Как се изразяваме?

  • 1 617
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 892
NinoTino, съвсем правилно. По този повод свекърва ми има един израз: " Флор докато отвори входната врата и видя  повдигнатата и веждичка, веднага ми става ясно, че не бива да я заговаря никой".

Simple Smile

Много хубава приказка има, като виц:

Булката македонка, съпругът шоп. Като се събрали първия ден, той и казал:
-Либе, като се прибера дома, след работа, ако каскето ми е килнат на лево, значи съм весел. Може сичко да простим.
Ако ми е килнат на десно - не е съвсем добре работата. Ама ако ми е налупен на очите не ме закачай, че голема гюрултия ше стане.
А момата македонка казала:
- Море, либе, като се прибереш дома и като влезеш, ако ми видиш ръцете на кръста на буквата "Ф", помисли си убаво на къде че си килнеш каскето.

Нещо такова беше....  Laughing
 

# 16
  • Мнения: 2 448
Жестикулирам , да, като разказвам нещо , в което има емоция. не знам дали е прекалено, никой не ми е правил забележка или намек, но аз не се и притеснявам, такава съм си. А и обикновено хората много обичат да им разказвам неща, дори един филм мога да разкажа по начин , че да му се пригледа на отсрещния.  Simple Smile
За това тук във форума често оставам неразбрана, губи ми се половината начин на изразяване.

# 17
  • Мнения: 2 161
Спокойно се изразявам,а ръцете си държа или пред тялото,една в друга,или отстрани на бедрата,или ги скръствам под гърдите като си ги прегръщам един вид.Веднъж един човек се опита да ми каже,че жестовете ми говорят за дистанциране.Ами да,не съм необятна като СССР.

# 18
  • Мнения: 25 610
Така и не го овладях това изкуство, може би, защото не ми идва отвътре.

# 19
  • София
  • Мнения: 395
Така и не го овладях това изкуство, може би, защото не ми идва отвътре.

Ти си красноречива в приказките си Hug

# 20
  • Мнения: 17 546
Много от хората, които нищо не казват с думите си, умеят да въздействат на огромен брой хора. Имено с езика на тялото и жестовете постигат това. Това е цяла наука и малко хора я владеят.
Изразявам се от душа и сърце само сред приятели. Иначе внимавам как и какво казвам.

# 21
  • Мнения: 1 897
При мен по-голямо влияние, когато искам да изразя емоциите си,  оказват тона на гласа и израженията по лицето ми. Жестовете- не толкова.

# 22
  • Мнения: 4 892
Да, при мен също мимиките са доста красноречиви. Дори и очите. Имам един особен поглед когато съм гневна, горят ми, а и така стискам зъби, че ми личи, че съм пред експлозия. А когато съм спокойна "очите ми се смеят", дето има една приказка.
Но наистина не жестикулирам много с ръцете и не ръкомахам.
Спомняте ли си един особен жест на президента Петър Стоянов.  Laughing От сключени в пръстите ръце отпред, ги разтваряше настрани, беше много натрапчиво и смешно, но по-късно намаляха тези точно жестове, имиджмейкърите му /казано на звучен български/ го поошлайфаха.

# 23
  • Мнения: 25 610

Ти си красноречива в приказките си Hug

Благодаря, но не е това. Имах приятелка, която беше много приказлива и красноречива, но това не ѝ пречеше да си жестикулира също така изразително. Според мен на човек му идва отвътре. Друг е въпросът, че подлежи на обучение и ораторите го тренират много старателно.

# 24
  • Мнения: 984
Аз също се дразня от неадекватно жестикулиращи събеседници.
Обаче представете си ситуацията "говорене пред публика", при това говорещият е прав и не се е облегнал никъде, нито има катедра пред себе си. Жестикулацията е неминуема.

Наблюдавала съм как се променя поведението на едни и същи говорещи, когато са прави и когато са седнали, когато имат в ръцете си нещо и когато нямат абсолютно никакво "прикритие". Странно е, но е факт, че всички жестикулират с ръце леко присвити в лактите. Simple Smile

# 25
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 835
имам познат, на който съм сигурна, че ако му вържа ръцете няма да може да каже и една дума  Laughing


Изразявам се от душа и сърце само сред приятели. Иначе внимавам как и какво казвам.
аз също.
с децата, с които работя, ръкомахам, правя мимики и чупки. работата ми го изисква.

# 26
  • Мнения: 4 892
Странно е, но е факт, че всички жестикулират с ръце леко присвити в лактите. Simple Smile

Ееее, как, иначе ако размахам ръце тип "лебедов полет", може да омаам някого неволно..или волно  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт