Зелен чай

  • 5 602
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 629
Ние с мъжо също пием зелен чай, най-хубавия до сега ни го донесоха от Русия, направо листа, вълшебен беше Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 4 678
Ние с мъжо също пием зелен чай, най-хубавия до сега ни го донесоха от Русия, направо листа, вълшебен беше Heart Eyes
..Супер Peace

# 17
  • Мнения: 30
Аз пия най-обикновен на "Биопрограма", колко е истински - не знам - но откакто го пия и спазвам хранителен режим, се чуствам много по-добре. Впрочем, аз не го пия с цел отслабване, мисля, че зеленият чай няма такъв ефект.

# 18
  • Мнения: 0
Здравейте, и аз пия зелен чай. Чуствам се много добре от него.Аз си взимам от Метро един зелен чай насипен,който е в едни високи пакети по 0,100гр. Направо е невероятен, като си го запаря в една каничка и го  пия без подсладители.  Grinning И аз съм на мнение че действа отслабващо.

# 19
  • Мнения: 9
От близо година пия зелен чай. Взимам си насипен, с аромати: ягода, праскова, гинко билоба, мента, мате /с лимонова трева/. Страшно много видове са! Освен ароматите, самият зелен чай си е на листенца - кръгли на топчета или остро-сгънати. Цените са от 4 или 6 лв. за 100 гр. до 22 лв за 100 гр. /от 22лв е белият - "императорски" чай/. Аз си взимам от 6 или 8лв - винаги различни комбинации от аромати - много е икономично - 100гр. стигат сигурно за 1 месец. Взимам го когато пътувам до  Пловдив - "Чаената къша"  до джумаята  Peace там е рая за този чай! Невегоятно богатство от видове! Пия по 2-3 чаши на ден, но не вечер.

# 20
  • Мнения: 6
ЗЕЛЕНИЯТ ЧАЙ (Camellia sinensis) се култивира и използва в Китай от дълбока древност заради своето освежаващо и подмладяващо действие. В зеления чай се съдържат четири първични полифеноли, често наричани катехини.
Неотдавнашни изследвания доказват, че катехините като мощни антиоксиданти унищожават вирусите, забавят стареенето и имат благотворно влияние върху човешкото здраве, обезвреждат свободните радикали. Свободните радикали са високо реактивни молекули, които атакуват човешкото тяло на клетъчно ниво и правят тялото податливо на рак, сърдечни и други дегенеративни заболявания. Най-мощният антиоксидант в зеленият чай е EGCG (епигалокатехин галат), той е 100 пъти по-ефективен от Витамин С, 25 пъти по-ефикасен от Витамин Е.
Зеленият чай изгаря натрупаните в тялото мазнини по естествен път и усилва метаболизма. Съдържащите се в него катехини се комбинират с други вещества и засилват окислението на мазнините. Редовната употреба на зелен чай увеличава метаболизма и изгаря мазнините по безопасен и естествен начин. Зеленият чай също така забавя абсорбцията на въглехидрати от храната, като по този начин предотвратява остри повишения на концентрацията на инсулин в кръвта. Така допълнително насочва метаболизма към изгарянето на мазнините. Много е ефикасен при извеждането на токсините от организма. Понижава нивото на липидите и холестерола в кръвта и подпомага отслабването. Зеленият чай намалява високото кръвно налягане, ефективен е и за понижаване на кръвната захар. Многобройни изследвания намират доказателства за превенция от различни видове рак. Неферментиралият зелен чай е най-малко обработената форма на листата на чаения храст.

Но както всички продукти за отслабване за да има ефект си изисква и хранителен режим

Общи условия

Активация на акаунт