Юнското мъниче първи думички изрича и "та-та", "ба-ба", "ма-ма" вече срича

  • 13 204
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте,

dari75 не са малки за isoprinosine, той може да се дава и на по -малки бебета. Много педиатри го препоръчват, не знам защо твоята ти е казала така Thinking.

http://www.bda.bg/bdias/2839d.pdf - ей тука може да прочетеш какви са официалните показания и регистрации. А принципно има и сиропче за бебета, ама нещо не го внасят в БГ.

Аз се чувствам като в Big brother - ''someone is watching you". Марти вече обикаля цялата къща или лазейки или с модифицираната проходилка. Само да го оставя за момент, дори и да се е заиграл и веднага тръгва да ме търси. Стига ми до краката, хваща ми крачола, изправя се и не ме пуска. Много е смешен, като тръгне из стаите да проверява къде съм. Ама аз мира нямам. А и спи през деня има няма 2 часа общо ooooh! В кошарата вече не иска да седи. Най-много му харесва на спалнята - сяда и започва да подскача на дупе и се хвърля напред. Голям кеф, ама на мен ми настръхват косите да не падне. Не че не се удря поне 2-3 пъти на ден, ама да ги минимизираме Wink

bunnie чушка не съм давала. Може и от нея да е newsm78.

Нашата фонтанела не се затворила, ама аз и много често забравям вигантола.

Лека вечер и от мен

# 271
  • Мнения: 80
Здравейте по никое време  Heart Eyes!Направо като ви слушам -едни от бебешоците пълзят - други пък направо ходят.Само ние ли сме такива мързели та още нищо newsm78?Вики единствено сяда вече стабилно,а като усети че залита се подпира с ръчичка.Добре,че днеска таткото домъкна едно бънджи та скок подскок до преди малко  Mr. Green.Иначе по това време отдавна сме си легнали.Нашата фонтанела като че ли се е затворила, поне на пипане не се усеща по-мекичко вече,обаче педиатърката ни каза да продължаваме да даваме по 1 капка Вигантол, но и аз като vesi21 често го забравям  Sick .
бебешор не се притеснявай 4к. не чак толкова много някои мами пишеха,че с месеци дават по 5-6к. вигантол.

# 272
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
vesi21, а как го даваш? Отваряш капсулите и разтваряш съдържанието ли? И по колко му даваш?

Извинявам се за многото въпроси, ама на мен ми е изписан по една странна схема  ooooh!! Пъро половинка, после четвърт ...........

# 273
  • София
  • Мнения: 779
vesi21, а как го даваш? Отваряш капсулите и разтваряш съдържанието ли? И по колко му даваш?

Извинявам се за многото въпроси, ама на мен ми е изписан по една странна схема  ooooh!! Пъро половинка, после четвърт ...........

Дари,за килограмите на Мaрти давам 1 таблетка (не са капсули) дневно (разпределена през деня) и тъй като вкъщи нямам нито хаван, нито везна (от колко време повтарям на мъжа ми да ми донесе) чупя на две таблетката и давам сутрин и вечер. Разтварям я във вода и сок, но става бавно. Може да ги стриеш преди това. Иначе може и на 3 или 4 пъти да дадеш таблетката, но по добре да ти направят прахчета в някоя аптека, иначе много трудно ще ги делиш. Разликата не е много голяма, а и ако не е много тежко състоянието.

Ако е за профилактика - трябва да се дава по 1/2 таблетка дневно наведнъж. Peace

# 274
  • Мнения: 657
Бъни, аз съм давала чушка, но не съм забелязала да предизвиква разстройство. Thinking Може би малко газове, ама чушката с комбинация с броколи просто нямаше как да не попръцка. Mr. Green
На Йойо фонтанелата не знам колко е голяма, но на последната консултация педито каза да давам само по 1 капка вече. Аз и толкоз я давам таз капка, сигурно се падат по 2 на месец. hahaha

# 275
  • Мнения: 100
Добро утро И ние не сме от бързите седи си приказва си е не самичка държи мн да я занимава някой но в пая неще.

# 276
  • Мнения: 510

Бъни,и аз чушка още не съм давала.Имам дом.стерилизирани за него,но червени и нещо не смея още.. newsm78 А дали не е някой вирус това разсройство? Е, дано да е от чушката и да и мине още днес Peace

Атина Ели, видях,че си изтрила поста, но само исках да ти кажа да не се предаваш на мрачни мисли и настроения. Мисли положително, ако наистина иска човек нещо то ще стане! Hug

Фонтанелата на Лъчезар не е затворена, даже смятам е големичка Rolling Eyes Педито  всеки път я опипва,та явно си е ОК. И аз уж давам по 1 капка(аз откак се е родил по толкова си давам), ама напоследък и аз много забравям. Не,че е фатално...

Лек ден на всички! Тук е доста мрачно за сега... Confused

# 277
  • София
  • Мнения: 37
      На Вигантола, май сега му е времето. Аз също забравям с дни да капя(направо в устичката, тя си знае и като види капките и зяпа), а не сме излизали не знам откога с тези грипове, май напролет ще изпълзим, показването на терасата не го броя. Диди си има фонтанела голяма колкото 2 стотинки горе долу.

    Чушка съм давала червена, печена, но ние не сме критерии с тоя запечен стомах не съм забелязала да и действа.

# 278
  • Мнения: 3 743
Само нашето педи ли не ни пипа фонтанелата Rolling Eyes. А, другият път, изрично ще я попитам да я види Naughty

Бях обещала да попитам как се казва АБ-то дето се дава на 24часа - Панцеф. Веси може да каже нещо повече за него, ако има инфо Wink. Аз само знам, че е сладък на вкус и не го повръщат бебчетата Peace

Бюти, а защо не са полезни коремните преси след раждане, или просто при тях ефекта е по-малък в сравнение с упражненията със стегнат корем newsm78

Я да ви питам, вашите деца танцуват ли? Първо си мислех, че си въобразявам, но напоследък се убедих, че на определени песнички и мелодии, Диди се поклаща в такт /застава по корем, вдига се на ръчички и започва да се поклаща от кръста нагоре в ляво в дясно/. Като я снимам ще ви пусна клипчето. Трябва ми помощник, обаче, щото като види фотоапарата и тръгва веднага към него hahaha

# 279
  • Мнения: 179
Като стана въпрос за танцуване,нашето хлапе танцува много смешно с помоща на баща си.Хваща го и под ритъма на някаква музика го върти,изглежда като балерина,страхотна картинка.А откакто се обръща баз проблем ми е трудно да слагам памперса.Бях забравила за този момент,залъгвам го или с играчка или с телефона ми.Като го види му светват очичките Laughing

# 280
  • Мнения: 28
Хей здравейте и от нас  Heart Eyes

Вчера бяхме на консултация та да се отчетем : 9650/74см ,продължаваме със захранването ,скоро ще предложа сирене.Жълтък към 10 месец. Сложихме му първия Превенар.
Доки ми се скара,че давам суров плод ...е на бебео му е много вкусно що да го лишавам пък.И за яслите ме нахока,каза "Ако искащ да си съсипеш детето дай го  " аз не че съм се засилила,но просто и споменах за този вариант.
И нашата фонтанела е малка и  вигантол не давам ама как да е голяма като по време на бременеенето ми изядох около 2 тенекии сирене  Laughing
С моториката сме ок -пълзи,изправя се иска да ходи .
Много пее и е станал голям хитрец а как се сърди вечеее .
За танците -още не ги е усвоил,но пък за сметка на това обожава да блъска по джембето на баща си.

Чушка съм давала червена,приготвена на пара и не сме имали проблем.Предпочитам червените,заради по-голямото съдържание на вит.С.

Лина ,прочетох за проблема ти и те съветам да се  консултирате с ортопед в София в клиниката в Горна Баня.

Всички бебета по клипове и снимки са страхотни  Hug

Целувки  lovekiss


# 281
  • Мнения: 3 743
Откъде накъде педи ще решава дали детето ще ходи на ясла или градина. Те да си решават за техните си Crossing Arms.

# 282
  • Мнения: 1 404
Привет и от нас Simple SmileАз да ви питам-а какви чушки давате?Отдавна им се каня,но ме наплашиха,че по това време били нитратни и все се отказвам в последния момент.
Бюти,а как да се тегне корема?Аз този път съм много назад и с гимнастики,и със стягане,и със отслабване Embarassed
На Виан фонтанелата не е затворена,но не и голяма,не ме е дъвкал скоро педиатъра за вигантола Mr. Green
Чакам,чакам да пропълзи,но май няма да я бъде тая работа LaughingЛази само назад,все едно под бодлива тел  LaughingИзправена се задържа на кошарата,даже се опитва и да пристъпва,може и да прескочи етап пълзене.
Ивелина,защо не използваш препинателни знаци?Много трудно ти разбирам постовете Rolling Eyes

# 283
  • Мнения: 510

Ивелина,защо не използваш препинателни знаци?Много трудно ти разбирам постовете Rolling Eyes

Aз също ги чета по няколко пъти докато разбера какво иска да каже... Peace

Аз за гимнастиката няма да отварям дума,че нито правя,нито слабея...някъде към Март може и да се замисля(тъъкмо преди лятото Wink)

За ходенето..нашата педи каза,че в 7-ми мес. трябва да се изправя вече(сам да се набира на кошарата),но моя човек дори не се сеща.Любимата му поза е по корем-така може и цял ден да изкара.На гърба му явно има невидими топлийки..А иначе стои изправен,но не пристъпва,а кляка..и се започват едни подскоци ooooh! Ръце да са ми яки(играя го бънджи, модел "Супер Мама" Crazy)

# 284
  • Мнения: 233
Бюти, а защо не са полезни коремните преси след раждане, или просто при тях ефекта е по-малък в сравнение с упражненията със стегнат корем newsm78
Гали, идеята е да не се стяга и после отпуска корема. Ние правим пак коремни преси, със свити колена, но корема стои постоянно стегнат, не се отпуска и свива по време на упражненята.

Ето едно от най-важните упражнения: лягаш по гръб, свиваш си краката, но ходилата остават на земята. Докато издишаш (това е мнооого важно!), стягаш корема в долната му част, до и под хълбоците. Когато там е стегнато, останалата част от корема също се стяга автоматично. Заедно с корема стягаш и тазовото дъно. И чак тогава започваш с постоянно стегнат корем да си изправяш главата и рамената. Прави се диагонално. Като надигнеш дясното рамо, дланта се "пързаля" нагоре по левия крак, към коляното и малко над него. Връщаш се назад лекичко и не отпускаш корема! Внимава се много корема да стои хоризонтално стегнат, защото понякога, ако не се стегне правилно, се получава една "гърбица". А не трябвало. Инструктурката каза, ако искаме ефект, трябва поне по 30 мин на ден да се прави това упражнение.

Това беше за Били и за всички заинтересовани!  Wink
Кори, какво мислиш за тези упражнения? Имат логика, нали?

Иначе, мойта кокона танцува на бънджито, вместо да скача. Е, и това прави де, но по-интересно е да се върти като пумпал, да разпери ръцете като балерина и така...  Crazy
Гали, ама ти що се учудваш, че Диди се опитва да танцува на музика? Че на кой да се метне? На майка си!  Mr. Green Мишел пък на музика пее и се хили.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт