Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 540
На мен на последния преглед преди 10 дни ми казаха, че май ще е момче, ама как го видя лекарката изобщо не знам, то все пак бепе 4.6см дълго и постоянно шаваше Simple Smile Обеща, че следващият път вече 100% щяло да се види. Аз исках момиченце повече, ама всъщност няма значение.

Да ви питам някой прави ли си вече биохимичен скрининг? Аз ще си правя най-рано на 1.02, тогава живот и здраве ще съм в 13та седмица и 3 дни, дали ще е късно?  Heart Eyes

# 226
  • Мнения: 3 010
Защо? Мислиш, че не е хубаво да имаш момченце ли? Или просто такава ти е нагласата?  Heart Eyes

Теоретично обосновано шансът за момче е, когато мъжът си свърши работата непосредствено след овулацията, защото мъжките сперматозоиди са по-издръжливи. Ако е малко преди овулация е по-вероятно да е момиче. Процентите разбира са доста незначителни, но това е единственото /почти/ научно обяснение за пола.

Напротив обратното е  Peace У сперматозоидите са по-бързи но по неиздържливи и мнозина от тях умират преди да стигнат до яйцеклетките, докато Х сперматозоидите са по издържливи и ако овулацията е малко по късно, те ще оплодят яйцеклеткетка, която носи само Х хромозими и резултата  ще е момиче!

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 15:52 от Dendy

# 227
  • Мнения: 9 973
На мен на последния преглед преди 10 дни ми казаха, че май ще е момче, ама как го видя лекарката изобщо не знам, то все пак бепе 4.6см дълго и постоянно шаваше Simple Smile Обеща, че следващият път вече 100% щяло да се види. Аз исках момиченце повече, ама всъщност няма значение.

Да ви питам някой прави ли си вече биохимичен скрининг? Аз ще си правя най-рано на 1.02, тогава живот и здраве ще съм в 13та седмица и 3 дни, дали ще е късно?  Heart Eyes
аз на 04.02-13.4 гс

# 228
  • Мнения: 140

Да ви питам някой прави ли си вече биохимичен скрининг? Аз ще си правя най-рано на 1.02, тогава живот и здраве ще съм в 13та седмица и 3 дни, дали ще е късно?  Heart Eyes

Аз се записах за 6/02, т.е. 13-14с. Моята докторка каза че е точно навреме.
Като мине ще знам със сигурност  Simple Smile

# 229
  • Мнения: 636
Защо? Мислиш, че не е хубаво да имаш момченце ли? Или просто такава ти е нагласата?  Heart Eyes

Теоретично обосновано шансът за момче е, когато мъжът си свърши работата непосредствено след овулацията, защото мъжките сперматозоиди са по-издръжливи. Ако е малко преди овулация е по-вероятно да е момиче. Процентите разбира са доста незначителни, но това е единственото /почти/ научно обяснение за пола.

Напротив обратното е  Peace У сперматозоидите са по-бързи но по неиздържливи и мнозина от тях умират преди да стигнат до яйцеклетките, докато Х сперматозоидите са по издържливи и ако овулацията е малко по късно, те ще оплодят яйцеклеткетка, която носи само Х хромозими и резултата  ще е момиче!

Не, не е обратното  Grinning

 Точно, защото X са по издръжливи могат да се докопат дори и да са минали два дена преди овулацията до заветната яйцеклетка. Мъжките Y са вече поизмряли  Mr. Green и е по-вероятно да е момиче.

 Когато случката е по време на овулацията или непосредствено след нея, мъжките Y са по-бързи и се докопват до целта преди X.

