Моля за съвет всички дъгокърмещи мами!

  • 1 215
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 415
Здравей Данина, знаеш ли колко ми се искаше някой да ми даде съвет навремето да не замествам толкова много хранения.
Понеже щях да се връщам на работа на година, а дребният изобщо не харесваше пюретата, по едно време яко се притесних, че ще седи гладен и почнах нарочно като огладнее вместо кърмене да му бутам пюренце и така заместихме обедното, после някаква каша давах и накрая като се влюби в попарата на около 9 месеца имаше 2 заместени хранения и половин каша. И почти се отби - отказа да суче през деня, само вечер преди заспиване, през нощта и сутрин, НО само докато е сънен. И до ден днешен караме така (въпреки че вече когато съм си в къщи понякога се излъгва и през деня, но преди отказваше категорично).
Така че аз от сегашния ми опит бих се притеснила повече да не се отбие от колкото от намаляването на кърмата. При мене беше така че се препълвах заради тези замествания и трябваше да цедя, освен че цедях "умишлено" за каша на обяд, ми се налагаше и неумишлено да цедя така да се каже  Mr. Green
А сега може да ми е намаляла кърмата но определено му стига колкото си иска през нощта. И давам и от двете.
Дано и моят случай ти е от полза.

ПС Зеленчуковите пюрета с кърма определено му се услаждаха  Laughing

# 16
  • Мнения: 342
Сега пък ми дойде....  Надявам се да не окаже влияние на кърмата и да не спре....
За да не отварям друга тема искам да попитам - верно ли е, че когато си в цикъл е по-добре да не кърмиш? И ако се случи да намалее кърмата какво да правя? До сега съм я оправяла с чай от билковата аптека и цедене...
Приемам съвети и предложения   bouquet

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 21 648
Теми по въпроса има, но в кратце и на питанките ти Simple Smile...
"верно ли е, че когато си в цикъл е по-добре да не кърмиш?" - Няма такова нещо!
"ако се случи да намалее кърмата какво да правя?"-  Нищо особенно не правиш, живота си продължава същия независимо от цикъла. Намаляването, ако има такова, ще е временно.
Просто бебчето да суче когато иска и това е. Hug

# 18
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Данина, няма проблем да кърмиш, докато си в цикъл. Евентуално може да намалее кърмата, но е за няколко дни (поне при мен е така).
Колкото до кърменето и твърдите храни - на твое място бих предлагала гърда преди твърдата храна.

# 19
  • Мнения: 3 718
Подкрепям горните два поста, да не се повтарям. Ама честно, не ми се обиждай, но имаш странни съветници около теб   Simple Smile Какви са тия скоростни замествания, некърмене по време на цикъл, шантава работа. За твое успокоение ще кажа, няма трябва, не трябва, ако се чудиш как трябва, питай бебето си, то знае  Hug

Общи условия

Активация на акаунт