Косата на децата като малки и по - големи

  • 3 634
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 790
Косата е ген, каквото и да я правиш няма да се сгъсти.
Моят син го подстригвам с машинка много късо,веднъж на 2 месеца - отива му и лесно се мие косата. Е, не се е сгъстила от това.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Всичко е заложено генетично, нищо не може да го промени, нито ножица, нито бръснач.

Така е.
Дъщеря ми имаше като малко сламено руса къдрава коса, сега й се изправи и пооредя, но си остана руса. Подстригвам я от съвсем малка редовно.

# 17
  • Мнения: 1 322
Според мен е ген.

# 18
  • Мнения: 1 650
Ген е- на моята дъщеря всичко е наследила от татко си, от мен е жзела само тънката коса.

# 19
  • Мнения: 9 814
Генът наистина е в основата.
Е, като се подстригва логично, че расте с по-бързи темпове, на не се сгъстява.

# 20
  • Мнения: 610
Генетика и за мен е от значение,а не подстрижката.Моята малка муцунка се роди с доста коса.Подстригах я къса преди точно 1на година,сега и е под раменете,доста бързичко и расте.Мисля да и кръцкам само връхчетата за напред.

# 21
  • Мнения: 1 209
Родила съм се без коса, се появила руса и много къдрава- до към 4-5г. възраст. Сега е светлокестенява и права като праз. Цялото ми детство се помня остригана като момче, но де да беше помогнало поне да стане гъста и здрава, но уви ...... Ген си и е според мен.

На сина ми е светло кестенява и къдрава, но забелязвам, че с всяко подстригване се изправя и става малко по-остра. Отдавам го на по-късия косъм.Не се сгъстява, но пък се сресва по-лесно. Той пък се роди с черна и азиатски права коса  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 132
Аз мисля,че няма значение дали се подстригва косата или не.
Това има отношение само за здравия вид на косата,както беше казал някой по-напред.
Иначе пубертета е момента,когато се се вижда каква ще бъде.

# 23
  • Мнения: 2 448
Косата си е ген.
Моето дете е с хубава коса, но не мисля, че е защото често му удрям машинката. Харесвам го с къса коса за това, не с цел сгъстяване.

# 24
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
а пък само да знете в пубертетството как се изменя...  ooooh!

Вярно е.
Аз бях с права като клечка и руса коса като дете. В пубертета косата ми доста потъмня и се накъдри много.
Дъщеря ми се роди с много коса, дълга и черна. Леко просветля после, подстригвана е много късо малко след годинката. Не забелязах след това косата й да се промени. Само напоследък къдриците взеха да изчезват  Confused

# 25
  • Мнения: 2 448
Не е задължително да се променя в пубертета. Моята е права, кестенява и от как се помня винаги е била такава.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Гена е важен, а не ножицата. Моята дъщеря за пръв път и подстригах краищата на почти 3 годинки. Сега е с коса почти до кръста, която е гъста.

# 27
  • Мнения: 2 375
Дъщеря ми като малка имаше много тънка и рядка коса и към 9 годишна възраст и се сгъсти.

# 28
  • Мнения: 3 376
Аз в пубертета миглите си отрязах...е,не станаха по-гъсти със сигурност Mr. Green

И според мен е въпрос на ген най-вече.

Общи условия

Активация на акаунт