Прием в детски градини в Пловдив

  • 47 622
  • 792
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 242
Искра Simple Smile
До Младежка е - нашите живеят там и също ми е удобно Simple Smile

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
dani t как така от Чучулига са ти казали че ще приемат документи на 11, след като е редно да стане в първия работен ден на годината в която детето навършва 3  Rolling Eyes?Ще взема да се обадя утре, че вече главата ме боли от неуредици.

# 62
  • Мнения: 127
Ами така ми каза жената,с която говорих-домакинката.Каза,че директорката е в отпуска-аз понеже исках да говоря с нея.А и в Мир няма да приемат документи първия работен ден,а на 6-ти януари,така че не виждам нищо нередно.Всяка градина си решава.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 71
За "Чучулига" да ви кажа също предимство е родител в сферата на образованието. Ние така и влезнахме там, а в "Мир" не се получи. А най-фрапиращото е че точно в "Чучулига" подадохме много късно, като разбрахме че на друго място няма да стане.
Желая на всички кандидатстващи за прием 2010г по-малко нерви от изхабените от моето семейство (беше си малък кошмар) и да влезете в желаните градини!

# 64
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
.. Имали са си и предварителни списъци (кой когато е дошъл) .. и са си влизали по тях да подават молби..
Културна работа  Laughing
Имаш ли спомен дали името на детето са писали или на чакащия? Питам понеже ще се сменям с баща ми.
Този списък някой го е държал или са го лепнали на вратата и всеки с идването се записва?
Много ми хареса идеята. Като отида и видя, че няма такъв списък, ще го предложа като вариант.

# 65
  • Мнения: 8 242
O .. не мога да ти кажа.. предполагам е въпрос на организация Simple Smile
А и да се сменяте - можете да го отбележите на място Simple Smile Едва ли ще има проблем..

За предната година приятелка ми разказа същата ситуация - само че за Дъга..
Та предполагам често се практикува  Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 598
Ние миналата година в  4 градини кандидатствахме-там, където бяхме малки норема-от  3 до 8ми, не ни приеха, но пък в Мир, където бяхме 17ти (само за там не чакахме по нощите, а някъде към 6 и нещо отидохме) ни приеха. Групите са по 26 деца, на нас ни се обади директорката да ни каже, че фигурираме в списъците на повече от една градина и да кажем къде предпочитаме, аз я питах ако избера при вас, имаме ли шанс за прием-тя каза-ами да, приети сте. И така. Останах с впечатлението, че предимство за градина има реалното местоживеене на родителите защото все пак предпочитат родителите да могат лесно да си вземат детето), няма значение адресната регистрация. И ако градината е от най-предпочитаните-вече предимство имат и желаещите да спонсорират. Ние не сме спонсорирали никъде. В Искра директно ни питаха какво сме готови да дадем.

# 67
  • Мнения: 2
Здравейте,момичета! Изчетох постовете на всички ви. Аз и семейството ми сме поставени пред същите проблеми, през които вие сте минали, минавате и ще минаваме. Сина ми е на 1,9г. Подала съм молба в детска ясла 14 в Кичука и номера ми е 36 от 2009 г. като при подаването милата записваща ни поясни, че януари 2010 трябва да потвърдим посещението на хлапето за април 2010, когато навършва две години. Днес уважаемите потвърдиха, че имат деца и молби от 2009 и няма да ни огрее/ въпреки, че съм подала от април 2009г/. Разтресох се, но запазих самообладание. Работя във сфера, която може и има власт над тях,но не исках да ползвам професионалното си положение за това. Затресе ме треска и за градината. Обдих се и жената много мило ми отговори, че приема на документи за набор 2008 става септември тази година. Някой има ли наблюдения относно 8-ми март в Кичука и детска ясла 14? Не знам как да процеедирам ... ще утепам някой  Grinning

# 68
  • Мнения: 3 066
Привет на майките от Пловдив!
И на НАС  ни предстои записването в ДГ ,малката е набор 2008,28/май ; и засега само към Мирослава,Искра  и Дъга от мечти сме се оринтирали(живеем на Бунарджика ,на тепето) и като не-пловедивчанка целият процес ми е много сложен !имам питане има ли други мами в този район и към какви ДГ сте се ориентирали?

# 69
  • Мнения: 8 242
Привет на майките от Пловдив!
И на НАС  ни предстои записването в ДГ ,малката е набор 2008,28/май ; и засега само към Мирослава,Искра  и Дъга от мечти сме се оринтирали(живеем на Бунарджика ,на тепето) и като не-пловедивчанка целият процес ми е много сложен !имам питане има ли други мами в този район и към какви ДГ сте се ориентирали?
Дъга от мечти е частна.. Там няма какво да се ориентирате  Laughing
Майчина грижа също ви е близо (до Енергото е) ..
А до Искра е Буратино (на 100м.) ..

# 70
  • Мнения: 3 066
Привет на майките от Пловдив!
И на НАС  ни предстои записването в ДГ ,малката е набор 2008,28/май ; и засега само към Мирослава,Искра  и Дъга от мечти сме се оринтирали(живеем на Бунарджика ,на тепето) и като не-пловедивчанка целият процес ми е много сложен !имам питане има ли други мами в този район и към какви ДГ сте се ориентирали?
Дъга от мечти е частна.. Там няма какво да се ориентирате  Laughing
Майчина грижа също ви е близо (до Енергото е) ..
А до Искра е Буратино (на 100м.) ..
Mersi! И не е късно да я запишем ?щЕ ТРЪГВА НА ГРАДИНА през септември,2011!

# 71
  • Мнения: 8 242
Привет на майките от Пловдив!
И на НАС  ни предстои записването в ДГ ,малката е набор 2008,28/май ; и засега само към Мирослава,Искра  и Дъга от мечти сме се оринтирали(живеем на Бунарджика ,на тепето) и като не-пловедивчанка целият процес ми е много сложен !имам питане има ли други мами в този район и към какви ДГ сте се ориентирали?
Дъга от мечти е частна.. Там няма какво да се ориентирате  Laughing
Майчина грижа също ви е близо (до Енергото е) ..
А до Искра е Буратино (на 100м.) ..
Mersi! И не е късно да я запишем ?щЕ ТРЪГВА НА ГРАДИНА през септември,2011!
Ам.. молбите ги приемат от януари, в годината когато навършва детето 3г. .. т.е. януари догодина..
А специално тези градини, които си изброила, без частната, се водят елитни.. и е голямо спане на палатки за подаване на документи..
Прочети тук за набор 2007 как се развиваха събитията в началото на месеца  Crazy
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=458702.0

# 72
  • Мнения: 3 066
Привет на майките от Пловдив!
И на НАС  ни предстои записването в ДГ ,малката е набор 2008,28/май ; и засега само към Мирослава,Искра  и Дъга от мечти сме се оринтирали(живеем на Бунарджика ,на тепето) и като не-пловедивчанка целият процес ми е много сложен !имам питане има ли други мами в този район и към какви ДГ сте се ориентирали?
Дъга от мечти е частна.. Там няма какво да се ориентирате  Laughing
Майчина грижа също ви е близо (до Енергото е) ..
А до Искра е Буратино (на 100м.) ..
Mersi! И не е късно да я запишем ?щЕ ТРЪГВА НА ГРАДИНА през септември,2011!
Ам.. молбите ги приемат от януари, в годината когато навършва детето 3г. .. т.е. януари догодина..
А специално тези градини, които си изброила, без частната, се водят елитни.. и е голямо спане на палатки за подаване на документи..
Прочети тук за набор 2007 как се развиваха събитията в началото на месеца  Crazy
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=458702.0
Оф,ясно,че ще е трудно,то ако беше лесно нямаше  на нас а се падне:)Simple SmileSimple Smile

# 73
  • Мнения: 2 382
Момичета, предстои ми избор на ясла( ако въобще ни приемат).Ако детето е в яслена група към ОДЗ, ползва ли след това предимство при постъпването в детските групи на същото ОДЗ?
Също така моля за отзиви за яслите в района на "Младежка" и Бунарджика.Успях да издиря 18-та и 30-та.

# 74
  • Мнения: 559
Искам да кажа на момичетата с дечица които навършват 3 год.тази година....
Ще трябва час по-скоро да подадете молба в желаната градина.
Независимо,че детето навършва годините-март,май,август или декември.
Ако се включи в групата по документи,ще има запазено място,въпреки че няма да посещава градината до рожденият си ден(когато е той).
Така че-бързайте...

Общи условия

Активация на акаунт