Какви са "екстрите", които болницата предлага при раждане?

  • 3 929
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 236
1 АГ "Света София" (бившата Тина Киркова), лично аз не съм плащала за раждането, защото бях с препоръка.
Иначе:
500 лв. с избор на екип
30 лв. на ден леглопрестой във Вип стая с още една родилка
Раждах във Вип родилна зала - 100лв., която не е всъщност толкова Вип, просто не си в общата зала.
Относно престоя съм много доволна, сестрите бяха много учтиви и приятни, не са ми отказали съвети и помощ, когато съм имала нужда. Банята е за 2 Вип стаи, но е съвсем прилична. Бебетата спяха при нас, взимаха ги само за тоалет. В стаята имаше телевизор и климатик, санитарките минаваха да почистват доста често, което си е за отбелязване. Лекарката, която ме изроди е страхотна. Ако имам други дечица, живот и здраве, ще раждам пак там и при нея. Това е в общи линии, дано съм била изчерпателна

# 16
  • Мнения: 2 334
Раждах в Токуда.Всичко ми излезе 1300лв.които включват : избор на екип(бях планирано секцио),престой в обикновенна стая с телевозор мивка и до стаята самостоятелка тоалетна,консумативи за мен(храна,системи,упойки и т.н),пакет изследвания за бебето както и консумативи.Всичките тези неща плюс 2 безплатни прегледа за мен и бебето след изписването ни .Много съм доволна от избора си да раждам там и не съжелявам и за 1 даден лев от мен. Peace

# 17
  • Мнения: 1 691
ВМИ Пловдив (Хирургиите) - нищо не съм плащала, но помня горе-долу ценоразписа. ВИП стая - около 100 лв, епидуралка 100-150 лв, присъствие на бащата - 100 лв, избор на екип (от списъка) - 100 лв. Въпреки че бях в обикновена стая, имахме чиста отделна тоалетна и постоянно топла вода, таткото беше пред родилна зала (вътре аз не го исках) и го пуснаха при мен веднага след като ме зашиха, екипът на смяна беше страхотен. Явно навсякъде условията са различни

# 18
  • Мнения: 263
нищо не платих и съм доволна,иначе щеше да ме е яд,че си давам парите на вятъра.Платил-неплатил,отношението едно и също Peace....Шейново

Направо ми взе буквите изпод пръстите Joy Не ги разбирам аз тия работи с екстрите, много по-разумно приложение бих намерила ( и го направих ) на тези 1000 или 2000 лв. Но всеки си знае Peace

# 19
  • Мнения: 177
А бащата колко време може да с мен и до  къде го допускат  newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 12 554
А бащата колко време може да с мен и до  къде го допускат  newsm78

Зависи от болницата. В Окръжна болница-София мъжът ми присъства на самото секцио. Стоял е точно до краката ми.
Разбира се в други болници това е забранено.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
Момичета, пишете за кои болници става въпрос!

# 22
  • Мнения: 622
А бащата колко време може да с мен и до  къде го допускат  newsm78

Зависи от болницата. В Окръжна болница-София мъжът ми присъства на самото секцио. Стоял е точно до краката ми.
Разбира се в други болници това е забранено.

Аз също раждах в Окръжна, моят мъж не присъства на раждането (нормално раждане), но пък го вкараха в родилната зала скоро след като родих още докато лежах на родилната маса. "Екстрата"- некадърно зашиване отстрана на лекаря. Иначе и аз съм доволна като цяло, но също като Нана  не съм доволна от неонатолозите.

# 23
  • Мнения: 46 520
Никакви. Родих в Правителствена.
Освен може би, че ми дадоха веднага бебето, което в повечето болници след секцио е абсурд, а отгоре на всичко и пускат бащата в реанимацията Laughing

Присъствие на бащата - няма такова нещо, епидурална също, там времето е спряло някъде в миналия век Tired

Зависи от болницата. В Окръжна болница-София мъжът ми присъства на самото секцио. Стоял е точно до краката ми.
Разбира се в други болници това е забранено.

Ти имаше ли някакви "връзки"? Защото моя позната роди там (нормално) и бащата беше допуснат до детето ... на изписването Tired
Иначе с връзки става навсякъде, няма реална причина, която да забранява присъствието на таткото при секцио ...

# 24
  • София
  • Мнения: 12 554
Ти имаше ли някакви "връзки"? Защото моя позната роди там (нормално) и бащата беше допуснат до детето ... на изписването Tired
Иначе с връзки става навсякъде, няма реална причина, която да забранява присъствието на таткото при секцио ...

Връзки не бих казала. Оперира ме шефката на родилното д-р Красимира Жекова, но не я познавах преди бременността, нито някой ме е препоръчал. Отидох при нея случайно, тя ми проследи бременността, а по време на бременността просто мъжът ми й каза, че иска да присъства по време на секциото, защото аз родих с пълна упойка и все пак някой трябваше да види как се ражда синът ни. Единственото, което му каза е, че ако припадне никой няма да го спасява. Естествено той не припадна  Mr. Green
Пуснаха го в родилна зала. И пак искам да повторя - не съм платила нито лев за следенето на бременността. Не съм плащала за избор на екип, не съм плащала на ръка на Жекова нито лев. Бях склонна да й дам, защото беше перфектна във всяко едно отношение, но тя не поиска. Накрая й купих бижу и огромен плюшен мечок  hahaha

А реална причина има - всеки външен човек може да внесе инфекция по време на операцията. Може да колабира, а в родилна зала няма кой да го спасява, докато на мен коремът ми зее отворен. Затова е по преценка на лекаря.

За нормалното раждане - да, не пускат и то защото в залата има две "магарета" и понякога има две родилки. Не е удобно мъжът на едната да е вътре. А ако не е такъв случаят - не знам защо. Има лекари, които се страхуват някой да им гледа работата. Обяснимо.

# 25
  • Мнения: 46 520
За нормалното нямах предвид самото раждане, а след тов ане са го пуснали да види вече роденото си дете ...

Ако мъжът ми размисли, след което и аз за второ, ще ти искам координатите на докторката  Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 12 554
За нормалното нямах предвид самото раждане, а след тов ане са го пуснали да види вече роденото си дете ...

Ако мъжът ми размисли, след което и аз за второ, ще ти искам координатите на докторката  Mr. Green

Няма проблем за координатите  Wink

# 27
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
исках да кажа, че не винаги наличието на телевизор и тоалетна с реотани на седалката са определящо за едно раждане. Пък и престоят в болницата е някакви 3 дни, та няма защо да се изживяваме като принцесата и граховото зърно.

Много, много точно казано.  Peace Вторият път като раждах (в Шейново) така се случи, че попаднах в стая без телевизор. Е, никак не ми липсваше. Първият път пък - пак там, стоях 10 дни, тъй като дъщеря ми се роди преждевременно и беше седмица в кувьоз. Общите бани и честно казано леко мизерните условия, не ме впечатлиха, защото мисълта ми през цялото време беше с бебето и изобщо останалите неща бяха на заден план. Иначе в болницата има и ВИП стаи, които са доста по-комфортни и с обща баня за две стаи, което по-нормално. Но аз лично ги отказах, защото при мисълта да стоя по цял ден като кукумявка сама в стаята направо издивявах. Предпочетох по-мизерните условия, но в компания. А иначе финансово "екстрите" ми излязоха различни суми, тъй като децата ми имат 3-годишна разлика. Първият път платих 600 лв, вторият - 900 лв. Това е за епидуралната упойка, за която аз твърдо настоявах, личен анестезиолог (най-добрият възможен), акушерки (първият път три плюс неонатолог заради преждевременното раждане, вторият път - две), и разбира се, лекар (възможно най-добрият там, който си ми е по принцип личен гинеколог и си ми следеше цялата бременност в частния си кабинет, пак срещу заплащане). За парите изобщо не съжалявам, защото благодарение на доктора си, който събра заради мен най-добрите специалисти, нямах никакви проблеми - 2 часа след ражданията си бях на крака и се мотаех из болницата, даже и до кафенето на двора слязох съвсем сама по стълбите. Само да уточня, че все пак инфото ми е старичко - вижда се по лентичките на децата ми: момичето е вече почти на 5 години, а момченцето почти на година и половина. Сега май парите са повече, а условията доколкото чувам там не са се променили кой знае колко. А, и още нещо - имах вариант вторият път да раждам в Токуда, където условията са страхотни. Но отказах точно заради доктора си, на който имам огромно доверие. Въпреки, че в Токуда шефката на неонатологията ни е много голяма семейна приятелка - невероятен човек и специалист!  Peace Но пък лекарите им не ми се видяха читави. Така че невинаги условията определят избора. Поне при мен беше така.

# 28
  • Мнения: 3 993
Аз мога да кажа за Майчин дом - София, където родих миналата година през май. Екстрите, които болницата предлага, са същите като в другите болници. Аз родих нормално с избор на лекар, разбира се, за което платих само и единствено на болницата 400 лв (по ценоразпис). Без упойка. Епизиотомия се наложи, но доктора си свърши работата страхотно, още същия ден щъках, къпах се и т.н. Възстанових се много бързо и епизиотомията не ми е създавала никакви проблеми. Срещу тези пари получих най-доброто персонално отношение, на което някога съм се надявала, от лекаря, който ме изражда. Мъжа ми не беше с мен, но и не съм го искала.
Бях във ВИП стая, тъй като нямаше други свободни места в момента. ВИП стаята се оказа прекрасно решение, за мой късмет, тъй като стояхме 7 дни там понеже слагаха антибиотик на бебето. Тази самостоятелност, която имах, заедно със самостоятелната баня и тоалетна, телевизор и хладилник, направиха престоя ни там почти като на хотел. Бебето беше при мен непрекъснато (много важна "екстра"  Simple Smile). ВИП стаята струва по 35 лв на ден. Много ми беше удобно да съм сама, идваха близки непрекъснато, имах спокойствие отвсякъде. Мъжа ми дойде да види бебето 2 часа след раждането. Там няма проблем с посещенията на външни хора в следродилна клиника.
Грижите на персонала в следродилна клиника са горе-долу, няма да ги коментирам тук. Хигиената е на ниво, поддържа се строго, непрекъснато мият и чистят, чак досадни ми бяха че влизаха по 3-4 пъти на ден чистачките. Това е за битовите условия. Но както е казала lulumba "невинаги условията определят избора" - така беше и в моя случай. Избрах Майчин дом заради лекарите, с които разполага.  Peace

# 29
  • Мнения: 121
Във всяка болница е различно...екстрите са едни и същи ...вип стая,присъствие на бащата,упойки и обезболяващи..разликата е дали ще си в държавна или частна болница и дали ще платиш 200 или 2000 лева...

Общи условия

Активация на акаунт