Пиете ли кафе докато кърмите?

  • 6 278
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Още на 2-3 ден след раждането си позволих кафе. От начало мн. внимателно наблюдавах за реакции от страна на бебето, но след като видях, че си спи като пън с или без кафе, продължих да пия по 1 на ден - без сметана/мляко. От училището за бременни бяха ни казали, че ако ще пием кафе, по-добре да е черно. Няма да обеснявам защо, тъй като най-вероятно ще се изложа, а в момента не ми се търси информация ...

За да си сигурна дали проблема е в кафето, просто го премахни за известен период - прим. седмица. Не очаквай мигновен ефект, дори и проблема да е в кафето, евент. промяна в поведението на детето ще има след 2-3 дни.
успех!

# 16
  • София
  • Мнения: 142
Пия по едно безкофеиново капучино. Когато съм много изморена и недоспала си позволявам да го заменя с кофеиново...

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 14:39 от Savovica

# 17
  • Мнения: 984
Пийвала съм кафе, но без кофеин. Със сигурност кофеинът от кафето преминава в кърмата.

# 18
  • Мнения: 9 776
Като бях бременна, пиех сутрин по чаша мляко с много, много малко нес кафе вътре. След като родих, вече не пия и това. Но ми се пие. Не съм кафеджийка по принцип, но като ми замирише, примирам. Позволявам си по една малка глътчица от кафето на мъжа ми понякога. Пие ми се, но не пия Naughty. Не смея. Заради съня на бебето, не за друго.

# 19
  • Мнения: 269
Пия,но не много често.Примерно веднъж на 3,4 дни.Мисля,че не се отразява на бебето.Понякога пия и 3 в 1,а то още по-малко се отразява.
Обаче ако се пие всеки ден кафе мисля,че ще се отразява.Все пак всичко отивма в бебчо ч/з кърмата.Затова и не си правя експерименти.

# 20
  • Мнения: 322
Прави са мамите, които ти препоръчват да го спреш за малко и да гледаш за реакции Peace. Аз мога да кажа едно,  PeaceКалина на същата възраст не спеше по цял ден, точно като твоето бебче, не съм близвала кафе. Бях се побъркала, тя по принцип не е от поспаливите и сега, нито денем нито нощем. Като напише някой, че бебето му спи от 21.00 до 8.00 и направо #Crazy съм шах. Мисля, че си е до дете. Днес за пръв път си направих едно кафе на джезве, но не мисля да пия всеки ден, че като знам, че може да му навредя та ме свива гърлото.

# 21
  • Мнения: 2 957
А имате ли представа колко време след като приемем храна или напитка, тя преминава в кърмата?
КОга е по-добре да се пие или яде нещо "забранено"- непосредствено преди кърмене или след кърмене?

# 22
  • Мнения: 322
Естествено веднага след кърмене, не преди това Peace.

# 23
  • Мнения: 9 776
Едва ли ако пиеш или ядеш нещо буквално преди кърменето, то веднага ще премине в кърмата Naughty. Време се иска все пак.

# 24
  • Мнения: 2 957
Естествено веднага след кърмене, не преди това Peace.

Защо да е естествено?

# 25
  • Мнения: 322
Доста неща съм изчела, никъде не съм чела преди кърмене да се приема нещо "забранено" , по-скоро се препоръчва веднага след кърмене и за да има по-дълъг интервал до другото кърмене. Извинявам се за "естествено", не е било с цел обида или нещо подобно, изказах мнение.
Кофеинът постъпва в кръвта и достига най-високо ниво 30-45 минути след питейния прием. Времето, за което организмът се освобождава от половината от приетия кофеин (неговите метаболити) чрез урината, при здрави хора е между 4-6 часа.
Това намерих в една статия. Аз кърмя малката поне по половин час, така че не бих рискувала да пия кафе преди това. Peace
Ето и още един интересен линк http://www.predainatatak.bg/news/about104.html

# 26
  • Мнения: 2 957
Аз говоря за непосредствено преди кърмене.Ако си изпия кафето и веднага започна да кърмя не вярвам за броени минути кафето да е дало отражения на кърмата.А и твоя цитат го доказва.
Казваш също:
Цитат
веднага след кърмене и за да има по-дълъг интервал до другото кърмене
Ако е веднага след кърмене, интервала до следващото няма да е по-дълъг, а напротив Wink

# 27
  • Мнения: 9 776
Аз говоря за непосредствено преди кърмене.Ако си изпия кафето и веднага започна да кърмя не вярвам за броени минути кафето да е дало отражения на кърмата.А и твоя цитат го доказва.
Казваш също:
Цитат
веднага след кърмене и за да има по-дълъг интервал до другото кърмене
Ако е веднага след кърмене, интервала до следващото няма да е по-дълъг, а напротив Wink

За себе си съм си обяснила нещата по същия начин Peace. Но кафе няма да пропия скоро Naughty. Не и докато не заменя поне едно хранене на бебето с нещо друго, различно от кърма.

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 20:01 от polin_a

# 28
  • Мнения: 322
Както и да е, половин час по-рано или по-късно, най-добре е да не се пие докато се кърми, всеки сам решава, съжалявам, че се намесих в темата, и то некомпетентно. Довиждане.

# 29
  • Мнения: 177
Да като бях бременна пих,сега като кърма пак пия,не вреди на моето бебче и затова си пия

Общи условия

Активация на акаунт