За коланите за бременни...

  • 2 198
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 015
Не съм ползвала Peace

# 16
  • Мнения: 6
От четвъртия месец ползвам медицински еластичен пояс Nera, по препоръка на моята лекарка. Гърбът и кръстът започнаха да ме болят още от третия месец и се наложи да си го купя. Още го нося (в началото на 8 месец съм) – действа ми много добре – нямам болки в кръста. Бебето се развива високо. Коланът не го притиска. Последният видеозон показа, че то е даже по-едро (естествено, това не се дължи на колана  Simple Smile ).
Ако си купуваш такъв колан, за да има ефект от него трябва да го слагаш сутрин като си легнала, както и да го срежеш отдолу и да му пришиеш копчета като на боди. През деня не се сваля, само се разкопчава отдолу при посещения в тоалетната. Иначе няма смисъл от колана.

# 17
  • Мнения: 1 554
не съм ползвала Peace

# 18
# 19
  • Мнения: 718
Май беше по-добре да се заформи като анкета запитването. Иначе не съм ползвала, даже бях чула, че не е и особено препоръчително, но не знам аргументите.

# 20
  • Мнения: 961
И аз не съм ползвала.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 777
Не съм ползвала,коремът ми не беше никак голям.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 132
През деня не се сваля, само се разкопчава отдолу при посещения в тоалетната. Иначе няма смисъл от колана.

Точно затова питам, лекарката ми каза да си взема колан, но да не го нося постоянно, защото отслабват коремните мускули.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 132
Май беше по-добре да се заформи като анкета запитването. Иначе не съм ползвала, даже бях чула, че не е и особено препоръчително, но не знам аргументите.
Може би аз не съм си задала правлно въпроса, гледайки отговорите.  Мен ме интересува тези, които са носили колан дали са доволни и от кой модел, а не кои не са носили, освен ако не обяснят защо. Разбира се, някои просто не им е било необходимо, но може да знаят нещо по въпроса от другаде...Затова не съм пуснала анкета.

# 24
  • Мнения: 865
за ползвах колан като първия,който е показан Peace.взех го по-голям и започнах да го ползвам като ми стана голям коремът-към 7-8 месец и го носих до края,а и преди това навън беше топло...удобен ми беше,проблеми с кръста не съм имала.в моя случай беше хубаво да нося колан,защото от първото ми раждане коремът ми и мускулите ми бяха преразтегнати Peace

# 25
  • Мнения: 6
През деня не се сваля, само се разкопчава отдолу при посещения в тоалетната. Иначе няма смисъл от колана.

Точно затова питам, лекарката ми каза да си взема колан, но да не го нося постоянно, защото отслабват коремните мускули.

Явно всеки лекар препоръчва различно  Simple Smile. Аз нося колана постоянно през деня, и всичко е ок. Движа се доста и се надявам, че поддържам мускулите си, но ще видя в деня Х дали съм във форма.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 535
Не съм ползвала  Peace
Не мисля, че имах нужда от него. Започна много да ми тежи и да ме наболява кръст чак към края на 8-мия месен, началото на 9-тия. Тогава си останах в къщи и не ми е пречело чак толкова - карах по-кротко и това е  Peace

# 27
  • Мнения: 641
Аз нали съм куха,пак не знам за кво иде реч.
Я кажете какво представлява тоя колан?
За какво служи?
Къде да го намеря? Колко пари да приготвя?
И на последно място...трябва ли да го имам или може и без него?

# 28
  • Мнения: 826
Не ползвам, въпреки че като ми попорасна вече тумбака, започнах малко да се замислям newsm78
Чувала съм, че облекчават тежестта и дори болките в кръста, но пък прави лениви коремните мускули и от там раждането се затрудява. Това съм го чела, не го знам от личен опит Peace Всеки си преценява съотношението полза/риск.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 132
Аз нали съм куха,пак не знам за кво иде реч.
Я кажете какво представлява тоя колан?
За какво служи?
Къде да го намеря? Колко пари да приготвя?
И на последно място...трябва ли да го имам или може и без него?
ангелина_ан , ако отвориш линковете в първия пост ще си отговориш на въпросите  Peace
Иначе не е задължително може и без колан.

Общи условия

Активация на акаунт