Бъдещи ЮНСКИ мами 2009! Тема № 23

  • 11 908
  • 275
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 35
това пък какво е  newsm78

# 151
  • Мнения: 136
Ако прелича на татко си, май 3 ще му трябват ама има време. Пък и може по-често да я срещаш с леля й Фрагъл, тя ще я научи на самозащита.И не се прави че спиш сигурно пак 1000 миски са ти минали през главата. Hug

Хахаха, нищо не разбрах  hahaha ама се развеселих.

За името ще взема да помисля и за такова, което има поне 2 имени дни. Аз в това отношение съм късметлийка - празнувам и на Ивановден (кръстена съм на дядо ми Иван), и на Цветница (върбичка). Хитро, нали  smile3521

# 152
  • Мнения: 639
the1, добре дошла! Терминът ни е на една дата с теб!

Dari_Sari, аз чак сега обърнах внимание на името ти! Да не би да си учила във Велико Търново?

При нас май е малко обратно - таткото досега не е издал и думичка за предпочитание към определен пол и само аз съм тази, която упорито си иска момченце  Laughing

P.S. - Dari_Sari, да, вече съм почти сигурна, че сме се засичали в студентските години! Леле, че хубаво ми стана!   bouquet

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 13:20 от Amorevole

# 153
  • Мнения: 9 814
the1, добре дошла и от мен Hug!

# 154
  • Мнения: 187
Благодаря за топлото посрещане! Hug

# 155
  • Мнения: 57
И аз много се радвам за Somebody и добрата новина, но най-много за това, че плацентата се е вдигнала!  Hug
Марведа, теб ще те чакаме на феталната за сигурност. Simple Smile

И още нови мамииииииииии, ехееееееееееее. Голям отбор сме. Сега разбирам защо детските стоки свършват за един ден и бързо бързо трябва да купуваш като си набележиш нещо.

# 156
  • Мнения: 187
Като заговори за детски стоки и пазарене! Вие кога смятате да започнете да купувате това онова? Аз още се чудя! Не робувам на поверието, че трябва да се чака и чак като се роди тогава!

# 157
  • На високо
  • Мнения: 825
Здравейте и от мен! Марведа, честито момиченце! Снощи не успях да ти честитя. Ayas, благодаря за подробното и систематично поднасяне на съветите, относно отглеждането на две дечица с малка разлика. Определено ще ми е от полза. Всичко, което споделяте момичета по този въпрос ме интересува и най-малкото ми вдъхва кураж. wiwi и аз се замислям по този въпрос и все още не съм се спряла на нищо конкретно. При моите две деца ще се получи, живот и здраве, 2г и 5м. разлика. Каката вече почти не ползва количка, но пък хич не е от послушните и направо се съмнявам, че ще успявам да излизам сама с двете деца на продължителна разходка, особено пък и някъде далече. Може би и при нас е ставало дума за количките, но страшно много опит и съвети по този въпрос, а и не само по него, можеш да намериш в отчетната тема на майките с породени деца.
А сега да изместя малко разговора с риск да ви досадя. Искам да попитам нещо мамите вече усетили мъничетата. Та колко често ги усещате дневно newsm12 ? Минаха почти 2 седмици, откакто усетих бебка за пръв път и уж тя расте, а аз едва ли чувствам движенията и повече от 1-2 пъти дневно, че понякога и цяло денонощие ми се губи smile3506. Да не говорим, че нощем, когато уж се усещали движения най-лесно, понеже сме легнали, отпуснати, спокойни и т.н. - аз хич нищичко не долавям. И аз имам пристъпи на безсъние и тогава едва ли не полагам усилие да "установя контакт" с човечето, но не, не се получава. Обикновено бебка се размърдва като се сгъна пред компютъра и кръстосам крака. Явно не особено приятна поза за нея. Размърдва се и като се пораздрусам повечко в кола, но не винаги. При вас как е? Доколкото си спомням каката май я усещах по-лесно? Или пък се бъркам с по-късните месеци...
Geraldine, миличка, не се разстройвай, излишно. Баща и ще я обожава като се роди, може де си сигурна. При нас такива драми не е имало, а ще си имаме второ момиченце  Mr. Green. Но странно защо, таткото и двата пъти след като разбра за бременността ми заяви, че бебето ще е момиче. Сигурен си беше и това е. Аз се съмнявах, но ето че и двата пъти той е прав. И е щастлив. Всички всъщност сме щастливи с дечицата си - все едно момичета или момчета.
И накрая добре дошла the1 welcome !

# 158
  • Мнения: 9 814
С каката започнах след 28 г.с.
Сега мисля по-рано, защото искам по-плавно и по-леко да разпределя разходите.

# 159
  • Мнения: 1 291
Geraldine и аз още се колебая между Денис и Денислав newsm78 таткото неще да му вдграждаме някакви предпоставки че  е Денис белята и всички да му се подиграват.
За мойте близначета-исках да са с една буква.Ако бяха момче и момиче исках да са Даниел и Деа (сега Деа ще я пазим за третото), но като са 2 момчета Даниел остана (майка ми е Даниела, но не заради нея), кефи ни името пък и в повечето европейски класации е в челната десятка за предпочитано име.

"Като заговори за детски стоки и пазарене! Вие кога смятате да започнете да купувате това онова? Аз още се чудя! Не робувам на поверието, че трябва да се чака и чак като се роди тогава!"- и аз.Вкъщи съм си отделила 2 бодита, 1 шише Авент и едно термометърче много красиво, и смятам да се ожесточа до няколко седмици.
Чудя се дали е необходим комплект за изписване или сама да си го същетая по мой вкус

Аз от тази неделя почвам училището за бременни в нашата клиника, и ще ви споделя после как е.Вие смятате ли да посещавате подобни занимания?

И да питам мамите с дечица, кога се върнахте на работа след раждането?

# 160
  • Мнения: 187
Аз го усещам по един два пъти на ден, но предната седмица имаше два последователни дни без да с еобади! Ето днес пак е спокойно! Нощем още не съм усещала нищо, нито съм се будила! Явно детенце си имам някакъв негов режим, но за сега е най-активно вечер и когато съм на работа! В офиса просто полудява, като започне няма спирка! Явно работно ще ми бъде  Grinning! Grinning

# 161
  • Мнения: 57
Аз мисля да започна с покупките, когато изляза болничен. Имам вече дрешки от познати и тях ще разпределям тогава. За легло и количка - в последния момент.

# 162
  • Мнения: 35
Фрея,доколкото знам в момента бебчетата спят по около 20 часа в денонощието,затова е напълно нормално да го усещаш рядко.А и е още доста мъничко,за да се усеща силно Peace

# 163
  • Мнения: 143
Здравейте момичета сега се връщам от ФМ ще си имаме Момиченце newsm44
Всичко и е на ред само дето през цялото време спеше малката принцеса и се беше вдигнала и двете ръце на главата и доктора как ли не я бута и ръчка е няма спи си спокойно детето  Crazy
Плацентата каза че е много добре разположена високо и на предната стена за това все още го усещам много лекичко и нежно като гъделичкане Peace
Много се радвам че всичко се развива правилно и нормално че предвид двата грипа които изкарах в началото на бременността малко ми беше притеснено.
Хубав ден ви желая на всички а аз отивам да хапна че вече съм озверяла от глад Whistling

# 164
  • Мнения: 1 291
Честитооо !! stork-girl май тази седмица ще е седмицата на девойките

Ще копирам пак поста си:
Чудя се дали е необходим комплект за изписване или сама да си го съчетая по мой вкус

Вие смятате ли да посещавате у-ще за бременни?

И да питам мамите с дечица, кога се върнахте на работа след раждането?

Общи условия

Активация на акаунт