Каква марка минерална пудра ?

  • 23 420
  • 61
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 776

Имам нужда от съвет каква марка минерална пудра да си взема Simple Smile Търсих други теми, но няма почти нищо писано.
Освен това да попитам вярно ли е, че покривността им се доближава до тази на нормален фдт? Thinking

Колебая се м/у Лореал, АртДеко, Ревлон, МаксФактор. Разбира се, приемам и други идеи Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 89
Аз си взех такава пудра, писах в темата за перфектната кожа и попитах там като цяло мнението на момичетата за този грим като грижа за кожата, защото производителите твърдят, че има не само декоративни, ами и оздравяващи и заглаждащи свойства. Ще копирам какво казах там: "Взех си минерална пудра с ефект на фон дьо тен, без парфюми и консерванти и първото, което забелязах е, че стои естествено, слива се добре с тена, не омазнява и не матира особено сякаш (може би зависи от количеството). Нещо, което ми се стори различно е, че порите си личат ясно след нанасянето на продукта, ако и да не са подчертани допълнително, може би това е доказателство, че не ги запушва."
Моята е на АртДеко, според мен е по - покривна от обикновена пудра и може да се сравни с действието на някой, не чак толкова покривен фон дьо тен. Тъй като последния ми такъв беше на Виши, а той е много покривен, намирам разлика. Другото за порите го казах, че ги подчертава и ако са малко по - големи си личат, но може би това е част от "естествения" вид като цяло  Laughing знам ли.
Иначе цвета си улучих много точно, избирах си внимателно от мострите. Казаха ми че има значение и с какво се нанася, с тези бухналите четчици за пудра и руж, изглежда по - леко и прашливо на самото лице, а иначе с тампонче за нанасяне на фон дьо тен, става по - плътно нанесено.
Предния път в магазина, от където си взех пудрата, Кирил Чалъков правеше демонстрация именно на тази пудра и аз от там се запалих, а и като прибавим и липсата на някои широко използвани химии в продукта се реших, но дали съм много доволна не мога да определя, зависи какво се цели, ако е само за декоративния ефект има и по - добри продукти според мен, но зависи и от типа кожа.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 776
Ahim_sa, а твоята каква точно е?



или




Уфф, на тези снимки изглеждат еднакви сякаш, но в сайта са различни, даже разликата в цената не е малка. Първата е към 28 лв, втората 48.

# 3
  • Мнения: 89
Първата е и няма четчица в комплекта, тя се купува отделно ако нямаш собтсвена, но само четката беше около 20 даже и повече, което значи, че пудрата с четка пак става около 48, колкото втората. Затова се чудя дали разликата е в дизайна на опаковката и това че има четка само или и в самия продукт. На снимката не си личи, но самата пудра е в кутийката под едно капаче на дупчици, от което излиза по-малко, не е така, просто в насипно състояние. В магазина не ми предложиха втория вариант, казаха че това е много нов продукт и ала бала, сега виждам, че има и друг  newsm78. И Чалъков и той първия вариант си ползваше. В описанието на съдържание,свойства има ли разлика, ако си ги чела ?

# 4
  • София
  • Мнения: 4 776
Ahim_sa, ето двата линка с пудрите:

http://www.parfumi-market.net/pudra-artdeco-mineral-powder-found … h-2v1-p-4038.html
http://www.parfumi-market.net/pudra-artdeco-mineral-powder-found … n-2v1-p-1969.html

сякаш са еднакви, само едната има четка Thinking

# 5
  • Мнения: 89
Мда еднакви са си, само четката е ! Поне така пише на сайта на Артдеко: http://www.artdeco.de/en/cosmetics/make-up/pure-minerals/foundat … dation-brush.html  Peace

Най - добре да пробваш мостри и така да избереш, за Лореал аз лично не попаднах на много въторжени мнения, когато се чудех и затова дори не съм ги пробвала, а и като марка не ги харесвам хич, но всичко е индивидуално. Пиши отзиви, когато избереш или пробваш нещо  Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 4 776
Благодаря ти Hug Ще пиша след като си избера и купя. Явно не се ползват от много хора минералните пудри Thinking

# 7
  • Мнения: 1 885
Най-добрата минерална пудра е марка bare escentuals http://www.bareescentuals.com/
Има ги в Ягодка

# 8
  • София
  • Мнения: 4 776
Най-добрата минерална пудра е марка bare escentuals http://www.bareescentuals.com/
Има ги в Ягодка

За тази ли става дума? http://oth.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=84663&goChar=B#DETAIL

# 9
  • Мнения: 1 885
Да, то си се води Фон дьо тен. В момента има само много тъмни цветове май, но то не е случайно. Хубавите работи и в Ягодка свършват бързо.  Bare escentuals са създателите на минералната козметика. Можеш да вземеш и някакъв кит с руж и т.н не видях дали имаше от тях.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 776
Да, то си се води Фон дьо тен. В момента има само много тъмни цветове май, но то не е случайно. Хубавите работи и в Ягодка свършват бързо.  Bare escentuals са създателите на минералната козметика. Можеш да вземеш и някакъв кит с руж и т.н не видях дали имаше от тях.


мерси, ще чакам да се появи тогава, защото сега са много тъмни тонове. през това време може да пробвам лореалската Tired

# 11
  • Мнения: 434
Аз ползвам на Everyday Minerals пудрите (по-точно фон дьо тен-ите) и съм много доволна. Peace Имат добра покривност,разнообразна цветова гама и са с лека текстура. Heart Eyes Плюс това смея да кажа,че лично при мен пудрата им издържа почти през целия ден. Peace Поръчвам си ги от сайта им.

# 12
  • Мнения: 89
Аз ползвам на Everyday Minerals пудрите (по-точно фон дьо тен-ите) и съм много доволна. Peace Имат добра покривност,разнообразна цветова гама и са с лека текстура. Heart Eyes Плюс това смея да кажа,че лично при мен пудрата им издържа почти през целия ден. Peace Поръчвам си ги от сайта им.
А друг продукт ползвала ли си, освен пудрите ?

мерси, ще чакам да се появи тогава, защото сега са много тъмни тонове. през това време може да пробвам лореалската Tired
Какво стана, какво си избра накрая, лореал ли ?

# 13
  • София
  • Мнения: 4 776
Да, Л'ореал взех Simple Smile
Чудих се м/у МаксФактор и Лореал в аптеката, но определено лореалската ми хареса повече. Има страхотно покритие и дава много красив цвят. Моят е нюанс W4- golden beige. В кутийката изглежда по-тъмен, но нанесена на лицето някак се слива и не ми е тъмна.
Освен това определено не ми дразни кожата, а моята е много чувствителна. Няма аромат. Определено съм доволна.
На МФ има блестящи частички и е по-слабо покривна.

# 14
  • Мнения: 89
Да, Л'ореал взех Simple Smile
Чудих се м/у МаксФактор и Лореал в аптеката, но определено лореалската ми хареса повече. Има страхотно покритие и дава много красив цвят. Моят е нюанс W4- golden beige. В кутийката изглежда по-тъмен, но нанесена на лицето някак се слива и не ми е тъмна.
Освен това определено не ми дразни кожата, а моята е много чувствителна. Няма аромат. Определено съм доволна.
На МФ има блестящи частички и е по-слабо покривна.
Чудесно е, че си доволна Peace. Мисля да се поинтересувам и пробвам и други минерални продукти, но незнам дали има тема посветена само на тях, май все още няма супер голям интерес или и тук може да се обсъждат  newsm78
 

# 15
  • Мнения: 776
Запис и от мен в темата Flutter Икам да помоля ползващите да споделят Лореалската, Максфактор и тази на Арт деко имат ли талк вътре? ooooh! Защото, ако имат, се отказвам Mr. Green Изобщо минералната пудра на коя марка от наличните на българския пазар, се предполага, че е най-качествена? Последното е относително, но все пак Wink

# 16
  • Мнения: 89
Запис и от мен в темата Flutter Икам да помоля ползващите да споделят Лореалската, Максфактор и тази на Арт деко имат ли талк вътре? ooooh! Защото, ако имат, се отказвам Mr. Green Изобщо минералната пудра на коя марка от наличните на българския пазар, се предполага, че е най-качествена? Последното е относително, но все пак Wink
Ами за Арт деко, пише следното: Without talc, wax and oil. Titanium dioxide Titanium dioxide is called the white mineral in cosmetics and is used in color and treatment products. In sun protective products it is ground finely and used as an invisible light reflector. and Zinc oxide Zinc oxide is a natural mineral and is described as a mild astringent. It is used in micronized form as a physical sun protector, as color pigment in products with an antiseptic and inflammation inhibiting action. protect the skin against UV-rays. Non-comedogenic. Fragrance-free.
Това е от сайта, че съм хвърлила опаковката. За най-качествен продукт на бг пазара, може да каже някой, който е ползвал повечко продукти, аз само тази ...

# 17
  • Мнения: 20
Извинявам се за невежеството, но каква е разликата между минерална пудра и обикновенна?

# 18
  • Мнения: 776
Запис и от мен в темата Flutter Икам да помоля ползващите да споделят Лореалската, Максфактор и тази на Арт деко имат ли талк вътре? ooooh! Защото, ако имат, се отказвам Mr. Green Изобщо минералната пудра на коя марка от наличните на българския пазар, се предполага, че е най-качествена? Последното е относително, но все пак Wink
Ами за Арт деко, пише следното: Without talc, wax and oil. Titanium dioxide Titanium dioxide is called the white mineral in cosmetics and is used in color and treatment products. In sun protective products it is ground finely and used as an invisible light reflector. and Zinc oxide Zinc oxide is a natural mineral and is described as a mild astringent. It is used in micronized form as a physical sun protector, as color pigment in products with an antiseptic and inflammation inhibiting action. protect the skin against UV-rays. Non-comedogenic. Fragrance-free.
Това е от сайта, че съм хвърлила опаковката. За най-качествен продукт на бг пазара, може да каже някой, който е ползвал повечко продукти, аз само тази ...

Ahim_sa, както винаги изчерпателна, благодаря много Hug  bouquet

# 19
  • Мнения: 4 296
Аз съм ползвала на Арт Деко и Лореал. Тази на Арт Деко е по-добра, според мен, но аз съм пристрастна - марката ми е любима.

# 20
# 21
  • Мнения: 2 768
Най-добрата минерална пудра е марка bare escentuals http://www.bareescentuals.com/
Има ги в Ягодка


На мен лично, изобщо не ми хареса.

# 22
  • Мнения: 434
Аз ползвам на Everyday Minerals пудрите (по-точно фон дьо тен-ите) и съм много доволна. Peace Имат добра покривност,разнообразна цветова гама и са с лека текстура. Heart Eyes Плюс това смея да кажа,че лично при мен пудрата им издържа почти през целия ден. Peace Поръчвам си ги от сайта им.
А друг продукт ползвала ли си, освен пудрите ?


Да,ружовете,коректорите,финиш пудрите,имам и от четките им. Peace Доволна съм от продуктите им. Flutter

# 23
  • София
  • Мнения: 901
А да знаете някаква транспарентна минерална пудра?  newsm78

# 24
  • Мнения: 451
Запис и от мен в темата Flutter Икам да помоля ползващите да споделят Лореалската, Максфактор и тази на Арт деко имат ли талк вътре? ooooh! Защото, ако имат, се отказвам Mr. Green Изобщо минералната пудра на коя марка от наличните на българския пазар, се предполага, че е най-качествена? Последното е относително, но все пак Wink
На Л'Ореал има, аз затова писах, че не  я препоръчвам в една друга тема, за останалите не знам Peace

# 25
  • Мнения: 89
Ahim_sa, както винаги изчерпателна, благодаря много Hug  bouquet
Няма защо kiora сподели отзиви, когато направиш своя избор   Peace.
 
Извинявам се за невежеството, но каква е разликата между минерална пудра и обикновенна?
Разликата е, че минералния грим като цяло (не само пудри), е от естествени съставки, не съдържа изкуствени оцветители, ароматизатори и консерванти (или поне са много по-малко от в стандартните продукти). Не образува комедони, алергии, оставя порите отпушени, в същото време предпазва от слънцето. Освен декоративен има и подхранващ и противовъзпалителен ефект.  Обобщено, това е, но в нета има много повече инфо  Peace.

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 21:52 от Ahim_sa

# 26
  • Мнения: 89
Запис и от мен в темата Flutter Икам да помоля ползващите да споделят Лореалската, Максфактор и тази на Арт деко имат ли талк вътре? ooooh! Защото, ако имат, се отказвам Mr. Green Изобщо минералната пудра на коя марка от наличните на българския пазар, се предполага, че е най-качествена? Последното е относително, но все пак Wink
На Л'Ореал има, аз затова писах, че не  я препоръчвам в една друга тема, за останалите не знам Peace
Да, затова трябва да се внимава, макар да се рекламират като толкова "естествени" съставките на минералния грим,  не всички фирми спазват това, само използват шума покрай него и си правят реклама, то с кое ли не е така де. Лореал, освен талка, са наслагали както обикновено и доста други неестествени съставки, но всеки си преценява  Peace.

# 27
  • Мнения: 3 835
Ползвам предимно декоративна козметика на Ейвън. Определено ми допадат повече минералните гримове пред другите - засега само пудрата, която всъщност е и фдт. Както и един вид сенки.

kiora, в пудрата няма талк. Нямам все още база за сравнение с други такива, но съм доволна от нея.  Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 4 776
Е, талкът нали е минерал? Някои работи за мен относно минералния грим са доста преувеличени. Thinking

Днес ще отида да си търся минерален руж на АртДеко. В Цум ли имаха техни продукти?

# 29
  • Мнения: 89
Днес ще отида да си търся минерален руж на АртДеко. В Цум ли имаха техни продукти?
Мисля че има, да. Ако в ЦУМ няма точно това, на 5 мин. от ЦУМ на Пиротска има едно магазинче, което е доста заредено с техни продукти.

# 30
  • София
  • Мнения: 4 776
Мерси, ahim_sa.  Hug

# 31
  • Мнения: 89
Няма защо, после кажи как намираш ружа  Wink

# 32
  • Мнения: 3 835
Е, талкът нали е минерал? Някои работи за мен относно минералния грим са доста преувеличени. Thinking

За талка специално има изследвания, че е канцерогенен. Затова ако изобщо присъства в състава на някой козметичен продукт, тябва да е по-назад!
http://www.preventcancer.com/consumers/cosmetics/talc.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Talc

# 33
  • София
  • Мнения: 4 776
Стики, беше ми полезно инфото, мерси за линковете. Peace

Руж вчера не взех, нямах време. Ако някой преди мен се сдобие с минерален, нека сподели, моля Hug

# 34
  • Мнения: 53
Да, Л'ореал взех Simple Smile
Чудих се м/у МаксФактор и Лореал в аптеката, но определено лореалската ми хареса повече. Има страхотно покритие и дава много красив цвят. Моят е нюанс W4- golden beige. В кутийката изглежда по-тъмен, но нанесена на лицето някак се слива и не ми е тъмна.
Освен това определено не ми дразни кожата, а моята е много чувствителна. Няма аромат. Определено съм доволна.
На МФ има блестящи частички и е по-слабо покривна.
illy,би ли ми казала цената на пудрата на Лореал,освен това тя може ли да се използва вместо фон дьо тен?Аз също съм с чувствителна кожа и искам да я използвам само за изравняване на тена?Дали е подходяща според теб?

# 35
  • София
  • Мнения: 4 776
Ралица, цената й е 26.80 Peace
Може съвсем спокойно да се използва вместо ФДТ, има добро покритие и е дълготрайна. Дори покривността й е по-голяма от фдт Колор Адапт на МаксФактор, който използвах доскоро.

# 36
  • Мнения: 53
Ралица, цената й е 26.80 Peace
Може съвсем спокойно да се използва вместо ФДТ, има добро покритие и е дълготрайна. Дори покривността й е по-голяма от фдт Колор Адапт на МаксФактор, който използвах доскоро.
Благодаря  Hug

# 37
  • Мнения: 89
Момичета, видях, че на Артдеко има и минерален коректор. Изглежда като пудрата/фон дьо тена, но в по-малка кутийка. Чудя се колко покривен може да бъде един такъв прахообразен коректор, дали би покрил сенки под очите (сериозни). Някой с опит/мнение ? newsm78

# 38
  • Мнения: 776
Момичета, видях, че на Артдеко има и минерален коректор. Изглежда като пудрата/фон дьо тена, но в по-малка кутийка. Чудя се колко покривен може да бъде един такъв прахообразен коректор, дали би покрил сенки под очите (сериозни). Някой с опит/мнение ? newsm78


Може ли линк? Praynig  bouquet За първи път чувам за прахообразен околоочен коректор Blush, винаги съм си мислела, че в тази област не трябва да се слагат "пудроподобни" Crazy Mr. Green продукти, пък било то и минерални, явно съм изостанала Whistling

# 39
  • Мнения: 89
http://www.parfumi-market.net/korektor-artdeco-mineral-concealer … utral-p-3992.html  ето го, има го в три цвята. И на мен ми е странно, че е на прах и че е коректор и че става за под очи  Simple Smile Най-вече се чудя дали ще има покривност ...

# 40
  • Мнения: 2 768
А да знаете някаква транспарентна минерална пудра?  newsm78




Smashbox  HALO Hydrating Perfecting Powder

Чудесна финиш пудра без талк и парабени. Ето какво пише в сайта на Сефора:

This advanced formulation of gold, 48 minerals, 11 amino acids and a powerful peptide work together to perfect the skin. The powder is made for all skin types and is free of oil, talc, and parabens.

ето за още подробности

# 41
  • Мнения: 13 627
Maybelline имат минерална пудра в БГ нали, или се заблуждавам? Много им харесвам фдт Dream Matte Mousse и ако имат пудрата бих я пробвала да видя как е Simple Smile

# 42
От година ползвам минералната пудра на Maybelline и съм мнооого доволна. Страхотно лека, смесва се много естествено с кожата, в същото време изравнява тена и изглажда като ФДТ, на всичкото отгоре и е трайна. Трябва да ми платят за реклама  Simple Smile
Друг плюс е, че се продава направо с четчица, която също е от естествени материали.
Кожата ми е чувствителна, но с тази пудра не съм имала никакви проблеми, за разлика от кремообразни ФДТ, които запушват порите, причиняват пъпки и т.н. Страхотна е, чувствам, 4е кожата ми "диша " Simple Smile

# 43
  • Мнения: 13 627
Eкстра! Значи ще я пробвам! каква и е горе долу цената?

# 44
  • Мнения: 53
От година ползвам минералната пудра на Maybelline и съм мнооого доволна. Страхотно лека, смесва се много естествено с кожата, в същото време изравнява тена и изглажда като ФДТ, на всичкото отгоре и е трайна. Трябва да ми платят за реклама  Simple Smile
Друг плюс е, че се продава направо с четчица, която също е от естествени материали.
Кожата ми е чувствителна, но с тази пудра не съм имала никакви проблеми, за разлика от кремообразни ФДТ, които запушват порите, причиняват пъпки и т.н. Страхотна е, чувствам, 4е кожата ми "диша " Simple Smile
Дали би имала възможност да качиш снимка на тази пудра на Мейбълин,аз също се интересувам от цената понеже се чудя между Лореал и Мейбълин Simple Smile

# 45
  • Мнения: 14 499
и аз за първи път чувам за минерална пудра на мейбълин. харесват ми продуктите им и бих си взела

# 46
  • София
  • Мнения: 4 776
За тази ли става дума? В БГ мисля, че не се предлага все още.

# 47
  • Мнения: 89
Момичета, вие минералните си пудри само с четки ли ги нанасяте ?
Защото аз нанасям с едно тампонче/гъбичка, което е за фон дьо тен или обикновена пудра. Продавачката ми беше казала, че ако се нанася така, пудрата била по -покривна и по-стояла като фон дьо тен. Веднъж пробвах и с четка, но наистина сякаш (може и да си внушавам), лицето ми стоеше като леко напрашено (като след повечко обикновена пудра), ако някой е пробвал друг също нанасяне освен с четка, да сподели.

# 48
# 49
  • Мнения: 13 627

Почти съм сигурна, че я видях в ремедиум!

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 14:05 от Jaquie

# 50
  • София
  • Мнения: 901
А да знаете някаква транспарентна минерална пудра?  newsm78




Smashbox  HALO Hydrating Perfecting Powder

Чудесна финиш пудра без талк и парабени. Ето какво пише в сайта на Сефора:

This advanced formulation of gold, 48 minerals, 11 amino acids and a powerful peptide work together to perfect the skin. The powder is made for all skin types and is free of oil, talc, and parabens.

ето за още подробности


Мерси за отговора! Тази изглежда чудесно, но май се поръчва само он-лайн или се бъркам?  newsm78 А и май е по-скъпичка. Аз търся нещо до около 20лв, така че ако се сещате за нещо друго....

# 51
  • Мнения: 3 835
Момичета, вие минералните си пудри само с четки ли ги нанасяте ?
Защото аз нанасям с едно тампонче/гъбичка, което е за фон дьо тен или обикновена пудра. Продавачката ми беше казала, че ако се нанася така, пудрата била по -покривна и по-стояла като фон дьо тен. Веднъж пробвах и с четка, но наистина сякаш (може и да си внушавам), лицето ми стоеше като леко напрашено (като след повечко обикновена пудра), ако някой е пробвал друг също нанасяне освен с четка, да сподели.

Само с четка съм я ползвала. Дори си мисля, че е добре да не е от естествен косъм, защото по моята като че се полепва от пудрата.  Thinking

# 52
  • на терасата
  • Мнения: 671
Някой откри ли къде София се продава минералната пудра на Мейбълин?

# 53
  • София
  • Мнения: 4 776
Някой откри ли къде София се продава минералната пудра на Мейбълин?

Вчера влизах в две аптеки в центъра + Бонжур и определено при продуктите на Мейбълин такава пудра нямаше.

# 54
  • Мнения: 13 627
Трябва да проверя в ремедиум...сигурна съм, че я видях, и беше с четка! някой, който я има е най-добре да каже! Simple Smile

# 55
  • София
  • Мнения: 4 776
Трябва да проверя в ремедиум...сигурна съм, че я видях, и беше с четка! някой, който я има е най-добре да каже! Simple Smile

Вчера не я видях там Rolling Eyes Само МаксФактор и Лореал имаше, те и двете са с четки също.
Освен да не съм я видяла ама ме съмнява. Peace

# 56
  • Мнения: 13 627
Аз така търсих веднъж Dream Matte mousse на Maybelline. 100 продавачки ми казаха, че нямало такъв и го спирали, а това не беше вярно!!! После го намерих, явно не бяха зареждали отдавна! В Бонжур изрично ми подчертаха, че в БГ повече нямало да се доставя. А видиш ли след няколко седмици го имаха пак навсякъде...

# 57
  • София
  • Мнения: 4 776
Ами ще казвате като я видите Simple Smile Аз явно съм кьорава Laughing

# 58
  • Мнения: 13 627
Вчера търсих, но наистина в БГ я няма пудрата на Мейбълин! Поне за сега Simple Smile

# 59
  • Мнения: 43
Max Factor  е минерален фон дьо тен но се ползва като пудра.

# 60
  • Мнения: 779

това също е вариант Lumene Matte Harmony с минерали
http://www.olcombg.com/lumene/catalog/makeup/face/19.php

# 61
  • на терасата
  • Мнения: 671
Имам минералната на Lumene, не съдържа талк. Харесва ми, фина е, добре матира мазния ми дневен крем (  Laughing със суха кожа съм). Според мен няма ефект на фон дьо тен, просто пудра.

Общи условия

Активация на акаунт