Юнското мъниче първи думички изрича и "та-та", "ба-ба", "ма-ма" вече срича

  • 13 224
  • 293
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 92
каде се загубихте всички... newsm78
и аз си мислех за кошарка за игра и сега намерих в нета една обява за 50лв. на Чиполино, дали си струва....или направо една нова... newsm78
а ето и най-новата ни придобивка (бънджи) от баба и дядо: (аз се бях отаказа от тази покупка, ама първо внуче)...

# 241
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 178
Минавам да кажа еднио голямо "Здравейте " на всички мами и бебоци.Ние сме си добре.Днес ходихме на разходка и ресторант на обяд, а сега ще дойде леля му от Плевен да си играят двамата, че и мама малко да си почине.

FoxMamma , много ти е сладко малкото Веси!И нашето бънджи е същото, само че е червено и синьо.

# 242
  • Мнения: 11
Здравейте и от нас

FoxMamma - бънджито е много хубаво браво на вас и Веси изглежда много щастлива в него  Hug
Кошарка за игра нямам но имам сглобяем креват който мога да ползвам за игра но няма къде да разпъна  newsm78. Иначе имаме активна гимнастика като басейн и Вики си играе в него но къщата ми се препълни вече от всякакви такива неща в детската стая седи басейна а и на Диди една палатка е разпъната там и е ужас немога да чистя като започна да вдигам всичко от земята и то минало 1ч. Shocked. Ето такъв басеин  http://www.zabebeto.com/shop/product_info.php?cPath=85&produ … d=d98f67fd763eb4b

Вики вече от 1седмица има сополи които не минават ама то е така каката от училище все влачи някоя зараза  Confused Дано вече минава тази хрема .

Лека вечер  Peace

# 243
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте,

Марти пак е болен или просто не е оздравял от предния път. И аз взех да се замислям дали нещо не го гледам както трябва Sad. Та по темата с антибиотиците реших този път да не чакам, реших да му давам изопринозин (не е антибиотик, а противовирусно и имуностимулиращо) малко на своя глава. Ама просто ми писна.

Орхид не се притеснявай, другия път ще е наддал двойно. Wink

Foxmama и ние имаме същото бънджи.

Samimami браво на Кокича Hug

Нали бях казала, че няма да взимам проходилка, но една приятелка без да ме пита ми донесе нейната (нищо, че е розова). На Марти нещо не му хареса, а и само си влачеше краката. Аз махнах седалката, остана пластмасовата част - да не ви казвам какъв кеф. Марти само се държи и си ходи, а и е много стабилен, не пада и взима завоите и не запецва, както на уолкъра. Много съм доволна Peace

За удрянето - ами то тепърва започва, за съжаление.

Кошара така и няма да ползваме, вече обикаляме цялата къща, а Марти си играе на пода.

Лека вечер.

# 244
  • Мнения: 132
Здравейте и от мен   bouquet!

Чета и си мисля, че явно има моменти, в които всяка майка се съмнява дали прави най-доброто за детето си...
Орхид, Радост, Веси, бъдете сигурни, че е така  Hug

На мен лично тази мисъл
Ти си най-добрата майка на твоето дете!!  Hug
ми дава много кураж и сила...

Аз също се тревожа понякога, най-често сравнявайки Ина с другите деца, макар да ЗНАМ, че не трябва...
Но ми минава през ума, че тя е най-малка като килограми сред момиченцата, въпреки, че прилича на топченце, не седи сама още, не пълзи, само се търкаля, затова пък е голям веселушко Heart Eyes
Надявам се всичко да е ОК в крайна сметка.

Благородно ви завиждам за разните му там кошари, уолкъри и т.н. приспособления. Ние обитаваме една стая + кухня всичко на всичко и нямаме никакво място за нищо  Sad Това ми е голяма мъка, но се надявам и този въпрос да намери разрешение в бъдеще.
Та Ина седи в креватчето си, когато имам работа. Добре че не се сърди, играе си най-често и си пее на играчките.