# 230
  • Мнения: 636

 Просто не съм се изразила правилно - мъжките са по-бързи всъщност. При мен важи изцяло тази теория, та дори и за това в корема се очаква да е момче, ако се доверим на науката  Mr. Green


# 231
  • Мнения: 169
хе хе  и на мен ми се пада пак момиченце по калкулатора , а мъжо е убеден , че тоя път щяло да бъде момче , трябвало да има баланс  GrinningКакво щял да прави с 4 жени  Laughing

notes моите мъже пък искат мома разбира се  Mr. Green
Аз нямам нито предчувствия, нито определено предпочитание за пола на бебето. Но пък ако толкова не го искате девойчето ще си ги сменим, ако се сдобия с поредния мъж - колко му е  Joy Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha hahaha
hahahaготово

# 232
  • Мнения: 1 569
Лених, много забавна историйка  Joy

Аз май си подавам ръката като за момиче, хехе, но всичко ми подсказва, че ще е момче, включително онзи онлайн калкулатор... е ще видим разбира се Simple Smile каквото е - такова!! Simple Smile

Да ви кажа макар, че вече навлезнах в 4ти месец  и до сега никога не бях повръщала, снощи си наваксах (за първи път)!! малееее, не знам какво ми стана. както си легнах да спя всичко ми се надигна. И друг път ми се е случвало да ми се пригади като си легна, но никога не бях повръщала! дали сега пък в по-късен етап няма да ме хване?  беше МНОГО гадно, не бих го понесла всеки ден Cry

# 233
  • София
  • Мнения: 2
Здравейте мене пак ме наболява корема ниско долу и кръста също трябва ли да се притеснявам

# 234
  • Мнения: 60
Здравейте мене пак ме наболява корема ниско долу и кръста също трябва ли да се притеснявам



ако е по продължително време няма да е лошо да се консултираш с лекар

# 235
  • Мнения: 636
Yana, мисля, че имаш още до 4-и месец

Аз си поиграх да сметна, ако някой го интересува почти точно в кой месец кои седмици са.

Ще напиша от коя седмица в кой месец се влиза, но имайте предвид, че за някоя седмица се брои първия ден от нея, за други последния, но все пак това е най-точното  Peace

2-ри месец - от 7 .с.
3-и месец -   от 11 г.с.   
4-месец -      от 16 г. с.
5-и месец -   от 20 г.с.
6-и месец -   от 24 г.с.
7-и месец -   от 29 г.с.
8-и месец -   от 33 г.с.
9-и месец -   от 38 г.с.

# 236
  • Мнения: 4
моля кажете ми как да се запиша към августовските майки?

# 237
  • Мнения: 1 214
Yana, мисля, че имаш още до 4-и месец

Аз си поиграх да сметна, ако някой го интересува почти точно в кой месец кои седмици са.

Ще напиша от коя седмица в кой месец се влиза, но имайте предвид, че за някоя седмица се брои първия ден от нея, за други последния, но все пак това е най-точното  Peace

2-ри месец - от 7 .с.
3-и месец -   от 11 г.с.   
4-месец -      от 16 г. с.
5-и месец -   от 20 г.с.
6-и месец -   от 24 г.с.
7-и месец -   от 29 г.с.
8-и месец -   от 33 г.с.
9-и месец -   от 38 г.с.

Хм , тук пише  http://www.pregnology.com/pregnancy/08/19/2009 - 2-р триместър от 14 г.с.(това е 4-ти месец) , а 3-ти триместър от 28 г.с.Има разминаване и не знам защо , но съм по.склонна да вярвам на това.


моля кажете ми как да се запиша към августовските майки?

Пиши лично съобщение на Август 2009 с информация за твоите данни и ще те включат.

# 238
  • Мнения: 2 374
Аз пък си смятам по друг начин на всяко число,на което ми е термина влизам в следващия месец най-логично е демек:моят термин е на 29,съответно сега на 29.01 влизам в 3-я месец,на 29.02 ще влезна в 4-я и така на 29.07 ще съм влезнала в 9 месец и остава точно месец до 29 август.

# 239
  • Мнения: 1 214
Аз пък си смятам по друг начин на всяко число,на което ми е термина влизам в следващия месец най-логично е демек:моят термин е на 29,съответно сега на 29.01 влизам в 3-я месец,на 29.02 ще влезна в 4-я и така на 29.07 ще съм влезнала в 9 месец и остава точно месец до 29 август.

Да , ама като отидеш на лекар никога не те питат в кой месец си , а в коя гестационна седмица си  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт