Отговори
# 15
  • Мнения: 4 292
Аз ще бъда безпристрастна.

Количката ми е Кенгуру Ексцес. Плюсовете: Красива е, с три коша - за новородено, летен и кошница за кола, която се слага и на рамата.
Конструкцията е алуминиева, маневрена е и много "леко" вози. Кошът за новородено е голям, добре уплътнен и удобен за бебето.
Летният има напълно легнало положение и може да се слага с лице към майката или към движението. Платът на количката е много добър, аз съм махала петно от кафе с мокра кърпа. Имам позната, която повече от година ползва същия модел и тапицерията не е мръднала. Коланът е с петточково захващане, което за мен беше много важно.
Чантата, адаптерите за кошницата и дъждобранът са включени в цената.
Недостатъци: Тежка е! Ако мислиш да хващаш количката под мишница и да изкачваш стълби с нея, не ти я препоръчвам.
За друг минус не се сещам, честно.  Rolling Eyes

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Браво това беше много объркващо за момичето пуснало темата, а и за мен дето все още се чудя- че то всички сте доволни от количките си
А ми на такива теми се получава нещо такова. Има толкова марки и модели колички...  Пък и всеки като си избира количка, гледа, мисли ... и е нормално повечето майки да са доволни.
Просто разглеждате и си избирате, тази която ще ви е най-удобна, според вашите нужди, която ви се вижда най-красива и която ви устроива като цена.
И за конкретна количка да питаш, пак ще получиш 50 отговора, че е страхотна и поне 30, че е пълен боклук /говоря примерно де/.
Успех в избора и дано после и вие да сте доволни от него.

# 17
  • Мнения: 577
Браво това беше много объркващо за момичето пуснало темата, а и за мен дето все още се чудя- че то всички сте доволни от количките си

Според мен темата ще е по разбираема ако се направи под форматана анкета. Да се спре примерно на 10 модела марки и да пусне анкета.

# 18
  • Мнения: 4 070
Браво това беше много объркващо за момичето пуснало темата, а и за мен дето все още се чудя- че то всички сте доволни от количките си

Според мен темата ще е по разбираема ако се направи под форматана анкета. Да се спре примерно на 10 модела марки и да пусне анкета.
Абе не съм убедена, аз имам тема - която е антипод на тая, тя е с анкета, кои колички се чупят най- много и има слаба активност по анкетата...... може пък количките да са добри, като гледам, че тук има доволни- даже това доста ме обнадежди. Права е девойката в поста преди теб- винаги има доволни и винаги има недоволни, но наистина е по- добре да си кажат мнение защо са "За" или защо са против, че с анкета само се гласува и оставаш в невидение малко.
Хубава е темата и е доста полезна за такива като мен.

# 19
  • Мнения: 405
 Предложението за анкета не е лоша идея. Иначе моята количка е Пег Перего Ариа и за мен по-добра от нея няма....имала съм много други колички. Супер лека е 5кг и е най-маневрената, коато някога съм имала и виждала Peace

# 20
  • Мнения: 4 292
И анкета да има, все тая. Никой не е ползвал десет различни колички и всеки ще гласува за своята.. или против нея.

# 21
  • Мнения: 577
И анкета да има, все тая. Никой не е ползвал десет различни колички и всеки ще гласува за своята.. или против нея.

Еми то и сега всеки си пише за своята. Аз не виждам някой да пише за чужда. Но чрез анкета ще и бъде по лесно да види кой се ползват масово.
Съдя  по себе си ако сега аз трябва да си купувам количка за да разбера от коя са по доволни и кой се ползват повече трябва да си взема листче и да си пиша кенгуру 1+1 , кико 1 куини и т.н.. с анкета става по лесно. Пък после който иска и мнение да си пусне.

# 22
  • Мнения: 1 298
Аз съм с Bugaboo Cameleon.

Имам я вече 2 години и си все същата. Нямям никакви забележки.
Лека и маневрена, с много аксесоари, лесно се сгъва, не се чупи...

# 23
  • Мнения: 345
Като се замисля    newsm78    живея в кооперация без асансьор. Май водещо ще е теглото, че ще е мъчително да слизам и после да изкачвам 4 етажа с бебока и количка, която да е много тежка  Thinking

# 24
  • Мнения: 577
И аз живея на 4етаж без асансьор и на Chicco количката я мъкна и сега без проблем даже и с покупки отдолу и бебе което е 10кг. хващам я отстрани не ми е много тежка. В мойта количка са отгледани 2 бебета моя син е З-ти  доста маневрена и здрава е. В снега  и кишата нямам никакъв проблем.

# 25
  • Мнения: 693
По скоро темата ще е по полезна под заглавието - "Каква количка ползвате - плюсове и минуси!"

И така, моята е тази http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/2703

Плюсове: широка - бебто се чувства много добре дори и с космонавт, подходяща и за по-големи деца, достатъчно широка за да се преобуе вътре бебето,  много лесно се управлява, с една ръка се сгъва и разгъва, побира много багаж, вози много меко и е пригодена за всякакви терени, има и пълно легнало положение (подходяща е и за новородени), дъждобранът изолира перфектно - не е нужен кош за новородено, големите гуми позволяват слизане и качване по стълби без проблем, има борд, на който едновременно да се вози право и второ дете (стига да имаш сили да буташ  Laughing), удобна ръчна спирачка.
С две думи - перфектната квартална количка за майки, които не шофират и не ходят сами на далечни разстояния с количката и бебето!

Минуси: тежка 13 кг., заема много място в багажника на колата, да не говорим, че в някои багажници няма да влезе изобщо, вероятно е да не влезе и в някои по-малки асансьори, бебето НЕ Е обърнато към теб (което може да се счита в определени случаи, като плюс, защото не го свикваш непрекъснато да си пред поглеа му), което не е толкова фатално - може да се слага столчето за кола на шасито, което е обърнато към майката.

При избор на количка май няма пълно щастие  Mr. Green

Ако някой може да ми даде инфо за лятна количка, под същата форма, много ще го обичам  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 09:19 от Katinche

# 26
  • Мнения: 4 292
Като се замисля    newsm78    живея в кооперация без асансьор. Май водещо ще е теглото, че ще е мъчително да слизам и после да изкачвам 4 етажа с бебока и количка, която да е много тежка  Thinking
И все пак имай предвид това, че количката ако е с малки колела, по трудно ще я качваш и сваляш по стълбите и ще трябва наистина да я носиш. Освен ако не рискуваш да се раздрънка, колкото и скъпа да е. Или трябва да се спреш на нещо максимално леко, или според мен по-добрия вариант - количка с големи гуми, но кошът да се сваля от рамата.
Няма да е зле да кажеш какъв ти е бюджетът.

# 27
  • Мнения: 4 070
По скоро темата ще е по полезна под заглавието - "Каква количка ползвате - плюсове и минуси!"

И така, моята е тази http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/2703

Плюсове: широка - бебто се чувства много добре дори и с космонавт, подходяща и за по-големи деца, достатъчно широка за да се преобуе вътре бебето,  много лесно се управлява, с една ръка се сгъва и разгъва, побира много багаж, вози много меко и е пригодена за всякакви терени, има и пълно легнало положение (подходяща е и за новородени), дъждобранът изолира перфектно - не е нужен кош за новородено, големите гуми позволяват слизане и качване по стълби без проблем, има борд, на който едновременно да се вози право и второ дете (стига да имаш сили да буташ  Laughing), удобна ръчна спирачка.
С две думи - перфектната квартална количка за майки, които не шофират и не ходят сами на далечни разстояния с количката и бебето!

Минуси: тежка 13 кг., заема много място в багажника на колата, да не говорим, че в някои багажници няма да влезе изобщо, вероятно е да не влезе и в някои по-малки асансьори, бебето НЕ Е обърнато към теб (което може да се счита в определени случаи, като плюс, защото не го свикваш непрекъснато да си пред поглеа му), което не е толкова фатално - може да се слага столчето за кола на шасито, което е обърнато към майката.

При избор на количка май няма пълно щастие  Mr. Green

Ако някой може да ми даде инфо за лятна количка, под същата форма, много ще го обичам  Heart Eyes


Аз съм си харесала на Пег перего един модел, мисля че се казва Уно, понеже вратата на входа ни е малко странна и ще ми се налага да я вкарвам на заден вход и мъжа ми реши,че триколкота не е удачана (а много искахме триколка), можеш ли да ми кажеш дали имаш наблюдения и върху нея- че това, което си написала за твоята звучи много добре.

# 28
  • Мнения: 693
Аз съм си харесала на Пег перего един модел, мисля че се казва Уно, понеже вратата на входа ни е малко странна и ще ми се налага да я вкарвам на заден вход и мъжа ми реши,че триколкота не е удачана (а много искахме триколка), можеш ли да ми кажеш дали имаш наблюдения и върху нея- че това, което си написала за твоята звучи много добре.

Много е добра - лека, широка, практична, проходима, дръжката и се обръща (в разгънато състояние), което е много добре  Grinning аз си бях харесала нея, но мъжа ми категотично отказа, приличала му на инвалидна количка  Sick е, затова сега ще купува и втора  Mr. Green

А, и още нещо, вкарването на заден вход изобщо не е проблем  Hug

# 29
  • Мнения: 4 070
Katinche, мерси за отговора, а вие каква количка бяхте купили,че се налага да купувате нова??

Общи условия

Активация на акаунт