ и противовъзпалителен ефект.  Обобщено, това е, но в нета има много повече инфо  Peace.

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 21:52 от Ahim_sa

# 26
  • Мнения: 89
Запис и от мен в темата Flutter Икам да помоля ползващите да споделят Лореалската, Максфактор и тази на Арт деко имат ли талк вътре? ooooh! Защото, ако имат, се отказвам Mr. Green Изобщо минералната пудра на коя марка от наличните на българския пазар, се предполага, че е най-качествена? Последното е относително, но все пак Wink
На Л'Ореал има, аз затова писах, че не  я препоръчвам в една друга тема, за останалите не знам Peace
Да, затова трябва да се внимава, макар да се рекламират като толкова "естествени" съставките на минералния грим,  не всички фирми спазват това, само използват шума покрай него и си правят реклама, то с кое ли не е така де. Лореал, освен талка, са наслагали както обикновено и доста други неестествени съставки, но всеки си преценява  Peace.

# 27
  • Мнения: 3 835
Ползвам предимно декоративна козметика на Ейвън. Определено ми допадат повече минералните гримове пред другите - засега само пудрата, която всъщност е и фдт. Както и един вид сенки.

kiora, в пудрата няма талк. Нямам все още база за сравнение с други такива, но съм доволна от нея.  Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 4 752
Е, талкът нали е минерал? Някои работи за мен относно минералния грим са доста преувеличени. Thinking

Днес ще отида да си търся минерален руж на АртДеко. В Цум ли имаха техни продукти?

# 29
  • Мнения: 89
Днес ще отида да си търся минерален руж на АртДеко. В Цум ли имаха техни продукти?
Мисля че има, да. Ако в ЦУМ няма точно това, на 5 мин. от ЦУМ на Пиротска има едно магазинче, което е доста заредено с техни продукти.

Общи условия

Активация на акаунт