Бъдещи ЮНСКИ мами 2009! Тема № 23

  • 11 898
  • 275
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 136
somebody, ще си проспиш младините  Joy  Майтапя се, лек сън.

Аз от 2 нощи спя като пън. Жалко че тъкмо когато спрях да се будя много, трябва да става, за работа и пак не мога да се наспя Sad

# 136
  • Мнения: 9 814
Gydelichkova , блазе ти!
Довечера съм на РД на братовчедка ми- навършва 30 г., но хич не ми се ходи.
Щеше ми се да си легна рано и утре да спя до късно.....
somebody , лека нощ.

# 137
  • Мнения: 639
Somebody, Marveda - честито, момичета! Съпреживях хубавите емоции с вас! Mima, радвам се, че и при теб всичко е наред!
Наистина в началото само момченца се показваха, а напоследък само девойки. Започнах да се замислям дали и мен не ме чака някоя изненада - както съм се настроила за момченце и досега и лекарите виждат все това  newsm78
Отново да благодаря на мамите с по-големи дечица - изключително ми е приятно и полезно да чета постовете ви! Личният опит и мисли, които споделяте, са безценни за мен!   bouquet
Гъделичкова, даааа, и аз май ориз с домати ще готвя утре! А и това е една от любимите манджи на мъжа ми (той също си слага сиренце, че и майонеза или кисело мляко - обича такива мацаници  ooooh! ). Много се смях на това, че си го хапнала със сиренце, защото същата тази вечер и аз бях пощуряла за сирене - само че аз само сирене си сложих и такова количество ометох, че и с ... бозичка го "гасих"  Joy (а все ми е било уж странно как хората ядат примерно грозде със сирене или кекс със салам и подобни комбинации - е, сега не ми е чудно вече  Wink )
Ayas, ти не спиш ли нощем? Думите ти ме накараха да се замисля за именните дни през юни. Намерих много хубав именник по Църковния календар. Ще отбележа именните дни през юни - оказа се, че са доста повече, отколкото съм си мислела. Мисля, че на всички ни ще е полезен (не само за този месец, разбира се  Laughing )

Още нещо да ви споделя - момичета, аз все още не усещам ритничета  Embarassed Както се вижда - 19 седмици и 2 дни, вярно, първа бременност ми е, а и докторът каза, че чак след 20та седмица е нормално да усещам, обаче ... Като чета, оставам с впечатление, че всички вече усещате ритничета и само аз съм "дебелокожа" някаква. Има ли още някоя друга като мен?

# 138
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Здравейте!
Мацки много пишете,радвам ви се много, но аз докато изчета всичко, забравям какво съм искала да кажа Grinning

Честито на всички узнали пола на своите слънчица, мен може да ме отразите на заглавната страница със син щъркел newsm44, надявам се да не е грешка. Таткото е мноооооого щастлив, мен само ме е яд за всички хубави бонбонени дрешки дето си стоят като нови. Сега чакам някоя приятелка да забременее с момиченце та да го кипря.

Аз съм с контракции и препоръка за повече почивка, но с дребка няма как, налага ми се да я вдигам и от това се натоварвам. Предния път бях така от края на 6 месец, тоя път доста по-рано. Много е неприятно да не можеш да се порадваш пълноценно на бременността, но надявам се на финала всичко да е ок.

Amorevole , не се притеснявай, аз бях като теб с предишната бременност, чак към 6 месец усетих бебчо, ужасно ми беше притеснено през цялото време.

За имената - не кръщавам на никой. С Ева до последно бяхме в конфликт с баща и, докато накрая му предложих три варианта от които избрахме най-сполучливия.

Албена аз много харевам името Адриана, беше ми фаворит, но таткото не го одобри.

Видях че има доста мами на които децата им ще са с малка разлика. Знам, че сте го обсъждали, но моля ви пак да споделите, как смятате да извеждате двете слънца на разходка, не искам количка за близнаци.

Айде, че станах досадна. Хубав ден на всички!

