Ноемврийчета 2005 - 24

  • 12 581
  • 217
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 253
Доминика макар и на патерица Честит рожден ден! Да си жива и здрава и с много късмет!   bouquet
Елспет и на мен ми звучат като добри новини резултатите от прегледа. Стискам палци всичко да е наред!
кукла честита нова къща. И ние се борим със съседи. Добре, че 10-15 човека плащаме всичко, че иначе просто не знам. В чисто нова кооперация сме и все заможни хора са си купила апартаменти. Пфу.....Имахме охрана, не искаха да плащат, защото не им трябвало някой да ги пази и я махнахме. Обаче настана тотална мизерия и хаос, кой и кога влиза сега просто решихме да си наемем охрана и тези 10-15 семейства, които живеем постоянно да плащаме. Ами не искам да мизерствам заради някакви стиснати съседи, които иначе са "големи работи"....
Ама той строителя е луд. Направил 34 апартамента в един вход. То си е цяло общежитие. Иначе много си харесвам нашия апартамент и като разположение и като местоположение и не ми се иска да го сменям.
Девойките ти са много красиви  Heart Eyes
Pollia честито за лентичката! Лека бременност!

# 166
  • Мнения: 453
Елспет, радвам се, че нещата ще се оправят при вас. Много готино си им отговорила на любопитните!

То и аз предпочитам да съм като тълпата, де, но като си 180 см някак си стърчиш. Като дете пак си стърчах. Тръгнах на ДГ от 2-ра група, при сформиран вече колектив и лидерите като ме видяха такава голяяяма, решиха всички да ме предизвикат на бой, да се види кой е по по най. Та този първи ден ядох много бой. Лошото беше, че имах много дълга коса, на две опашки с огромни пандели нагласена от майка ми. И по-нататък вече с годините си раснах като аутсайдер. Все си сформирах някакви малки групички съмишленици и винаги се занимавах с нещо доста интересно. В крайна сметка, връстниците ми отдавна са лелки и чичковци, а аз още се забавлявам Simple Smile.

Но е много важно за мен да науча щерките са си държат на своето, независимо от враждебната среда и да намират своя ниша там. И друго - да ги науча на толерантност към различните. На Мина най-добрата приятелка (на 5г. и половина), като я видя за първи път с очила я попита:
-Мина, защо си с очила?
- Защото ме боли оченцето, да ме излекуват.
- Махни ги, много си смешна!
Мина изобщо не се впечатли. Май най-кофти и стана на майката на момичето, която също е с очила и я дръпна да и говори настрани. За мен е нормална такава реакция, защото приятелката не е свикнала да вижда Мина с очила. Ако Мина си тръгне от самото начало с очила в ДГ, мисля, че няма да предизвиква подобно отношение.

Прегледите на очи - заведох Мина, когато беше на година и половина, защото беше леко кривогледа. Оказа се, че не е физиологичен проблем и впоследствие се коригира от само себе си. А има и друг тип късогледство, което е сериозно, но забравих как точно и защо. Тогава и разшириха зениците на място с атропин и ги гледаха през един уред. И се оказа, че е с 4д. далекогледство. И ни казаха точно това, което казва и Sissa, че децата се раждат далекогледи и с времето минава. маик, аз не подозирах, че имаме някакъв проблем, точно защото Мина виждаше много по-добре от мен. Аз съм с под 1 диоптър късогледство, но не ползвам "помагала", та много ме изненадваше Мина какви детайли вижда надалеч. Взехме очилата, носихме 2 месеца. После дойде бебето, бе замотах се и спряхме да ги носим. И преди 2 месеца на Мина и излезе ечемик, след дълго есенно сополявене. Може и от срив в имунната система, но офталмоложката каза, че може да е, защото не носи очилата. На 3 години вече Мина я питаха какво вижда на таблото и тя си отговаряше "гълъб", "кафе", "ключ" и т.н. Правиха и замервания за всички възможни проблеми, но се оказа, че има само далекогледството и вече е 3 д. Пак разширявахме зеници, за по-сигурно.
А за ечемика казаха - операция с пълна упойка. Но ние не се навихме. Той вече отшумява.

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 15:29 от кукла

# 167
  • Мнения: 506
Елспет много се радвам, че новините са добри!  Hug

# 168
  • София
  • Мнения: 830
Добро утро!
Много сте ми добрички  Hug

Боян от утре започва да ходи на плуване, в басейн Диана. За наш голям срам той не може много неща, които би трябва ло да може, като да кара колело без помощни колела, да плува и сега се захващаме здраво, че има енергия в излишък. Редно е да се канализира Wink

За днес нямам никакви планове.
Първоначалните бяха децата да ги няма и ние да спим и да ходим по кръчми и забавления за възрастни, но с променената програма....или на Витоша или на кино. newsm78

# 169
  • Димитровград
  • Мнения: 1 754
Честити рождени дни на трите водолейки- Еххо,Доминика и Юка!Малко със закъснение,но от сърце!Да са живи и здрави и много,много щастливи!
При нас няма нищо ново.Едита не харесва детската градина и прави какви ли не актьорски изпълнения,за да не отиде.Проучва дали бабите и са склонни да я гледат,след това пита дядовците и накрая като се убеди,че всички са на работа,отива.Една нощ ми изкара акъла,плака,въртя се,повърна и съответно аз я оставих и се обадих,че няма да я водя и на работата ще отсъствам,тя пък беше толкова енергична и щастлива,и последните ми съмнения,че играе театър, отпаднаха.
Елспет,добре звучи това за зъбите.Ще си има постоянни нови зъбки скоро.Много случаи знам за деца с разбити зъби.Само чукам на дърво и това е.
Очилата-необходимо зло.Не сме я водили на очен лекар,преди исках,но личния каза,че съмненията ми са напразни.Ще си го отбележа обаче,за да го попитам пак следващият път.При нас също има наследствена обремененост.

# 170
  • София
  • Мнения: 830
Един въпрос към гледащите филмчета на Дисни (Милейди - виден представител): Има ли Пепеляшка на Дисни дублирана на български? Намерих Спящата Красавица на Дисни, дублирана на български, до скоро я нямаше, но за 50 годишнината на незнам си какво, направили празничен епизод.

# 171
  • Мнения: 152
Елспет, има Пепеляшка на Дисни дублирана на български.
А аз спящата красавица на Дисни не мога да намеря на български. Има превод, но е с надписи.

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 09:11 от buba_katinka

# 172
  • Мнения: 506
Хайде да разваля настроението в темичката! Rolling Eyes
 Криста днес пак направи гърч,  Cry, но този път знаехме какво й е и го овладяхме поорано.Дойде линейката, сложиха й деазипам, разходихме се до болницата, установиха гнойна ангина  Shocked(хем не  сме на градина) и пр. В къщи сме, няма място в болницата, а й е пълно инфекциозното с бронхити и "чревни" и какво ли още не, а Крис не беше за системи. Започнахме веднага с АБ...хъммм...а беше здрава и се очакваше утре да я пускам на градина. Cry В момента спи още от деазипама, дано всичко е наред като се събуди!
След като се пооправим ще трябва вече да я водим на ЕЕГ, тъй като това й е втори фибрилен гърч....дано всичко е наред! Praynig

# 173
  • Мнения: 152
Нина, лошо. Аз в петък си мислех за вас, но не ми остана време да звънна. Стискам палци да се оправите. А тя от гнойната ангена температурата се вдига за 10 мин.  Обади се, когато можеш.

# 174
  • София
  • Мнения: 830
Добро утро!

Никики, а тя беше ли с температура? Стискам палци да сте добре!

Бубе, като се прибера ще ти пратя линка на Спящата красавица с български дублаж.

Налага се да почна да работя... Mr. Green
Лек ден на всички.

# 175
  • Мнения: 506
Нина, лошо. Аз в петък си мислех за вас, но не ми остана време да звънна. Стискам палци да се оправите. А тя от гнойната ангена температурата се вдига за 10 мин.  Обади се, когато можеш.

Да, направила е гнойна ангина, съвсем в началото сме, може би от събота бяхме на рожден ден, не знам....при 38 градуса стана този път.
Елспет НЕ, видимо нямаше нито симптоми, нито вид на разболяваща се, вкарах я в банята да я изкъпя, че нали сме на градина на другия ден, всичко беше нормално, но след като я облякох, сресах и пр спря да ме чува и се взираше през мен, много бързо стана пак, добре, че знам вече какво се прави и успях да го пресека с мокри хавлии, докато дойде линейката.....
Днес се започва телефонното звънкане насам - натам...да й запиша час за ЕЕГ-то.  Tired

# 176
  • Мнения: 1 541
nikiki, много страшни неща пак при вас  Sad Дано да ви е за последно това чудо! Стискам палци бързо да оздравее детенцето  Hug
ПП. Дали бих могла да попитам какво точно се прави в такива моменти, защото аз нямам никаква концепция  Thinking

Елспет, съжалявам и за вашите патила! Кой би очаквал такова нещо.....Важното е сега детето да е добре, а зъбчетата ще се оправят с времето. Те така или иначе в тези години повечето са с редки оградки, та може и да не страда много малката кукла- намери и пример с някоя какичка, която тя харесва и е без някой и друг зъб, та поне това да я успокоява.
За филмчето вече са казали  Wink Аз сега търся дублирана пепеляшка 2 и 3, ама няма....
Успех с плуването на баткото!

ПП. Ние в последно време сме го подкарали съвсем без ТВ вкъщи. Аз нали съм на диета и последно ям в 6, така че когато тя вечеря аз съм свободна да чета приказки- съвсем сме здравословни  Laughing

# 177
  • Мнения: 391
никики- дано нямате повече проблеми !
Лека бременност на новите бременни мами!

Алекс продължава да боледува- кара леко настинките ,но за сметка на това продължително
и почти не ходи на градина.Половин ден е там ,другата половина в къщи.Харесва си много госпожите в градината.Те също я обичат .Едната направо я е "взела под крилото си".Днес ми казаха ,че детето организирало другите хлапета и им казвало какво да правят,което малко ме изненада ,защото в къщи не се държи така ,като изключим отношението  й към дядо й.Но докато чакахме да ни приеме нашата педиатърка, я видях "в действие " по отношение на едно момченце ,с което се запозна в чакалнята .Определено започна да "организира" и него ,но той се поддаде с удоволствие -бяха мила гледка ,имаше прегръдки и нежно докосване на носове. Heart EyesНито аз ,нито родителите му успяхме да реагираме навреме ,а и нали двамата  бяха сополиви -  разменихме си разбиращи погледи. Simple Smile

# 178
  • Мнения: 506
 Крис се стабилизира, започна да се храни, но продължава да вдига грандиозни Т.Продължаваме с глюкозата, имуностимулантите, Цефзила, и всичко за сваляне на Т за което се сетите. Tired
Записах час за невролога за 10.03, за консулт и ЕЕГ-то.

ПП. Дали бих могла да попитам какво точно се прави в такива моменти, защото аз нямам никаква концепция  Thinking
Разбира се (дано не ти по трябва това инфо  Praynig )! Аз първо слагам свещичка (или две), после отиваме в стая която не е отоплена (или коридор), мокрят се чаршафи/хавлиени кърпи със студена вода и се увива детето както е с дрехите, после звъниш на бърза помощ и ако е нужно се слага деазипам мускулно в крачето.На детето не трябва да му се вика, ама аз пак й виках като видях, че не ми реагира  Confused, осветлението трябва да е намалено, ако детето е в съзнание. Това е най-общо. За паниката е ясно - не трябва, но няма как да не се паникьосваме!

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 22:41 от nikiki

# 179
  • Мнения: 3 100
ники, прочетох още в начлото какво ви се е случило. обаче самата идея детето ми да получи гърч в ръцете ми, пред очите ми /или където и да е - зад гърба ми, в ДГ, на площадката - все тая/ ми е толкова страшна, че не искам и да говоря за това. не мога и да си представя на теб какво ти е било и все още ти Е. дано имаш спокойствието да се справяш по най-добрия начин с всички възможни проблеми, които могат да изникнат предвид ситуацията. надявам се март да ти донесе спокойствие и мир.
горното изобщо не означава да не споделяш тук. напротив - споделяй, и дори да няма коментари или писаници - тутакси и незабавно, знай, че всяка от нас те е прочела, мисли за вас и ви стиска палци.
а тия гърчове, бабината им, от какво се случват.
още ли се спряга диагнозата хиперактивност?

аз съм ок. децата безчинстват у нас, в колата и по улицата за наша сметка. добре сме, здрави сме, все така работя доста. преди малко възложителят ми звънна, за да ме предупреди да не планирам следващите 3-4 седмици и да се стягам в кръста, че идвали още повече текстове. мисля, че ако продължа с подобни темпове, към май месец мога да се изляза в половингодишна ваканция, защото ще съм стигнала желаните годишни доходи  Mr. Green
и оф-топик - някой да препоръча фирма за ковано желязо, моля. но ако може цените да не са тукашните безумици. искам легло от ковано желязо за пипа, но не ми се ходи до някоя икеа.  не ми се и дават безумни пари обаче.

сиси - как си? недряла ли си? бебето шава ли? а знае ли се дали ще е девойка?

Общи условия

Активация на акаунт