коремът страшно ми се подува!помогнете!

  • 1 491
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 104
Съвсем нормално за бременността, по-скоро се ориентирай към храната, а не към лекарства.

# 16
  • Мнения: 961
Опитай да хапваш и други кисели храни, като намалиш туршията.

# 17
  • Мнения: 3
 Най-вероятно е от туршийката!  Rolling Eyes Въпреки че аз се подувам каквото и да ям и определено е доста неприятно! Cry Пробвай няколко дни да не ядеш кисела туршийка  и виж резултата, а най-добре отиди на лекар!Аз пия еспумизан  и малко ме облекчава, а е напълно безвредно! Пиши какво е станало!  Wink

# 18
  • Елин Пелин
  • Мнения: 75
на мен ми казаха чак след 5-тия че мога да пия еспумизан. и аз страшно се подувах, и проблема ми беше че имах газове(усещах ги) но не излизаха от никъде. регулирай си храненето. аз пиех чай от лайка действал газогонно. но не прекалявай сконцентрацията и количествата. движението също е важно. не се обездвижвай за да може газовете да се разкарат на някъде. но все пак е хубаво да се консултираш с лекар Simple Smile

# 19
  • Мнения: 379
Моят също се подува ужасно. Независимо дали от туршия, от плодове или от друга храна. Те всъщност храните, които трябва да избягваш, за да не ти се подува са доста. Аз съм питала моя лекар дали може да се пие нещо и той с голямо нежелание каза, че може Еспумизан - само една таблетка, но само ако случаят е много краен. Като видях как ми го каза и предпочетох дане пия. И сега си ходя подута.

# 20
  • Мнения: 826
Ако бях на твое място щях да се стегна и да намаля киселото вместо да пия лекарства... Naughty
Няма безобидни лекарства..
Знам,че е трудно като ти се хапва нещо определено, но поне се пробвай да не е в много големи количества  Peace
Иначе голямото количество сол в туршиите, по принцип предизвиква задържане на вода и от там се получава подуване, подпухване и подобни неприятни "3Д ефекти"  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 98
Истината е в киселото мляко-поне една кофичка на ден трябва да се хапва. Аз имам много редовен стомах и освен киселините, които ме мъчат от време на време, нито ми се подува стомаха,нито имам характерния за бременността запек. Но може би е и въпрос на късмет... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт