За бала се стегни, в Чехия се развихри - 9.та тема

  • 13 663
  • 277
  •   1
Отговори
# 15
  • Чехия
  • Мнения: 97
Мале Ели за думата слабичка-на кръчма ще те водя  Laughing ,а за мъничка съм 1,68  Mr. Green
за сливицата на Бубако само ще кажа че от 2 месеца и 15 дни е с жълто-зелени сополи.Без Т е но имаше за 10 дни кашлица.Иде ми да ревем и викам като ми каже-Мамо имам сополи,издухай ме.Не е нужно и да казвам че през ноща не може да диша и като спре да диша за няколко сек.после ми реве че нямал въздух.Не сливици а незнам какво бих направила за да може да се храни,спи и тича нормално.
Така че Миленче моля се никода да не стигаш до мойто дередже както се казва по наше му.

# 16
  • Мнения: 26
Здравейте мами Crazy!

Ели,много лошо...Дано да се оправите възможно най-бързо  Praynig
Що се отнася до трета сливица-сестра ми като малка на няколко пъти й махаха третата сливица,но тя израстваше наново и наново.Майка ми и баща ми в чудо се бяха видели и накрая се принудиха и махнаха и трите...
Нас ВЕВА също ни запича,но педката ни предложи детска млечна захар,от която се оправи Wink

Гледам,че повечето сте доволни от този сунар...започнах да се замислям   Thinking

# 17
  • Мнения: 6 390
Роси
какво преставлява тази детска млечна захар? за пиене, за ядене ли е ... и как се казва на чешки...
такова ли http://www.lekarna.cz/babio-detsky-mlecny-cukr-180g-bio/ за пръв път чувам защото...
за сунара - никакви проблеми, само дето не знам вирус ли е или що тоя дрисък, ама май не е сунарска реакцията...

Раде
кога викаш ще идваш към нашия край  Mr. Green Whistling
да а за симптомите, почти същите, само че и хъркаше и се будеше по 100х пъти на нощ от сополи, и така от септемви до февруари докато пие или капеме антибиотични капки - става, но щом спрем, на другия ден всичко отначало  ooooh!
два месеца трябваше да чакаме ред за операцията...
Сутринта първа й извадиха сливицата, на обяд вече ядеше рохлик с нещо си - каквото беше обяда...  а и някакви кифлички бях оставила от закуската  в болницата - с мляко май ги изяде - все едно нищо й нямаше след няколко часа...
така че ако се притесняваш за тези неща  Hug няма страшно Peace

# 18
  • Мнения: 4 717
Момчиета, това дето обяснявате за сливицата звучи много страшно Cry, и честно казано, нямах представа, че е толкова лошо
дано да се оправи бързо Винсако Praynig
Само да кажа, че майка ми е вечно с болно гърло и не си позволява и един сладолед да изяде, жена на 55г, а като е била малка пак така е страдала и накрая са извадили и 3те сливици. Е, при нея резултата бил никакъв дефакто, но й се е разбила имунната система от толкова боледуване като дете ooooh!
Ради, действай с тия гадни сливици докато им е времето

Вчера мернах една новина в сезнама, че в чешко върлува салмонелоза Shocked, това нали е същото като салмонела?

# 19
  • Мнения: 26
Едно голямо Здрасти  Hug на всички!

Няма ме много в писането, но нямам време напоследък. Сега и ние сме болнички, тоя грип върлува навсякаде май ooooh!

Ванеска си ходи на училище, не иска да си остане, да не пропусне някоя 1 , нали сега идва края на срока Wink

Денис е по-болния- с Т,  кашля, ако успея да го излъжа да яде, повръща, не спи както трябва и то май това са симптомите на всички оплакали се мами Crazy

Въпреки всичко, ви чета всички и съм в час с вас Heart Eyes
 
Хайде да бягам, целувки за дечица и търпеливост за вас мами  bouquet

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 09:19 от Ани(georgievacz)

# 20
  • Чехия
  • Мнения: 97
Здравейте,
да ви се похваля че вече 2 нощи и 3 дена сме без биберона  newsm44 newsm44 newsm44 Една веч4р само е пускаше под леглото и ми умръзна да е мия и подавам и е взех на бъзик.Тя пък не я потърси и това беше.Нощем си е иска на 1-2 пъти а аз се правя че неразбирам какво иска и й давам чая,напие се и заспива.Не съм чакала че ще минем така безболезнено-поне това.Ние бяхме нон стоп с нея и денем и нощем
Днес е гадно времето фуй  #2gunfire

# 21
  • Мнения: 26
Здравейте,мами Party

Ани,бързичко оздравяване ви пожелавам...

Ели,а при вас още ли е така "розово"положението?
Става въпрос за същата захар-тя е "s prebiotikem"...

Mиленче-май е едно и също нещо-поне така прочетох,за да се осветля на тази тема,в нета...

Браво на вас Ради smile3501...Скекърва ми много се притесняваше да не приучим Йони с биберона,но засега нямаме такъв проблем.Как ще е в бъдеще не зная...

Толкова от нас засега... бягаме на разходка... Crazy
  love001на всики-малки и големи

# 22
  • Мнения: 151
Здравейте момичета!  bouquet

Може ли и аз да се включа и аз във вашата тема. Живеем в Бърно, имам едно момченце на 2г и 9 месеца и сега чакаме близнаци.

Пожелавам на болните дечица бързо оздравяване!

# 23
  • Мнения: 26
Здравей Ети и добре дошла  Hug!

Разкажи нещо повече-от колко време сте в Чехия...как върви бременността...кога чакате мъниците?Как се чувства баткото и как приема нещата?Спирам с въпросите...,че се поунесох LaughingПожелавам ти от сърце лека и безпроблемна бременност

# 24
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда
ООО Ети
добре дошла!!! Близнаци  Party Party браво натеб, разказвай, по естествен път ли са, едноваячни ли са, еднополови ли са, как е баткото, как си ти  - всичко какво се сетиш
и кога ти е термина, май и на теб някъде лятото ще да е ...

Еййй много плодородна ни стана темата  Party Party Party

Мацки
вчера ходихме по доктори, аз получих антибиотик, и сега мога да кажа че дишам спокойно - две давки имам за себоу... действа ми вече... Нината вече живна... не реве, играе си, пак си е тя  Mr. Green Емето си е малко гроги още, вчера сле докторите пак беще вдигнала 39,2 но от тогава толкова високи т., не е имала, нно си й давам редовно още нурофена и панадола... нудле обаче има.... и кашля вече яката...
та така, и мъж ми май иска да се разболее, и него ту го тресе ту му е жега ... абе ще се оправиме ама... кога  Mr. Green

Роси
не съм го виждала това, в млякото ли го даваш или като чй се пие... купи си сунар, лактум бейби или съм чувала и добри одзиви за ХИПП което също е с някакъв пробиотик и няма да имаш нужда от това  Mr. Green

Нинето
2.ден не е кадила, май днес е й дам ам цяло шише и да видиме какво ще стане...
реших че ще си слагам в млякото каша - спи ми като пън през ноща, след щище издържа 6ч. ... което много ме устройва  Sunglasses

Ох
къщата ми обаче е на вили на могили... една камара за гладене, кой щя чисти... пък за готвене не мисе мисли, още повече нямам апетит и не знам какво, пък и Емата яде от няколко дена само брумик  ooooh! май ще караме на сандвичи  Crazy ако мъж ми не се възпротиви много  Wink

какво готвите бе хора???? дайте идеи...

# 25
  • Мнения: 151
   От две години сме тук, ама с прекъсвания през лятото си ходя с детето при баба и дядо, че те живеят близко до морето. Аз още не съм научила добре чешкия, от няколко месеца вземам уроци, но се надявам до раждането да понапредна. Решила съм да раждам тук, така и така живеем тук, но нищо не знам за порядките им и доста се страхувам, как ли израждат тук близнаци, трябва ли да имам предварителна уговорка, за да се чувствам по-сигурна, като в България.
   Близнаците ще са  момче и момиче, поне за сега така казват и термина ми е 04.07, по естествен път и доста изненадващо за нас, защото в рода си нямаме близнаци, но в това семейно блокче в което живеем всички имат близнаци и явно ние сме се заразили  Laughing
   Баткото знае, че в коремчето на мама има две бебенца и трябва да го пази, като се боричкаме да не го рита, но ги иска да му ги дам сега, искал да си играе с тях. Не знаем как ще ги опазваме от него.
   Ели пожелавам ви бързо да се излекувате. Ивчо също беше болен от този грип и до вчера бяхме на антибиотични капки и сироп за кашлица.
 Аз правих сърми, но децата надали ще ги ядат, Ивчо не яде манджи, радко супи, яде само парки, кашкавал, спагети и поханка

# 26
  • Чехия
  • Мнения: 97
Ети,добре дошла и от мен   Hug  леко бременеене и не се притеснявай за нищо-аз съм раждала и тук и в БГ.Просто тук са на светлинни години от БГ за нещастие.
Днес съм готвила лазаня с кайма   chef -от това знам че всички ще папат.
Айде да бягам да лягам че съм скапана-ходих на пазар с двете циганета и ме побъркаха в истинския смисъл на думата  Tired а да не казвам че имам 6 плика в колата които пак мен чакат-ама съм на матерска доволена де.....кой го е измислил е бил луд  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 27
  • Мнения: 6 390
Ох Етиии
и моята мис каприз същата работа ... само поханката липсва за съжаление, но много обича супа леща с кремвирши  Sunglasses
Поханката със захар ли само я правиш или нещо като ризото...
Като бебе каката много ядеше каша от поханка, и като кус кус я правих, сварявам, слагам захар и тя много я харесваше...
Иначе термина ти е екста  Wink - моето бебе се роди на 3.7.  Whistling но предполагам че много рядко близнаците дочакват термина си...
И момченце и момиченце ще си имаш - направо си супер  Wink
За раждането, не се шашкай... В Брно са много добри породниците, но тук няма такива уговорки за доктори, поне не е прието, може и да се уговориш с някой ... знам ли...
ще идват ли бабите за раждането на бебетата...

Раде
ама и с двете хлапета ли ходиш на пазар  ooooh! това е егати виправата  Whistling Mr. Green не ти завиждам...
Ние спагети много обичаме, но лазаня само аз ям ... и не я готвя... сигурно нямам рецепта добра... знам ли...

# 28
  • Мнения: 4 717
Здравейте,

Добре дошла, Ети. Поздравление за близначетата, лека и безпроблемна бременност ти пожелавам Hug
Не се притеснявай за раждането тук, всичко е по система и няма отлклонения, подкупи, надути физиономии или некомпетентност, всяка мама дето е раждала тук ще го потвърди Peace. Според мен няма смисъл да се уговаряш предварително с лекар, може би само ако се наложи секцио и планувате с кого да е. Кой ти следи бременността тук?

Ради, да те поздравя за бибито, видя ли че се оказа лесно при вас? Сега сме ние наред, дано ви се похваля скоро, имаме дни без биба, но понякога си я дири сама, смуче за по час два и толкова.

И ние последно бяхме основно на спагети, малката на пюрета, ама гледам й писват и набива хляб, домати и салам с топено сирене, съвсем по БГ я кара Crazy

Тук е топло и слънчево, страхотен ден за разходки  bouquet
Поздрави на всички

# 29
  • Мнения: 10 012
Ахойки!
Ети, добре дошла Hug
Ех, че бременен отбор се заформя! Ети, правилно са ти казали момичетата, с раждането няма да имаш проблеми. Раждаш при който се падне на смяна и хората много добре си гледат работата.

И на нас ни предстои отказване на биба. Риша си я търси и няма да е лесно. Засега искам да я огранича само за в леглото. Да видим.

Аз ли съм с най-голямо дете в компанията? Като чета досега Ванеска само е ученичка.
Милото ме вика. изчезвам на разходка.

Общи условия

Активация на акаунт