Замествене знам, че не се препоръчва до 1г с обяснението, че до 1г. детето има все същите нужди от мляко, т.е. тази нужда не отпада и не намалява, само се увеличава нуждата от допълнителни хранителни вещества. Аз съм решила до 1г да предлагам първо кърма, след това "твърда" храна, а след това последователността да се обърне, като по този начин детето само ще си замести храненията, когато бъде готово за това.
Дано стана ясно от нескопосаното ми обяснение  Crazy.

За кърменето - и аз кърмя през нощта, но мисля, че така и трябва да бъде, докато детето има нужда.
Бях срещнала следния коментар в тази връзка - че човек е бозайник преди всичко, а всички бозайници без изключение в тази "бебешка" възраст се хранят по единединствен начин - на поискване... Тоест, щом има нужда, мама дава  Peace
А и като се замисля колко бързо растат дечицата и как ще отлети времето, когато са малки и имат нужда от нас... Става ми някак си меланхолично и ми се иска да ги изживея тези мигове максимално пълноценно.
Вери,  Hug

Извинявам се за лирическото отклонение  Embarassed
Отивам да спинкам сега.

Лека нощ и приятни сънища!

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 09:07 от mishlence_333

# 245
  • Мнения: 13
А и като се замисля колко бързо растат дечицата и как ще отлети времето, когато са малки и имат нужда от нас... Става ми някак си меланхолично и ми се иска да ги изживея тези мигове максималко пълноценно.

Много съм съгласна с теб  baby_neutral Heart Eyes

# 246
  • Мнения: 100
Добро утро на всички мами. Днес май бургаските меми няма да ходим по разходки. Сега се връщам от градината е времето е меко казано хладничко newsm03.
FoxMamma  кошарата за игра не се ползва мн време ако смяташ да имаш още деца купи сия ще я използваш и за тях иначе после като се сглоби ще ти заема място. моята кукличка я обграждам на дивана с възглавнички на дивана и така си играе купих си и активна гимнастика но не и харесва сама да е там. Всяко дете е различно. От баткото ползвам мн неща останали дори и гумени играчки. Чакай до 2-3 месеца да проходи такаче сама прецени.
Голяма сладурана е твоята хубавица.

# 247
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Добро утро  Hug,

...реших да му давам изопринозин (не е антибиотик, а противовирусно и имуностимулиращо) малко на своя глава....

Веси,
Не са ли малки за имуномодулатори? Аз също си го мислих това за изопринозин, ама нещо ме достраша! Изписа ни го преди 3-4 месеца една много титулована педиатърка във Варна, но нашата тук в Стара Загора каза, че е малък за такива симуланти. И аз сега се чудя дали да му го дам в периода на грипа  newsm78! Ти по каква схема му го даваш?

# 248
  • Разград
  • Мнения: 377
Здравейте и от мен!  Hug
FoxMamma, голяма ти е сладуранка Веси!  Heart Eyes
Самимами, Коки ми изпълни душата!  Hug
Ние нямаме бънджи и кошарка за игра, но аз си я слагам на огромната ни спалня и там си играем, а ако имам работа или в проходилката, която обожава или в нейната си кошарка. А си чакаме и уолкъра де, но нещо много закъснява.

# 249
  • Мнения: 179
Здравейте!Малко ще се отклоня от темата,но нали тук размишляваме над различни неща...
Моя мъник има бронхит,след като не можах да овладея кащлицата и естествено изписаха Аугментин,плюс още куп глупости,някои от които за деца над 2 год.С мъка ги пие,даже два пъти повърна.Как е с вашите бебоци,тези които вече са опитвали от това чудо АБ,как им се отразява,и те ли така въртят глава?И как мислите бронхита задължително с АБ ли се лекува?А и много е малък,за да екпериментирам с него.Иначе си е добре,търси занимавка,но кашлицата и хремата го тормозят
А тези които имат и големи деца как опазвате бебоците от вируси,защото ние явно не успяваме,а никак не искам да го тъпча с лекарства още от сега.Май кърменето не помага особено,но поне докато избият зъбите ще продължа

# 250
  • Мнения: 3 743
Здравейте!Малко ще се отклоня от темата,но нали тук размишляваме над различни неща...
Моя мъник има бронхит,след като не можах да овладея кащлицата и естествено изписаха Аугментин,плюс още куп глупости,някои от които за деца над 2 год.С мъка ги пие,даже два пъти повърна.Как е с вашите бебоци,тези които вече са опитвали от това чудо АБ,как им се отразява,и те ли така въртят глава?И как мислите бронхита задължително с АБ ли се лекува?А и много е малък,за да екпериментирам с него.Иначе си е добре,търси занимавка,но кашлицата и хремата го тормозят
А тези които имат и големи деца как опазвате бебоците от вируси,защото ние явно не успяваме,а никак не искам да го тъпча с лекарства още от сега.Май кърменето не помага особено,но поне докато избият зъбите ще продължа

Крис, моят мъж винаги докарва бронхит, като се разболее /като малък е прекарал много тежка бронхопневмония, в болница е лежал/. Сега ако не вземе навреме АБ и минава в бронхопневмония. За дечицата не знам дали се получават усложнения, но според мен не е добра идея да се рискува Peace
А между другото, тук във Варна на едно бебче с ангина му изписаха АБ, който се взема на 24 часа. Ако някой се интересува, мога да попитам за името.

# 251
  • Мнения: 11
Добро утро и от нас аз влизам само за мъничко да почерпя днес Вики става на 7месеца  cook Misc Baby Bottle feeding newsm38 и да ви се похваля че от вчера се върти от гръб на корем но обратно още неможе и като се захлупи настава олелия докато не я обърнем . Нашият тати е болен надявам се да не ни зарази  Praynig

FoxMamma - Честита месечинка и на Веси да е жива и здрава мн. послушна и добричка  Hug  bouquet

 mishlence_333 - твоето лирическо отклонение доста ме накара да се замисля смятам че всяка една от нас е най добра за своето дете  Heart Eyes.
А за това че нямаш място за допълнителните екстри не е чак толкова страшно . Сърцето ти е достатъчно голямо за игра с твоето мъниче  Hug.

vesi21 - аз също съм давала на каката изопринозин и знам че се дава според кг. но не са ли мънички за имуностимуланти и най вече за този  newsm78

kris_bo - аз АБ го давах със спринцовка по лесно е а колкото до това дали трябва да се пие във вашия случай мисля че да, дори може и Вентолин да ти изпишат ако започне да свирка. По добре сега АБ отколкото нещата да се усложнят  Hug Бързо оздравяване

Е лек ден от нас  Heart Eyes

# 252
  • Мнения: 100
И ние цяла седмица взимахме антибиотик първият път го повърна но няма как лъжим се и го взима. Днес ще ходим на конторлен преглед. Не трябва да се рискува. Още щом усетих баткото че нещо не е наред имаше само сополи и веднага започнах да му давам нурофен сутрин и вечер сироп за кашлица мукоплан за всеки случай и мултисаностол и отделно му давам хапченца за зъбити въобще не го жаля сутрин преди да тръгне на градина, вече е добре. иначе другият вариант с маски. и в отделни стаи бяха септември когато започнахме градина и почнаха болестите.
Въобще не трябва да се пренебрегват и малкоти настинки

# 253
  • Мнения: 11
Къде сте всички друга темичка ли си намерихте или минахте на Skype разговори  newsm78 .

ivelina80 - и аз съм за по ранното взимане на всякакви по леки лекарства сега заради таткото всички сме на осцилококцинум /дано ни се размине/ Praynig

# 254
  • Мнения: 92
хапнете по едно парче тортичка за здравето на двете наборки Веси и Вики
rozi_ozi тук сме , хайде честито и на Вики, много да те слушка и в теб все да се гушка... Heart Eyes Ех как бързо порастват... Hug
да ви кажа слава богу до сега не ми се е налагало да и давам АБ и немога да изкажа мнение...

хиляди  Hug за всички нас най-добрите мами...  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт