Навън е студ и скреж, започна ФЕВРУАРСКИЯ бебевалеж :)

  • 19 513
  • 298
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
toni_83 ,разбира се,че ще се справиш  Hug.Ти си неговата мама

# 91
  • Мнения: 242
Добро утро,муцолини Hug
Днес нямаме ли си бебче Rolling Eyes Нищо! До края на деня има време Mr. Green
Цяла нощ корема си ми стоеше твърд,но не съм сигурна дали е бил така от позициите на бебетата или от нещо друго newsm78 Болки не съм имала никакви,само около 4-5 посещения в тоалетната..Странна работа! Уж пак си пия Гинипрала,а пък корема си ми стоеше твърдичък...
Елфитка,мерси за информацията  bouquet  И аз си помислих,че д-р Пепеланов може би не работи със ЗК,но в опита си да осигурим възможно най-добрия педиатър за детето си,накрая да не останем с пръст в уста...Незнам дали да рискувам със случайни лекари,или да се насоча към някой като д-р Пепеланов newsm78 Нямам много време да мисля обаче...това е лошото...
bobsi ,в момента си галя корема самодоволно Mr. Green Много ми хареса предложението ти за закуска и даже си я направих досущ същата.Само дето за кафенцето нямах сметана,но и без сметана си го изпих Mr. Green
toni_83 няма страшно.Всичко ще е наред Hug Според мен тази връзка майка-дете или дете-майка е най-силната,така че както ти би го познала измежгду хиляди други бебета,така и той ще познае мама и тати.Сигурна съм ,че вече ви очаква с огромно нетърпение... Heart Eyes
^desika^ и на мен като че ли ми се искаше днес да е деня,ама нещо...нъцки newsm78 Даже корема не ми се е смъкнал...Иначе беби ме ритат здраво ниско долу и сигурно им се иска да излизат,ама не са поели пътя още Joy Чакат мама да влезе в деветия месец сигурно Laughing Еййй,умнички са ми,бееееее hahaha

# 92
  • Мнения: 89
Добро утро wavey ,мами!

Mamuri,значи малкият разбойник от сега започва с номерата!Уж нямали място да се въртят,а и при мен миналата седмица за два дни се беше обърнало бебето от правилна в седалищна позиция!
За забелването да споделя и нашия скромен опит-казаха ни да забелваме постепенно по време на баня,но за цяла година напредъкът ни беше незначителен..Заведохме детето в Пирогов при др.Момчилов(детски уролог) и той каза,че даже сме закъсняли.За 2 мин процедурата приключи,намаза го с риванол(ако не се лъжа) и някаква маз.Каза да забелваме всеки ден и да слагам дефламол(а преди него да почиствам с памучен тампон главичката,но не помня с риванол ли беше..),защото много бързо зараства докато е прясна "раната".Но горкият така рева,че бях пред инфаркт..сериозно!После 3 дни го втрисаше,буквално, и плачеше докато пишка в памперса..Офф,пак ми стана гадно!Сега обаче се твърди ,че не трябва изобщо да се заголва,да се пипа насилствено...само си се оправяло..Не ми се вярва,честно казано,но и доста теми има по въпроса във форума,така че всеки може да си прецени сам..Как?Незнам...
 На една приятелка на момченцето (на 2 год) така му се възпали пишурата,че станала като бухалка с гнойна колекция,та по спешност в Поморие(бяха на море..)!Та обикновено изникват проблеми при тази физиологична фимоза и не съм сигурна,че сама се "оправя"..

Тони,голям ден е днес!То си е като втори рожден ден! Hug

Гери,излишно е да споменавам,че и аз гласувах за принцеса Ивка..

# 93
  • София
  • Мнения: 66
Toni, УСПЕХ!!! Днес наистина е голям ден за вас... направо не мога да си представя какво ви е Simple Smile
Но със сигурност ще се справите... то просто няма друг вариант Wink

Аз сега ще съм много лаконична - само да ви кажа че отивам на кола маска и въпреки липсата на родилни симптоми, може от дърпането нещо да се случи, та ви предупреждавам от рано Simple Smile
Но не ме мислете де... аз поне не се мисля Simple Smile Дори документите няма да си нося Simple Smile Само пари за такси Grinning

Ще се върна към обяд и тайно се надявам още някое бебоче да се е появило... ако не при нас, то при януарките Wink

  bouquet  bouquet  bouquet

П.П. и аз гласувах за малката бонбонка, а тя била само на 9 месеца... на мен ми изглежда по-голяма...

# 94
  • Мнения: 806
Здравейте Мамчета!
Аз надниквам да ви видя  Hug
Страхотно оформена темичка, Фокси  smile3501

Тони Не се притеснявай.  Представям си колко много се вълнуваш, този момент е очакван толкова дълго.  Да го нацелуваш малкото и от нас.  Винаги ще познае мама най вече, бил е в коремчето ти дълго време.

Малката Бухтичка  newsm59 на патерици.  Най най добри пожелания за теб и много красиви и неповторими моменти с бебчо. 

Фокси как вървят нещата при вас?  Имаме ли дата за секцио още?  Още сте заедно с бебоците - това е много добре.

# 95
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен!
 Честито на SvetliD  много да ги радва малката принцеса!
И аз като повечето от Вас ме е обзела една предродилна депресия, която ме буди към 1 часа и ме дължи будна до 4! Голям ужас! Вчера някоя от мамите беше писала за магнерота, на мен доки ми каза да го пия когато имам болки в комбинация с папаверин. но като го спра става страшно корема ми става на камък! Момичета има ли някоя от вас проблеми с разширени вени! Аз имам на единия крак и за това ще раждам със секцио!

# 96
  • Мнения: 69
Тони , много се радвам за вас ! Най-после ще сте заедно !

Тази нощ съм спала като пън ! Не ми се беше случвало от месеци , явно съм се надрусала с хапчетата  Mr. Green
Даже не съм ставала да пишкам и сутринта едвам стигнах до WC-то Laughing

Лек и спокоен ден на всички !

# 97
  • Мнения: 173
Добро утро, на всички!

Благодаря още веднъж за Ивката  Hug

Десика, нищо не писах за бебефон-а, защото го изпратихме обратно (направихме рекламация) и сега чакаме да пратят друг, и исках да пристигне, за да ти пиша  Peace Дано всичко е наред с този  Praynig А между другото Вашия с един сензор пад ли е или с два, понеже нашия е с един, а тук в БГ не били запознати с такъв (не че според мен има някаква разлика между тях де, ама няма значение)!

След малко ще ходя на кардиограма и после за справка от НОИ за здравните осигуровки, и вече всичко е ОК. Влезнахме и във владението на Водолей, а аз определено много повече харесвам тази зодия в сравнение с Козирог (не искам никой да обидя ), така че вече може Беболино да излиза, все си мисля (или ми се иска сигурно) да е другата седмица  Joy

Тони, много се радвам, че се прибирате с Криско вече у дома   ylinfant

Пуснете Канал 1 - дават за акушерките  Peace, нали днес е Бабинден!!!

# 98
  • Мнения: 72
Включете си на 1-ва програма

# 99
  • Мнения: 263
 Привет, сладурки!!!

 Първо да честитя на патерица на всички празнуващи вчера и днес - щастие, любов и много усмивки ви желая!  Hug

 Гери и аз гласувах за малката принцеска!

 Тони, много се радвам, че най-накрая дойде и за вас дългоочаквания ден  newsm44

 Днес, мацки, е бабин ден и официално забранявам на всички бебета да изскачат  Naughty Като ги слушам лекарите как от седмици се заричат какви запои ги чакат днес изобщо не мисля, че ще се втурнат с голямо желание да израждат. Представете си колко прецакани ще се чувстват дежурните днес (особено следобед и през нощта) - вместо да пощипват мед. сестри на дансинга да видят на халост в родилното  Joy Та предлагам днес и утре да постискаме кълки, белким изтрезнеят докторята  Drunk

 Карбо, благодаря ти, че си се загрижила за моето пътуване до Плевен. Отначало и мен малко ме тревожеше пътя (особено зимата), но вече дотолкова свикнах с идеята, че само дебна хабери Mr. Green Ние, за щастие, сме с високопроходима кола, ама за всеки случай ще викнем и втори джип като тръгваме, защото преди 2-3 години една позната мацка хукна да ражда близнаци в 7ми месец и в ГО вдигнаха ръце и рекоха "Бегом в Плевен, че тука ще ви изпуснем". Натикаха я в една линейка и познай: на средата на пътя линейката се чупи и до там, а на жената водите й са изтекли преди час поне  #Crazy . Добре, че мъжът й е карал зад линеката, че я преместиха (с все системи) и в крайна сметка той я закара до Плевен. В момента тя се чувства отлично, а двете диванета направо й разказват играта  hahaha  smile3540 smile3540

 А за Хемо мога да ти препоръчам Долопрокт. Аз дъъъълго време имах проблеми от този род и най-изненадващо с бременността ми изчезнаха (може би заради балансираната диета и якото кивита, портокали и т.н.). А това мазило ми е изписано от един от най-добрите специалисти, безвреден е (предпупредих го, че си правим бебе) и е наистина ефективен.

 Сега да се отчета от вчерашния преглед: бебонка е 3110гр. , 1,5 см. разкритие, главично предлежание, нормално количество води. Прави ми и преглед за разкритие, ама или той беше много внимателен, или аз съм баси тапира, ама не беше никак болезнен или чак пък толкова дискомфортен. Опитахме се да я снимаме госпожицата, ама диването му с диване пак се беше врътнало с дупарата към нас и само едни голееееми бузки видяхме на личицето.  Grinning Според майка ми детето застава така, за да се предпази, защото непрекъснато го тормозя с лаптопа на корема ми  Embarassed

 И най-интересното, доки каза: Какво ще кажеш за дата 28.01 ? И аз: Ъ??? Ама нали не щем да се кълцаме? Той ме увери, че става дума за естествено раждане и каза така: ако до тогава нямам нишан от бебка ( а най-вероятно няма да имам, че ми е височко) да му се обадя на 27.01, на 28.01 в 4 часа ми даде една четвъртинка вълшебно хапче, което да си поставя вагинално и в 8.00 да го чакам в родилното в Плевен. Обади се на анестезиолога за епидуралната и той ще е строен и ще чака там, също... И аз, патката, забравих да питам какво е туй хапче, аджеба, дето прави такива магии  Banghead Та това е новината: официално очакваме бебка не по-късно от 28.01  kyllmg

 Спирам да ви досаждам вече! Мноооого хубав ден на всички!  Hug

# 100
  • София
  • Мнения: 216
Добро утро, мами!!!

Пуснах си канал едно, честит празник на всички акушерки и акушер-гинеколози, да са живи и здрави, човечни и добри специалисти и да ни помагат не само, защото работят това, а защото това е тяхното призвание, а мисля, че доста от тях се чувстват точно по този начин!

Аз Гери, нали съм си шматка, вчера не съм видяла линк-а за малката адашка, днес гласувах, ама голям сладур е:)))

Тони, голямо щастие ви чака днес, вярвам, че ще се справите с татито, сигурна съм!:)

А за буденето към 4 часа вечер...хм...вече  2 вечери подред се будя точно в 3:55, със сигурност има някаква телепатия тук:))))))

А за коя клиника говорят по бнт, че нещо не разбрах?

# 101
  • Мнения: 806
geri_kkoleva Наистина навлизаме в владението на Водолея, което ме кара да си спомня, че и аз ще остарея с още една година.  Не бях се и сетила за това, само за бебо мисля...

Остават ми точно 2 седмици до срещата с бебо, ако не реши да излиза по рано.
Майка ми пристигна и започнахме да гласим дрешки.  То пране, гладене... абе лудница в къщи.  Купила съм ароматизирани подлегалки за шкафчетата на бебо.  Миришат на бебешка пудра, много хубаво.  Всичките му дрешки сега така ще миришат.

Как вървите с стаите на бебетата?  Готови ли сте с всичко?

Мартеничка Много се заинтригувах с твоето хапче.  Като разбереш какво е, да ми кажеш.

# 102
  • София
  • Мнения: 216
Вагинално хапче за предизвикване на раждането:

PROSTIN E2

ПРОСТИН Е2 (Dinoprostone)

Моля, прочетете тази листовка!
Тази листовка е за лекарствения продукт ПРОСТИН Е2 Моля, прочетете я преди приемането на ПРОСТИН Е2. Тази информация ще Ви бъде полезна. Ако нещо не Ви е ясно или имате нужда от допълнителна информация, попитайте Вашия лекуващ лекар или фармацевт. Можете да пожелаете да прочетете отново тази информация, затова пазете тази листовка.
Името на това лекарство е ПРОСТИН Е2 и представлява таблетки за вагинално приложение. Лекарственото вещество е dinoprostone (динопростон).

 

Какво съдържа ПРОСТИН Е2?

ПРОСТИН Е2 вагинални таблетки съдържат 3 мг от лекарственото вещество.

Помощни вещества: царевично нишесте, микрокристална целулоза, лактоза, колоиден безводен силиций, магнезиев стеарат.

ПРОСТИН Ei се предлага в опаковки с стъклено шише или двуслойна лента с 4 таблетки, поставени в картонена кутия

 

Притежател на разрешението за употреба

PFIZER EUROPE МА EEIG, Ramsgate Road, Sandwich, Kent, England CT13 9NJ

Производител
Pfizer Manufacturing N.V./S.A.
Rijksweg 12 B-2870, Puurs, Belgium

 

КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА ПРОСТИН E2 И ЗА КАКВО СЕ УПОТРЕБЯВА

Какъв тип лекарство е ПРОСТИН Е2

ПРОСТИН Е2 принадлежи към група лекарства, наречени простагландини.

 

За какво се използва ПРОСТИН Е2

ПРОСТИН Е2 вагинални таблетки се прилага при бременни жени на термин или близо до термина за предизвикване на раждането.

 

ПРЕДИ ДА ИЗПОЛЗВАТЕ ПРОСТИН Е2

ПРОСТИН Е2 не трябва да се използва, ако имате:

■ Алергия към ПРОСТИН Е2 или други сходни лекарствени продукти, наречени простагландини.

■ Алергия към някое от помощните вещества на лекарствения продукт.

Ако отговорът на някои от въпросите по-долу е ДА, уведомете Вашия лекар преди да приемете
ПРОСТИН Е2:

- Многоплодна ли е бременността Ви (очаквате ли близнаци

- Имали ли сте 6 или повече предшестващи доносени бременности? - Имали ли сте предходна маточна операция?

- Имали ли сте неизяснено вагинално течение или кръвотечение по време на настоящата бременност?

- Има ли някакви особености на износваната бременност (неглавично предлежание, диспропорция между главата на плода и таза, нарушения на сърдечната честота на плода, състояния, предполагащи необходимост от оперативна интервенция)?

- Страдате ли от сърдечно-съдово, чернодробно или бъбречно заболяване?

- Страдате ли от астма?

- Имате ли глаукома или повишено вътреочно налягане?

- Над 35 години ли сте?

 

КАК СЕ ПРИЛАГА?

ПРОСТИН Е2 се прилага само в болнични условия от лекар, специалист акушер-гинеколог. Ако не сте сигурни за нещо, попитайте Вашия лекар.

 

ПРЕДИЗИВИКВА ЛИ ПРОСТИН Е2 НЕЖЕЛАНИ ЛЕКАРСТВЕНИ РЕАКЦИИ

ПРОСТИН Е2 вагинални таблетки, както всички лекарствени продукти, може да предизвика някои нежелани лекарствени реакции.
ПРОСТИН Е2 вагинални таблетки може. да причини нежелани лекарствени реакции както при Вас, така и при Вашето бебе.
Нежелани лекарствени реакции при майката са алергични реакции, диария, гадене, повръщане, болки в гърба, чувство на затопляне във вагината, треска, високо кръвно налягане, астма, бронхоспазъм, в изключително редки случаи - нарушения на съсирването на кръвта.
Нежелани лекарствени реакции при плода: изменена сърдечна честота на плода.
Уведомете Вашия лекар, ако забележите някаква друга нежелана реакция.