# 139
  • Мнения: 753
С "А" ми харесват Ася, Ана, Анелия /но не от певицата Simple Smile/, Аделина

# 140
  • София
  • Мнения: 2 132
Somebody,    и на мен момиченцето ми е сбъдната мечта, аз още не мога да повярвам даже. Когато разбрах, че съм бременна и казахме на родителите си им казах, че момиче ще е. После реших, че не трябва да се самонавивам така, щото и момченце да е ще си е моето нали...нашето де  Mr. Green Снощи като четях темичката, видях, че на първата страница до името  ми има снимчица на момиченце и много се зарадвах..незнам едно хубаво ми стана.. Извиках таткото да му покажа и му показвам момченца, момиченца и той като изтърси "ето тия с момченцата са щастливци"...Е, много гадно ми стана, незнам от хормони ли е или друго ма и сега ми се пълнят очите. Отидох в кухнята и си се наревах.
  Ох , ако съм досадила простете ми , ама тия неща някак с друг не ми се споделят.

# 141
  • Мнения: 35
Geraldine, не се впрягай.В момента хормоните са ни в повечко и се засягаме от най-малкото нещо.Сигурна съм,че като се роди вашата госпожица,няма да има по-обичано дете от вашия татко Peace
Момиченцата винаги са били слабост на бащите!

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 12:33 от lili_to

# 142
  • София
  • Мнения: 2 132
Е, да , аз знам, че ще е най-скъпото за него, но ако може дяа не се изказва така  Rolling Eyes
А за имената, за момиче вече всеки месец по едно име си има, дето аз си мисля де. Имаме списък с имена и от тях само едно за момче- Денислав. За момиче- Янина, Бетина, но сега сме на друго, видях го за първи път тук- името на dari_sari - Дария много ни хересва и на двамата.

# 143
  • Мнения: 639
Момичета, ето обещаните именни дни - избрала съм всички между 20 май и 1 юли:

Име                          Църковен празник                                          Дата

Августин - Прор.Амос. Мчк Исихий Доростолски                                          15 юни

Апостол -   Събор на Светите 12 апостоли                                          30 юни

Асен -   Мчц-а Акилина; Св. Трифилий Кипърски                          13 юни

Аспарух - Мчц-а Акилина; Св. Трифилий Кипърски                          13 юни

Дамян -Свв. Безсребр, Кузма и Дамян Възвръщане мощите на преп. Йоан Рилски 1 юли


Елена -   Свв. Равноап. цар Константин и царица Елена                           21 май

Еньо -   Рождение на Св. Йоан Кръстител (Еньовден)                           24 юни

Живка, Живко -   6 нед. След Пасха - на Слепия                           20 май

Камен -   Св. Апостол Петър и Павел (Петровден)                           29 юни

Константин -   Свв. Равноап. цар Константин и царица Елена           21 май

Костадин, Костадинка -Свв. Равноап. цар Константин и царица Елена 21 май

Крум -   на Всички български светии Мчц-и Мануил, Савел и Исмаи         17 юни

Кремена - Св. Апостол Петър и Павел (Петровден)                           29 юни

Кузман -   Свв. Безсребр, Кузма и Дамян Възвръщане мощите на преп. Йоан Рилски   1 юли

Павел, Павлина -   Св. Апостол Петър и Павел (Петровден)           29 юни

Панайот - на Всички български светии (Петрови заговезни)           10 юни

Пейо -   Св. Апостол Петър и Павел (Петровден)                           29 юни

Петър, Петрана -   Св. Апостол Петър и Павел (Петровден)           29 юни

Румен, Румяна -   на Всички български светии Мчц-и Мануил, Савел и Исмаил   17 юни

Чавдар -   на Всички български светии Мчц-и Мануил, Савел и Исмаил       17 юни

Янка, Яна, Янко -   Рождение на Св. Йоан Кръстител (Еньов ден)           24 юни

# 144
  • Мнения: 989
Ayas, представа нямаш какво удоволствие е да чета постовете ти  bouquet Аз заспането съм решила Елена да я слагам на обяд в спалнята в нейното си легло, а бебо при мен в другата стая в преносимата кошара.

Иначе за имената - мои познати се шегуваха да кръстим детето ако е момче (тогава още не знаехме пола) Константин заради дъщеря ни Елена - да празнували в един ден. Сега с този термин на 25.05 нищо чудно верно да си дойде с това име  Laughing

# 145
  • Мнения: 165
Geraldine ох и на мен ми стана много мъчно като прочетох какво е казал таткото, мъже какво да ги правиш.... И нашият татко признава, че момиченцата са много по-сладки и чаровни , но все пак е разочарован, че пак е момиченце, а не момченце. Но съм сигурна, че после и вашият татко ще е много горд със своята госпожица. Желанието на мъжете за син на всяка цена винаги ме е учудвало неприятно и според мен се дължи на някаква криворазбрана мания за мъжественост.
Amorevole благодаря за списъчето и мен ме интересуваше, на моя термин би трябвало да я кръстя Августина/макар, да ме съмнява да се роди точно на термина/, харесва ми но как ще й казваме галено?То това е другия проблем с имената които ми харесват, че или не си пасват с бащиното и фамилното или нямат хубави  съкращения.

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 13:00 от vanny_76

# 146
  • Мнения: 31
Geraldine и аз преживях същата ситуация Sad.Знам,че ще го обича страшно много и ще е добър баща,но не беше необходимо да ми го казва.Аз също си мислех,че ще имаме момченце,но се зарадвах когато ни казаха,че ще е момиченце.Поскарахме се малко заради реакцицията ми(аз за разлика от теб се разплаках пред него),защото той си помисли,че си мисля,че след като ще е момиченце няма да го обича.Ох сигурно ви обърках съвсем Laughing.Както и да е,той просто ми каза,че винаги е мислил,че първото му дете ще е момче,че да закриля по малката си сестричка(мислим и за второ Simple Smile,защото той е по-малкия брат.Целувки от мен  и не се притеснявай.Сега е периода да си поплачем за щяло и нещяло Stuck Out Tongue
Хайде хубав ден от мен newsm51

# 147
  • Мнения: 35
на мен не ми харесва имен ден и рожден ден да се празнуват на един ден Laughing
дори и да родя някой празник /макар,че през юни като гледам няма кой знае какви/ няма да си кръстя детето само защото се е родило на този ден и си е дошло с името Naughty

# 148
  • Мнения: 187
Здравейте и от мен! Нека и аз се запиша! Казвам се Милена Георгиева и съм определена за 17 юни! Все още не знаем дали чакаме госпожица или господин, но както писах и в други теми нашия татко е с "лошо"предчувствие, че е момиче! За сметка на това от доста време усещам побутване от вътре (от 14 седмица), лекарите ми се чудеха, но според тях е взъможно! В началото и аз не бях сигурна, но вече съм на 100%! Снощи такъв шут онесах, чак се стреснах! До сега винаги са били нежнички и то на рядко, но явно снощи се беше впечатлило нещо малкото човече и се бунтуваше много! Лошото беше, че когато тати си сложи ръката на корема, бебчо се покри и не искаше да го ритне! А що се отнася до имената - няма да е на никой! Нашия татко, бил обещал на майка си  да го кръсти на нея (още бил малък), но няма да стане! Не защото имам нещо против жената или името й, а просто защото цял живот са ми набивали в главата колко е важна тази традиция и ако не я спазиш все едно не подчиташ родителите на мъжа! Аз обаче зачитам много малко традиции (винаги съм наръб на тези стари рабирания за патриалхалността) и няма начин да ме убедят в обратното. Всъщност за сега изчакваме да видим какво име трябва да мислим, за момче или за момиче, пък тогава ще го мислим!

# 149
  • Варна
  • Мнения: 2
Ако прелича на татко си, май 3 ще му трябват ама има време. Пък и може по-често да я срещаш с леля й Фрагъл, тя ще я научи на самозащита.И не се прави че спиш сигурно пак 1000 миски са ти минали през главата. Hug

Общи условия

Активация на акаунт