Дразни ме думата "чат". Вас коя ви дразни?

  • 29 831
  • 799
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 430
Мен ме дразни "педи" ( педиатър ).
Peaceдоки,баце,оки.
Много са ,като се сетя ще допълвам

# 16
  • Мнения: 91
"баце" направо настръхвам като я чуя
"каке" от някое циганче което проси
"милоооооооо"  Sick

# 17
  • Мнения: 589
 Дразнят ме всички английски думи, използвани в българският език, при положение, че си има наш еквивалент за тях.Бая зор видях,докато науча мъж ми да казва,че шунката е нарязана,а не "слайсвана".

# 18
  • София
  • Мнения: 6 561
изпитвам погуса от звучната българска дума първескиня (точно като свиня майка).

# 19
# 20
  • Мнения: 4 111
"мда" вместо "да"
"пазаря" вместо "пазарувам"

# 21
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Аз пък се дразня от това, че се въвеждат чуждици, при все, че имаме такъв богат език. Ми стари са ни думите, но това би трябвало да ни радва, колкото и смешно да звучат.
Било то и първескиня.

# 22
  • Мнения: 81
* "Уеее" - обръщение
* "К`во стааа" - не знам какво да отговоря  Shocked
* "Мило","Пиле"
* "Мацко" и производните - котка ли съм? Rolling Eyes

# 23
  • някъде
  • Мнения: 979
Мъжо,мацко,оки,ходих на шопинг и всички онези безумнолигави думи и изрази,ползвани от пишман принцеси.

# 24
  • Мнения: 677
Парички ми е номер 1.
Шефче, вуйче, батка, браточка, братолино.
Количка, пепелниче и секви умалителни.

# 25
  • Мнения: 15 619
 ThinkingНе! Просто има думи, дето не ми се побират в устата.

# 26
  • Мнения: X
* "Мацко" и производните - котка ли съм? Rolling Eyes
Не, мече! Wink

Мисля си, че нашият народ недолюбва юношите и девойките, нарича ги с от ужасни по ужасни имена: младеж, подрастващи, пуберитети, тийнейджъри...

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Мисля си, че нашият народ недолюбва юношите и девойките, нарича ги с от ужасни по ужасни имена: младеж, подрастващи, пуберитети, тийнейджъри...
Ех, ти пък, целият ни народ? Почувствах се стара. Все пак бях сравнително млада, когато общуването чрез Интернет навлезе.
И не е заради младежите със сигурност. Дразнят ме думи чути от всякакви възрасти.

А "детенце" нечленувано или майче.

# 28
  • Мнения: X
...
Мисля си, че нашият народ недолюбва юношите и девойките, нарича ги с от ужасни по ужасни имена: младеж, подрастващи, пуберитети, тийнейджъри...
Ех, ти пък, целият ни народ? Почувствах се стара. Все пак бях сравнително млада, когато общуването чрез Интернет навлезе.
Ама нямах предвид теб или поста ти!  Grinning Просто думите са ми грозни! Съгласи се - пуберитет звучи ужасно! Хеле пък тийнейджър.  Mr. Green  Въпреки, че навремето майка ми като ме наричаше "гаден пубер", аз й отговарях, че не съм пубер, а тийнейджър!  bowuu Joy

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аха, успокоих се. Аз им казвам деца. Научила съм се покрай професията да използвам колкото може по-малко обидни за тях обръщения.
Отклонявам се малко, но много се радвах на един мой учител, който на всички ни говореше на "Вие".

Общи условия

Активация на акаунт