Ражданнето наближава а мен ме е страх все повече!Помощ!

  • 4 201
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Само ще ти кажа спокойно, няма нищо страшно.....
Пожелавам ти леко раждане и повече положителни емоции.

# 16
  • Мнения: 2 334
И мен ме беше хванало шубето именно към началото на 8-и месец.Всяка нощт сънувах че раждам и че от къде ли не раждам  Laughing Вече като ми наближи датата (бях планирано секцио)нямах търпение да мине по бързо и нямах никакви  страхове.Мен много ме болеше кръста и едвам си намирах място даже моят мъж само ме питаше дали  не може ли да помоля лекарката да те оперира по скоро че вече  не съм се издържала  Mr. Green Не се притеснявай всичко ще е наред и най важното мисли позитивно  Hug

# 17
  • Мнения: 1 305
Аз бях по същия начин, много ме беше страх, но всички ме подкрепяха и успокояваха за което съм им благодарна.
Сега мога да кажа, че ще се радвам след 2-3г да мога да изживея наново тази сладка болка която си заслужава. Знам, че е  страшно неизвестното което те чака, но спокойно и гледай само за хубави неща да си мислиш. Почивай си повече и знай че скоро те чака едно много хубаво нещо  Hug

# 18
  • Мнения: 4 555
Ооо, ама ти ще разждаш със секцио, какво те е страх тогава?
Слагат ти упойка, лежиш си най-спокойно, хоп - имаш си бебе, хайде всеки по домовете си Simple Smile
Няма НИЩО страшно.

Мен повече ме беше страх от живота с бебето. Понеже раждането идва и заминава, на другия ден вече си го забравила, но тепърва трябва да се грижиш за бебето. Притеснявах се много какво ще бъде, как ще се справям, как ще разбирам какво трябва да правя...всичките ми страхове се оказаха неоснователни.
Ще ти кажа само, че ти предстои нещо прекрасно Simple Smile

# 19
  • Мнения: 6 713
Не се тревожи,това е съвсем естествен процес, няма нищо страшно в него. Не се обърквай да четеш разни страшни истории за раждане точно сега, трябва ти пълно спокойствие! Peace

# 20
  • Мнения: 4 784
Отпусни се, няма нищо страшно. Специално при мен, раждането не беше никак тежко и трудно. Родих секцио с епидурална упойка. Бях в страхотно настроение, имах и подкрепата на съпруга ми и на доктора, който следеше бременността ми. Може би те са допринесли за това мое спокойствие, но влезнах да раждам с нагласата, че всичко ще е ок, така и беше, всичко мина перфектно. Пожелавам ти леко раждане!

# 21
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Мен повече ме беше страх от живота с бебето. Понеже раждането идва и заминава, на другия ден вече си го забравила, но тепърва трябва да се грижиш за бебето. Притеснявах се много какво ще бъде, как ще се справям, как ще разбирам какво трябва да правя...всичките ми страхове се оказаха неоснователни.

Съвсем съзнателно "отложих" изписването ни с 2 дена.
Само и само да не остана насаме с новороденото и да се чудя какво да правя и как да го хвана.  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 629
Знаеш ли и мен ме беше страх много от раждането, и то ме беше страх да не умра, защото нали си гледала по всички латино бозички, как мацето ражда и хоп за по-голям драматизъм умира. Беше ме страх къде ще ми изтекат водите, дали ще родя нормално бебче и дъра бъра. Обаче, когато ми започнаха болките и се разбра, че раждането е започнало, започнаха да ми текът и водите по малко и се панирах жестоко. После обаче стигнах в болницата и оттам ми стана много весело. Клизмичка ала бала, общо взето взех ведро да го карам, защото от паника няма смисъл. Аз в крайна сметка нищо не казах, като някакъв метод за успокоение, но то трябва да ти дойде само. Hug Peace Сигурна съм, че всичко ще бъде на ред не го мисли толкова.

