Финландия- тема 11

  • 20 189
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25
Привет мили момичета Hug!
Дънди, мерси за кафенцето  bouquet.
Марги, сигурно за него 2 седмици е много..но пък така малко почивка. Добре, че не счупено Hug.
Ео ,сигурно е забавно да пасеш северни елени Wink..това май ще е подходящо за колегите ти Wink..да не те ядосват.
Какво стана с плетките?
О..Щастлива, дано се оправиш скоро Hug  :love001.
Почивай си и се възстановявай!
Раленце, то наистина е така- хем е полезно за децата, хем за мен. Там, където живеехме преди имаше много хубав басейн за деца и за бебета, с пързалки и люлки във водата. Обаче никой почти не ходеше там, че нямало инструктор..А на мен не ми се ходеше сама ...
Пчеличке, браво на детенце, на карате, на плуване..така си изразходва енергията Laughing rotfImbo като си го представих как се гмурка Laughing. Сладурче ти е той, сладурче Hug.
Аз също умирам за вода..и в нас баща ми едно време все забележки ми правеше, че само в банята съм висяла..сега и дребосъка така уча Mr. Green.
Ей, мимота, я заравяй томахавката  Wink и давай напред Hug.
И от теб зависи кой как ще те приеме..Кажи сега какво стана с курсовете? Намери ли къде да караш?
На всички момичета лек, слънчев  и весел ден  bouquet
Весел и слънчев ден на всички!  bouquet

# 16
  • Мнения: 38
Добър ден моми4ета.
 
Марги дано съпругът ти да се възтановява бързо и да не е "кисел като...киселица".

щастлива не му се давай на тоя гаден грип бързо да се оправя6.

Пчеличке,не си единствената "боксова кру6а" Laughing . И аз като Dundy Sladurska се надявам да не е нц6то сериозно Hug

 Аз ви оставям за сега ,4е ми по4на 4асът.

# 17
  • Мнения: 226
Здравейтеееее!
Оф аз съм претрупана с работа ooooh!
сега мисля да отговарям наред:
margihr  моя в петък пак ще му бият инжекция, но сега е по добре. Иначе и двамата сме дюканстващи  Laughing
щаслива и моя колега е болен от същия грип. Я кажи има ли  Toilet и  Sick Дано си по добре Praynig
Желая ви полезен и приятен ден Hug Hug Hug

# 18
  • Мнения: 312
Добро утро и от мен (т.е. добър ден  Blush)!

Щастлива почивай повече и се възстановявай бързо   bouquet

Гледам доста гости на темата са се събрали, а никой не пише. Драснете по един ред и вие,де  Naughty

Аз така накратко сега, но по-късно ще се включа отново.

Лек и ползотворен ден на всички  Peace

# 19
  • Мнения: 2 786
Благодаря, момичета, за пожеланията   bouquet
Вече съм малко по-добре, само главата ме боли, имам хрема и ми е едно такова уморено, само ми се спи  Tired
Други оплаквания нямам  Peace
Наливам се с чай по цял ден и така ... няма да му се дам  Laughing

# 20
  • Мнения: 2 999
Ехоооо слънчеви момичета  newsm51

Ей ме на и мен, хопа-тропа пак съм тук  newsm35
Марги, добре че е по-малкото зло  Praynig дано киселия период на любимия ти мъж премине, за да ти е по-спокойно и на теб. Нали знаеш колко много  Hug  и бързо оправяне.
Щастлива, какво стана с теб, че така те полази тоз лош грип  Sick не му се давай - най-важното е да пазиш леглото и активно да почиваш и спиш колкото се може повече. Сънят и течностите в тези случаи лекуват най-добре.
Коте,   bouquet
Мама, детенце оздравя ли напълно?   bouquet
Пчеличке, предлагам ти и ти да си купиш боксови ръкавици за отбрана, поне и двамата ще се забавлявате наравно и най-вече ще си споделяте доста весели моменти  Joy
Ео, Рали, Валенце и всички, които в момента забравям   love001

# 21
  • Мнения: 35
Добър вечер, слънчеви снежинки!

Започвам да отговарям поред, пък да видим до къде ще успея... Wink

Еовинче, хич не им се ядосвай на колегите и сие! Нали си знаеш, че ние те искаме и те чакаме да се присъединиш към нашите редици! Hug
Кажи за плетките, остава ли ти време за плетене? Аз покрай тебе се заинтригувах от плетене, ама интереса ми продължи около ....2 дена и после взех, че се обадих на мама и я накарах да ми изплете шапка и ръкавички! Joy Даже й харесах едно списание за плетки, което ще й изпратя, да си има занимавка... Wink
Балгодаря за картичката и хубавите пожелания!

Валенце, стархотно е, че на малчо му харесва басейна! Тъкмо и ти ще можеш да релаксираш, докато сте с него там!
  Как ви завиждам на теб и Пчели, че имате басеин наблизо... Rolling Eyes
Вале, ама защо казваш, че те няма в описанията?! Така хубаво и образно разказваш за бебешончо, че си го представям какви ги върши и редовно се хиля на глас като ти чета постовете, а мъжо ме гледа странно... Joy
За ръката на мъжо - наистина 2 седмици са доста, но тъкмо ще си почине. Или само ще се изнерви повече... Wink

Дънди, много обичам хора, които са с положителна настройка към живота! Hug  и да знаеш - от ден на ден все по-хубаво кафе предлагаш!

Пчели, браво на юнака! А ти защо ще ходиш на лекар? Дано всичко да е ОК! [
img]http://s16.rimg.info/bba1ed7d6c710714e1cbb8fa51336e52.gif[/img]

Мимота, поздравления за постъпката!  bouquet То е ясно, че всеки понякога е пристрастен (аз съм си го признала отдавна, че Пчели ми е слабост, но това не значи, че съм била съгласна с нея, когато не е била права! Wink), но в случая е по-важно да прекратим безсмислените спорове "кой крив, кой прав" и да не си разваляме настроението с такива неща, нали?!  Peace Ще се радвам да се включваш при нас!

Ралинце, мъжо сега е по-добре, но тъй като ръката му е обездвижена и му е трудно, се е вкиснал и само ме ядосва! #Cussing out Големи бебета са това мъжете, ей! Wink
За режима, който ти е препоръчала Дънди - и аз мисля, че е много важно да мине известно време преди лягане, след като си бил на компютъра. Аз съдя по себе си - когато вечер до късно съм правила нещо на компютъра и след това ми е изключително трудно да заспя, а съня ми е лош.

Щастливче, бързо оздравяване! Hug Ти си знаеш, ама и аз да кажа - почивка, чайчета, масажи, вит.С...
Мъжо е стоматолог, та си служи и с двете ръце като работи.... Wink
Да поздравиш Винцето! Heart Eyes Тя вече няма време за нас...

Коте, аз вчера за малко влезнах в Дюканската тема. Като гледах снимките направо се опулих - има жени и мъже, които просто не приличат на себе си след известно време на диета! Страхотни са! Мога само да се възхищавам от волята на такива хора!  bouquet
Това се отнася и за тебе  Hug - не съм забравила снимката със страхотната пола с висока талия, за която аз само си мечтая...  Wink
Дано твоето момче се почувства по-добре след диетата и инжекциите! Praynig


Мама, ама наистина е абсолютна "киселица"! #2gunfire Има късмет, че го любя, че иначе ще види той дали ще го изтърпя! Joy

Такааааа, сега викам вече да спирам с писателстването, че сигурно изписах половината нова тема, ама докато отговоря на всички... Joy



# 22
  • Мнения: 2
здравейте всички  Hug
mimota,много се радвам,че ти харесва Тампере,дотук и на мен ми е любим (не,че съм видяла кой знае колко де  Blush ). в Seinäjoki живеят на мъжо леля му и другата баба,много готини мадами.от града не можах да видя много,но ме разходиха из блатата до кулата,от която се гледат птиците.птици не видяхме,ама това е една друга тема  Mr. Green във всеки случай много ми хареса и там  Peace относно това,че ще ти липсват горещините на лятото...по мои впечатления тук 25 градуса се усеща както 32-35 в България.не е чак толкова студено,щом успях да изгоря даже  Crazy само да ги нямаше тия гадни комари  Rolling Eyes
Марги,дано бързо се оправи мъжо.за него сигурно е много кофти така.поддържайте настроението между чаршафите и докато да сте се усетили 2 седмици ще са минали  Mr. Green
щастливче,и на теб бързо оздравяване, миличко! и като се оправиш,наминавай,че сме се затъжили за тебе  Heart Eyes
пчеличке,присъединявам се към идеята на Дънди и ти да си вземеш едни ръкавици и тогава да видим кой е по- по- най-  Crazy аз като дете исках барабан,за да тормозя нашите,ама получих кутия с гримове...мечтата ми така и не се сбъдна  Crazy (честно казано бях много лошо дете преди да стана на 7...само поразии от мене  Mr. Green )
Еовинче,идвай да те взимаме за помощник на Дядо Коледа  Mr. Green какви са тия овце в Исландия, тук имаш връзки,момиче  Wink момичета,предлагам да уредим Еовин за Снежанка,какво ще кажете?  Mr. Green
коте,дано и твоят мъж се оправи скоро  Praynig
да се похваля-днес пристигна колета от майка ми-Роуз Мадър на Стивън Кинг (има някаква крава на корицата,умрях да се хиля  hahaha ) и едно ново гобленче,че направо ги изяждам, ама това е доста големичко,може да отиде над главите ни в спалнята.лошото е,че като го гледам,скоро няма да го свърша,че да го покажа,това вече е с нормални конци,а не с вълнени  Simple Smile казва се Зимна магия, много фински ми изглежда  Crazy
това е от мен,много прегръдки и целувки на всички и лека нощ   bouquet

# 23
  • Мнения: 58
Здравейте момичета,

Започвам курсовете от тази събота. Още не ми се вярва, тъй като от доста време ги отлагат, защото няма достатъчно желаещи за фински език. Доколкото разбрах общо ще бъдем 3 човека. Утре дори ще ида да си платя таксата.

Иначе по фински мога да броя до 10 и знам около 30 думи. Намерих и няколко сайта, които са за начинаещи. Няма да ви ги изпращам, тъй като предполагам сте доста напред вече с материала.

Жалко, че няма да съм в БГ, за да мина и второто ниво. По план – след курса, който свършва в края на април ще стягам багажа за Финландия. А предпочитам да ми се обясни финската граматика на български език, че както бавно загрявам на български, кой знае какво ще разбера, ако ми се обяснява на фински, в случай че тръгна на курсове във Финландия.

Не съм казала още на нашите за плановете ми, но смятам тия дни да ги „сюрпризирам”. Много ще бъдат нещастни милите, но предполагам отдавна се досещат на къде се развиват нещата.
 
Пожелавам ви приятна вечер или хубав ден, за този който ще отвари по-късно форума.

# 24
  • Мнения: 703

Eoвинче душко,ти нали ходиш на тез езикови курсове в университета....Вземи й кажи на Мимотката къде какво..айде,нали сме хора все пак.. Rolling Eyesооох,ама и аз с тва добро сърцее... smile3503
И още нещо....ето ти Мимотке линкове,чети, упражнявай се....след време ще те изпитаме...Айде няма да съм аз Laughing,и РалитУ може да е...
 Wink
http://www.goethe-verlag.com/book2/BG/BGFI/BGFI002.HTM
http://www2.edu.fi/ymmarrasuomea/index.php?moduli=kielioppi
http://oppiminen.yle.fi/artikkeli?id=7798
http://www.edu.fi/oppimateriaalit/suomeaolehyva/soh1/index.html
http://www.peda.net/veraja/kuopio/kansalaisopisto/tilauskurssit/suomentehokurssi
http://cc.oulu.fi/~langcent/fff/Suomi00-5.htm
http://www.helsinki.fi/hum/skl/ihmiset/silfverbergl/peruskurssi/etusivu.htm

Марги,е какво сега..дофтура как ше вади зъби ??? smile3503
Направи ли прическата?Поздрав за Анчо от мен и малкия калпазанин
Дунди,Вале,Пупи,мама,соте,Ео,Рали... Hug
Щастливче ти и миналата година по същото време май беше пак болна,нали?
Хубаво ,че си на чайчета,оздравявай,бързо!
Ако изпуснах някой в бързината не е нарочно
До утре мили снежинки и Heart Eyes Peace

# 25
  • Мнения: 2 999
Дурутрууууу мили снежинки  newsm51

Хайде сега да пием заедно кафенце .
 

Пъпи, тъкмо се чудех къде се изгуби от хоризонта и ето те на  smile3525
Щастлива, как си днес ?  bouquet
Марги, между чаршафите и най-големия киселоч става като агънце-багънце  smile3521 newsm44
Мимота, стискаме ти палци за успешно начало  newsm10
Пчеличке, Рали, Ео,Валенце, Винце, Силви,Коте, Мама, май не пропуснах никой  hahaha

Хайде красавици успешен старт на деня и много хубав ден ви желая от все сърце   love001 newsm51

ААААА, щях да забравя за закуската  Thinking
май ще го оставя на вас  Wink

# 26
  • Мнения: 703
Добро утро и от мен!

# 27
  • Мнения: 6 993
Мимота, кво да ти кажа, и на мен ми я обясняваха на същия тоя курс...и някои неща разбрах Joy Не всичко, разбира се  Laughing
Учудвам се, че въобще започвате. При коя учителка ще сте?
А аз си имам нов учебник Laughing Много по-ясен от предния и поне има диалози и ги има даже и на разговорен фински Flutter
За Снежанка не ставам, много ми е матова кожата Simple Smile Но ми е едно от любимите имена. Така и така сме се ориентирали към име със С за момиченце някой ден (Соня), ако е през зимата и има сняг, що да не е Снежана. Много ми е мило едно такова.

Айде, лек ден, милички, трябва и да поработя. Crazy

# 28
  • Мнения: 226
Moi !
Как сте момичета?
Затрупа ли ви снега ?
Казват че днес ще вали Hug
Сега всички се стройте в редичка че днес ще гушкам и цИлувам
  Whistling

# 29
  • Мнения: 2 786
Здравейте на всички Simple Smile)

Днес съм много по-добре (сигурно защото на небето няма нито един облак и дори ще видя Слънцето като се вдигне малко над хоризонта Laughing)

Пчели, да ... зимата ме хваща по някоя и друга настинка, сега си беше чист грип  Confused
И все пак в София боледувах по-често, тук не толкова  Laughing

Марги, мъжът ми си знае, всяка вечер ми прави масаж  Heart Eyes Blush
Като съм настинала по 2 пъти дневно  Mr. Green
Не е стоматолог, но му се удава тая дейност  Wink

cote, строих се  Grinning
Иначе при нас няма облаци, та не очаквам сняг (и не искам, имаме си достатъчно!)

Еовин, пъпи, рали, Дънди, на всички ви пожелавам приятен ден!

Общи условия

Активация на акаунт