 

КАК ДА СЪХРАНЯВАТЕ ВАШЕТО ЛЕКАРСТВО

Съхранявайте Вашето лекарство при температура между 2 и 8°С (в хладилник). Пазете всички лекарства на недостъпно за деца място!
Грижете се за Вашето лекарство! Това лекарство е предназначено лично за ВАС. НЕ ТРЯБВА да го давате на други. То може да не е подходящо за тях, дори и ако техните симптоми са сходни с Вашите.
Не приемайте лекарството след датата на изтичане на срока на годност, обозначена върху опаковката.

 

ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ

Информацията в тази листовка е само за ПРОСТИН Е2 Тази листовка не съдържа цялата информация за това лекарство. Ако имате някакви въпроси или не сте сигурни за нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.

# 103
  • Мнения: 242
Албенче,дата нямаме още,защото още не съм влязла в деветия месец.Никой не даваше шансове,че ще вляза,затова и не се е говорило за дата.Доки каза,ако не съм родила до 28-ми да отида пак на преглед и сигурно евентуално тогава ще мога да си избера,но предполагам,че няма да е избрана като вашите,защото нали обикновено планово секцио се прави около две седмици преди термин...Той отдавна ми беше казал,че ако стигна до деветия месец,можем да говорим за секцио и 4-5 дни след това...така че...ако стигна до там,може би ще искам да е в края на месеца...

Ама вие сте големи късметлийки,че започнахте да се будите едва в края на бремеността.Аз не съм спала цяла нощ непробудно от самото начало...то не беше тоалетна по 5-6 пъти на нощ...то не беше безсъние..то не е ритане сега...но аз се радвам,защото вече си анстроих организма за безсънните нощи,когато се родят Наско и Гошко Mr. Green

# 104
  • Мнения: 0
Добро утро,

Аз си мислех да не ви притеснявам, но май така повече ви притесних.

В понеделник бях на доктор при частния ми лекар. Той не слуша тонове но пък абсолютно всеки път ме гледа на ехограф. Видяхме, пъпната връв ни е увита два пъти около вратлето и той ми каза да се стягам за планово секцио най-късно другата седмица защото бил видял сума ти бебета изгубени заради късна реакция на екипа. И аз от клиниката в колата рев и право при мъжа ми.. Ако ме питате що ревах като магаре точно и аз не знам. Мъжа ми ме забра и айде в болницата...там веднага ме пуснаха да слушат тоновете и взеха да ми обясняват как това въобще не е показател за планово секцио и че те били израждали и бебета с три пъти увита пъпна връв. Казаха ми ако искам да остана в болницата или да ходя всеки ден да ми слушат тоновете няма проблем. да ама мен си ме тресеше..и още ме тресе де. Разрових се в нета и това което прочетох беше възможно най-лошото и пак у нас рев, колкото мога и не знам какво да правя. Мъжа ми е твърдо убеден че частният доктор ми го каза това само и само да се оттърве от мен, да ми вземе парите (които са 3800 Евро) и да си спести тичането по нормално раждане, защото плановото секцио за него е сладка работа.
Вчера се замъкнахме пак в болницата където всъщност са доста добри специалисти и пак мерихме бебо...ОК. От там тръгнах да търся един друг доктор, който работи на частно и в болницата та да видим дали не можем да измислим нещо за по-евтино планово...Е не го намерих.
После ми препоръчаха един възрастен доктор, който им бил нещо като светило тук, та отидохме при него за трето мнение.
Ами човека беше много обстоен в прегледа каза че за него пъпната връв е доста дълга и на 85 % минава естествено раждане. И каза че хората се чудят как да си стискат бебета още малко, а аз заради това било абсурдно да му съкращавам 15 дена от живота в мен.

Аз още съм си притеснена ... но реших че от всичко най-хубавото е че знаем каква е ситуацията и можем да сме подготвени за спешно секцио предварително..та да не бързам с плановото. Вие как мислите?

Моят съвет ако има начин да се докопате до добър ехограф направете го!

Общи условия

Активация на акаунт