Моливко, ръка за ръка, пътечките на булвест-2000

  • 3 297
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 363
Сега разгледах и комплекта на изкуства и май е добър, пък и цената не е висока

# 16
  • София
  • Мнения: 5 362
Таблата се дават само на учителите . На тях са изобразени различните сезони , две приказки - Дядо вади ряпа и Житената питка . Също така има изображения как се работи с пластелин и какви фигурки могат да се изработят . Не мисля , че за вкъщи таблата са от особена необходимост , защото ако имате книжки с цветни картинки могат да ви свършат същата работа . Комплекта на Изкуства включва картинки за работа по отделните теми и различни образователни направления . Детето може да гледа и да отговаря на зададените въпроси , също така да използва различните картони по Конструктивни дейности . Горе - долу е това .

# 17
  • Мнения: 7 821
Ние имаме и някои тези. Децата ги харесват, има хубави идеи. Те са направени повече като за родители.

# 18
  • Мнения: 1 555
Аз да питам и тук, всички книжки от системата Моливко ли се взимат по време на обичението в детската градина?
Да ! Simple Smile

А иначе по темата - аз бях в курса, когато мои преподаватели изготвиха програмата " Ръка за ръка" може да съм субективна, но тя е по-добра от Моливко. На моят син в ДГ му преподават по Моливко, но аз вкъщи, когато остане време разиграваме ситуациите !
Като цяло вси4ки са добри и одобрени ! Похвално, че имате желание ! Peace

# 19
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Момичета, ако искате да си вземете и таблата на "Моливко" - може направо да ги поръчате от издателството. Цената им е 15 лв/табло. Но мисля,че за домашни условия не са ви необходими. Аз поръчвам за всички деца от моята група, заедно с таблата и с други помагала, които са ми нужни. В сайта на "Слово" - Велико Търново са дадени всичките им продукти. Досега винаги съм плащала  след като получа пратката с пощенски запис. Винаги от издателството са били коректни, много точни и бързи.
Ако някой го интересува още нещо, може да ми пише и на ЛС

# 20
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 811
Аз определено бих похвалила програмата на "Изкуства". Много раздвижена и приятна. Нашата група работи по нея от самото начало. Чак сега в 3-та група има 2 големи учебника. Преди това бяха индивидуални портфолиа. Отделни задачки на лист. Когато детето си направи задачката ни даваха листа. Така знаех какво прави. Сега учебниците им пак са много хубави, то по-точно е учебна тетрадка. Разделена е по месеци и нашите приключиха с първата и почват втората. Разгледай саита им дето го пуснах, хубаво е показано как изглеждат и какво съдържат  Wink Лично аз съм много доволна от избора на учителките ни!
http://izkustva.net/dg.html


И аз съм доволна. Вики се обучават по тази програма. Днес си закупих от представителката на издателството в града помагалото. Тя ми обеща да ми даде и ръковоството на учителя за да си го снимам. В резюмето има неща, които ме заинтригуваха и искам да го имам и него. Хвърлих бегъл поглед защото нямах повче време, но утре ще започваме да се занимаваме и вкъщи. Вики има проблеми с конзентрацията и се надявам с домашиня преговор да затвърдим наученото през деня в градината.

# 21
  • Мнения: 9 814
Аз също съм доволна от програмата на "Изкуства".
В детската градина на дъщеря ми се обучават по тази система. Още на първата родителска среща през септември ни дадоха да разгледаме и самите учебници и учебното помагало и лично аз останах много доволна от видяното.
Въпреки това вкъщи се занимаваме с "Моливко".

# 22
  • София
  • Мнения: 4 412
Ние имаме "Ръка за ръка", "Моливко" и "Изкуства" и книгите за учителя на "Ръка за ръка". Старая се да минаваме материала и по трите системи. Наскоро учихме за кръглата форма и правихме упражненията от 3-те системи. Или разглеждам 2-3 последователни теми за определен месец по 3-те системи. И така вече други книжки почти не купувам, защото в тези има много идеи.
Детето ми сега не ходи на детска градина и се учим у дома. А когато ходи  питам госпожата какво са правили и търся нещо подобно за затвърждаване. Според мен в детската градина нищо не научава, но придобива представа и интерес за нещата.

Струва ми се, че само "Ръка за ръка" има книжка за 2-3 годишните, с много хубави илюстрации, идеи за песни, стикери и т.н.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ескарина,
всяка учителка (по-скоро 2те заедно) решават, точно кои книжки им трябват. Не става дума за всичките.
Синчето работи по поредицата "Ръка за Ръка", като ползват само 6 бр. книжки.
Но за мен, Моливко е по-хубава. Става дума за "математическия моливко", като винаги вземем с 1г. напред във възрастовата граница (примерно, ако детето ми е на почти 5, аз купувам за 6-7г.). Интересни са им и се справят успешно със задачките там.

# 24
  • Мнения: 4 555
Шани, благодаря за разяснението. Че 50 книжки + 20 приложения ми се видяха малко множко. Въпреки, че не знам колко са дебели самите книжки.

# 25
  • Мнения: 1 849
Шани, благодаря за разяснението. Че 50 книжки + 20 приложения ми се видяха малко множко. Въпреки, че не знам колко са дебели самите книжки.

обикновено са над 60 страници

Общи условия

Активация на акаунт