# 23
  • Мнения: 1 045
Нормално е да те е страх.Не е нормално  да те обсебва страха,така че си намери нещо интересно /книга,филм,каквото харесваш/,за да не мислиш глупости.Виж ни тук колко паники сме,а като се обърнем назад виняги има и комичност в историите ни.Така че горе главата!
Като се прибереш с бебчо ще видиш че е по-трудно да се отглежда дете отколкото да се роди.
Късмет.

# 24
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Пожелавам ти много леко раждане и скоро да гушкаш своето бебче.  Hug На мен лично много ми помогна като психическа настройка един съвет, който чух на бебешка лекция от акушерка. Когато наближи момента тръгни към болницата не с мисълта да раждаш, а с мисълта, че отиваш на среща с твоето дете. Звучи абстрактно, но страшно помага.  Peace

# 25
  • Мнения: 1 558
Препоръчвам ти да намериш темата "Смешно ли е раждането"- действа отпускащо и успокояващо, а и  има много забавни истории. Peace
Определено ще ти подейства мноооого добре Joy

# 26
  • Мнения: 2 960
!Вече съм в края на 7-мия месец и бременността ми беше напълно желана!Колкото по малко остава толкова повече страхът в мен говори!Цялата бременност я прекарах с усложнения ... то не беше разлепяне на плацента то не бяха бактери в бъбреците то не бяха лекартства изследвания и инжекции!И сега ще раждам секцио първата причина е плацентата която е на входа на матката а втората е защотот аз самата немога да се реша на сериозната крачка - нормално раждане!Също така болниците не са моята стихия както и на повечето сигурно и незнам и незнам как ще мине всичко сигурно като останат броени дни ще взема да припадам от притеснение .. Помогнете ми   newsm45
Ами най-хубавото е ,че  въпреки проблемите и трудностите -вече отиваш към финала.Та значи -ще гушкаш сладурчето си ,а това е най-важно.
А на мен ми прехвърчаха разни такива мисли на страх и паника ,НО само за секунди ,защото гледах моменталически да мисля за хубавото и приятното-за срещата с малкото ми бебешоче.
Секциото ,което ти предстои -също не е страшно...не се притеснявай ,избери си лекари на които вярваш , уточни си всичко с тях ,говори с близките ти ,излизай на разходки ,гледай интересни за теб неща.....и така ...така ...ще дойде времето ,без много да му мислиш.

# 27
  • Мнения: 826
Прочети внимателно тази тема : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=122253.0
и мисли позитивно! Grinning Ще се справиш Peace

# 28
  • Мнения: 177
Здравейте мили бъдещи и настоящи мамчета!Надявам се да ми помогнете с някой друг съвет как да се успокоя преди раждането да настъпи!Вече съм в края на 7-мия месец и бременността ми беше напълно желана!Колкото по малко остава толкова повече страхът в мен говори!Цялата бременност я прекарах с усложнения ... то не беше разлепяне на плацента то не бяха бактери в бъбреците то не бяха лекартства изследвания и инжекции!И сега ще раждам секцио първата причина е плацентата която е на входа на матката а втората е защотот аз самата немога да се реша на сериозната крачка - нормално раждане!Също така болниците не са моята стихия както и на повечето сигурно и незнам и незнам как ще мине всичко сигурно като останат броени дни ще взема да припадам от притеснение .. Помогнете ми   newsm45

Здравей мила. Аз съм на същото положение, ето един сайт който страшно много ми помогна с психическото преодоляване на страха. Другото зависи от теб. А що се отнася дали секцио или нормално и при двете има болка само че по различно време. И аз до вчера исках секцио - от глезотия. Но сега съм на друго мнение.
  bouquet
п.с. прочети информацията много задълбочено и внимателно.

http://www.natalyoga.net/helping_birth.html

# 29
  • Мнения: 172
Напълно те разбирам! На мен ми престои второ раждане и такава треска ме, тресе че, ми  иде да удуша мъжа си от страх #CrazyПървия път изобщо не ме беше страх и въобще не съм се задълбочава толкова-просто приех, че съм бременна и бебето трябва да се роди. Точка. И сега се опитвам да стигна до същото състояние на духа, но не ми се отдава. Е, до раждането имам още време и ще успея! Wink Успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт