"Мартенски отбор от бебета сформираме, вече две близначета си имаме"

  • 13 786
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 819
Привет, момичета!
Малката вече е по-добре, от вчера няма вече болки в ушето, та се наспахме.Явно антибиотика си казва думата.
 ivelina, това Фуроталгин капки ли са? Ще запомня и това с риванола, не бях го чувала.
И аз не разбрах кое му е по-евтиното на Шейново/или МД беше...че не ми се връща в старата тема/. В ТК наистина е 500 лв. за избор на екип, което си вкл. всичко. И няма разлика м/у секцио и норм. раждане, когато не е по желание секциото. Само не разбрах нещо...Веселина ли каза /дано не бъркам/, че тия пари ще си ги даде на док....те нали се плащат на регистратурата/или касата там/, пък ако док. си има др. тарифа си е отделно /като в моя случай/. Но тарифата на мойта док. си е една и съща от преди 7 години и явно няма общо с тези в болницата.Не знам дали е редно или не, но аз и имам огромно доверие, зная, че е страхотен специалист , така, че си заслужава за мен. /просто от по-рано събираме парички  Wink /.
За камизолките - имахме много , но се убедих, че не са удобни, за вс. случай не наголо - при всяко вдигане на бебчо кръстчето ще му е голо.Така и не ги използвахме, сега няма и да купувам. Достатъчно е боди и едно гащеризонче отгоре.
Гледам, че някои са накупували много биберонки - имайте предвид, че бебето си има предпочитания и не вс. модел го иска.Да не станве така, че да се чудите какво да ги правите после. Най-добре да се вземат 1-2-3 разл. вида и да се пробва.

# 16
  • Ловеч
  • Мнения: 184
Чета ви постоянно, ама докато се включа и темата замине.... Все още съм на работа, все още +22кг. Мен ми се вижда странно, че от 5дена не съм качила грам  newsm78 - не че се оплаквам, не ме разбирайте погрешно  Laughing
Едва се движа и дишам, особено като вземе да се разтяга и се подпира в ребрата ми. Краката и ръцете ми започват да отичат, а и едни киселини започнаха да ме мъчат вечер......, абе ще се борим да изкараме още някоя друга седмица.
Да споделя: ще правя поръчка от един полски сайт, ако иска някоя мама да направим комбинация в покупките ето го и линка:
http://www.dladzieci.net/sklep/katalog/index.php
а цената в лева се получава като разделиш сумата на около 2,20.
Какъв списък съм направила  Joy не съм го споделила с мъжа още, че може да му стане лошичко на горкия.

Радвам се за добрите вести от талисманчетата.   bouquet

tai моите изпъкняли венички предната бременност намаляха, но не се скриха напълно. А сега пак са станали като корабни въжета.

Дани  Hug

# 17
  • Мнения: 1 906
...
Да споделя: ще правя поръчка от един полски сайт, ако иска някоя мама да направим комбинация в покупките ето го и линка:
http://www.dladzieci.net/sklep/katalog/index.php
а цената в лева се получава като разделиш сумата на около 2,20.
...
Цените не са ли като в БГ  newsm78

# 18
  • Мнения: 696
имах в предвид че в ТК раждането е 500лв. плюс 100лв.присъствие на бащата ,плюс 100лв родилно!да се знае че след раждането трябва да дадем на лекаря още 400-500лв.за него и аз незнам защо така се правело!!!Преди няколко дни моя позната роди секцио с избор на екип там и даде кам 1000лв.на рецепцията и 500лв.на докторът отделно! Peace И за стая по 35лв.сметнете, че това имах в предвид че стават доста-един път плащаш на рецепцията и още веднъж на лекаря Thinking Незнам какво да направя Thinking
vily все още не съм ходила при тази педиатърка,защото докторът ми забрани да ставам от леглото,така че няма да е сега със сигурност!

за сега съм плюс 10кг #Crazy много ми се виждат #Cussing out

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 13:57 от zori_tv

# 19
  • Мнения: 4 428
Айрис, а тези комплекти какво включват?
http://sklep.dladzieci.net/sklep/katalog/index.php/cPath/60_96?o … 1f3045b081811dccd
Защото, ако е всичко на картинката излиза на доста добра цена  Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 211
И аз отскоро и с огромно огорчение, научих, че май е масова практика в ТК, освен 500 лв. на каса на болница за избор на екип, конкретния доктор, който те изражда да си иска и още....  ooooh! ooooh! ooooh! та, нали точно затова си плащаме тези 500 лв за избор на екип.... много се дразня, ама май това е положението... я, споделете, на вас освен официалните 500 лв искат ли ви и още? (нямам в предвид да споменавате конкретни имена, за да не им "уронвате името", а по скоро - дали ви искат или не?)

# 21
  • Ловеч
  • Мнения: 184
Айрис, а тези комплекти какво включват?
http://sklep.dladzieci.net/sklep/katalog/index.php/cPath/60_96?o … 1f3045b081811dccd
Защото, ако е всичко на картинката излиза на доста добра цена  Grinning

Идея си нямам. Мен лично ми се видя скъп трикотажа, ама не разбирам полски, ползвах преводача на чичо Гугъл.

Incognito не са като в БГ, никъде не са като в БГ

# 22
  • София
  • Мнения: 673
Да цопнем и ние в новата тема

Еля, пиши ме и мене за лекцията утре:)

Криси май ме беше питала за Вита: та първите новини от фронта са следните. КАто влизаш да раждаш те искат само с чехли, четка-паста за зъби. Поне три часа преди секциото те искат. За бебата докато е там нищо не искат, нито дрешки, нито памперси, нито нищо. За момента това имам като информация. А, стаите са с по 1 или 2 легла, с телевизор с кабелна.

# 23
  • Мнения: 361
Дума- много си наблюдателна.  Hug Срещата ще е на другия вход откъм Шератон, страната на МС. (не този със стълбите, където се видяхме първия път с тебе)
Роси - аз не смятам да плащам за раждане (освен ако не се обърка нещо и найстина не се налага секцио и т.н), мисля да платя само ВИП стаята. Като се родим живот и здраве мисля да подготвим торбичка с нещо за почерпване на доктора, акушерката и сестрите, но не и пари.

Среща за лекцията на 9 месеца, 23.01.09 (утре), пред входа на ЦУМ откъм стройтелните кранове, в 9 и 50ч.
1. Елг
2. Зеленкото
3. Хели Хели
4. Дума
5. Окич
6. Дидето
7. Галфира

# 24
  • Мнения: 10 012
Харесах си одеялца на Бебетто, а тук са точно 2 пъти по-скъпи. А чантите ги няма! Рових, та се скъсах.
Чудя се да занимавам ли майка ми...  
http://www.babydracek.com/zbozi/2737-bebetto-set-spaci-pytel---b … y-a-cepecek-zebra
Това ми хареса за количката. Ползвал ли го е някой?
И това за по-топло:
http://www.babydracek.com/zbozi/2290--bavlnena-letni-deka-bebetto-zelvicka
В Пакостник са наистина по-евтини, да му се невидяло!

# 25
  • Мнения: 267
Някой питаше за варненските мами как ще раждаме.

Аз лично нито екип съм си избирала, нито нищо. Ходя си на консултации при д-р Бейлерян в Майчин дом и веднъж не съм се замисляла дали не трябва да си търся друг лекар или друга болница. Просто тук си почнах и ще си откарам така, нямам проблеми да чукна, и не виждам защо да се стресирам допълнително с нов екип и ново място, че уж да ми е по-добре. Уговорка с лекарката нямам, едва ли и се заплаща допълнително, вероятно като тръгна да раждам, ще и звънна и ще дойде. Ако не - дежурния, който той. За мен всичко е въпрос на личен късмет, нищо не може да ми гарантира, че уж като си платя на доктор и всичко ще мине добре. Гледам да съм си спокойна, и да съм с хората и обстановката, които познавам, пък после - Бог да ми е на помощ само Simple Smile

# 26
  • Мнения: 201
Привет Hug

Благодаря ти dyMa Hug, да, ще се опитам и аз дойда на лекцията утреPeace

Относно срещата в неделя - предлагам Пицария Холи

http://zavedenia.gbg.bg/index.phtml?tid=20&oid=5142&restaurant_id=8016

Последно съм ходила през лятото (мъжа ли празнува там рождения си ден). Кухнята не беше лоша. Надявам се да не са я развалили от тогава. По път ми е и мога да мина да резервирам места ако сте съгласнни за там Peace

Резервации могат да се правят до един ден предварително, т.е. в събота най-късно трябва да се направи ако решим да сме там Peace.

Казвайте Hug


  bouquet

# 27
  • Мнения: 819
имах в предвид че в ТК раждането е 500лв. плюс 100лв.присъствие на бащата ,плюс 100лв родилно!да се знае че след раждането трябва да дадем на лекаря още 400-500лв.за него и аз незнам защо така се правело!!!Преди няколко дни моя позната роди секцио с избор на екип там и даде кам 1000лв.на рецепцията и 500лв.на докторът отделно! Peace И за стая по 35лв.сметнете, че това имах в предвид че стават доста-един път плащаш на рецепцията и още веднъж на лекаря Thinking Незнам какво да направя Thinking
vily все още не съм ходила при тази педиатърка,защото докторът ми забрани да ставам от леглото,така че няма да е сега със сигурност!

за сега съм плюс 10кг #Crazy много ми се виждат #Cussing out
Зори, то присъствието на бащата не е задължително и се води "екстра" Още преди 7 год. като питахме, цената пак си беше 100 лв. А неговото присъствие само по себе си изисква отделна зала, за това се плаща.Няма да го вкарат и да гледа още няколко родилки, та за това  Laughing А за самият лекар, както вече писах, договорката си е съвсем отделна.Според мен не всички са така, аз казвам специално за моята, че тарифата открай време си е 300 лв., още преди да има ценоразпис на болницата.Положението е "ако щеш", дет се вика  Grinning ВИП-стаята, де факто, също не е задължителна, а и както казва Еля, можеш и нищо на никой да не платиш - няма да те върнат.
Не знам обаче, според мен така или иначе , ако плащаш 500 лв. за избор на екип, трябва предварително да се видиш с лекаря, който си избрал, нали?Тогава той ти казва неговите условия и има ли изобщо такива. Нищо не се "оказва " след това.
Аз изчислих, че около 1000 лв. ми се връзва с всичко, заедно с ВИП стаята.
Ох, спирам, че нещо и аз взех да се обърквам от собствените си обяснения, дано е станало ясно какво искам да напиша.

# 28
  • Мнения: 361
аз ако ще плащам ще е само ако има някакъв проблем и не мога да родя нормално в деня, в които бебка тръгне да излиза. В смисал, че ако докторката ми казва, че препоръчва секцио (за сега казва, че сме си ок за нормално раждане) тогава ще говоря с нея и ако трябва ще се плаща.
Принципно никой не може да те задължи в държавна болница да си платиш. Не става дума за пари (мъжа ми искаше да раждам в Токуда), имам си други съображение за да не плащам.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 285
Здравейте пак.

dessiss, само да вметна, че съм в София  Whistling

Софийските мами, работата се смотава сериозно... Моля всеки, който ще идва, да "гласува" за заведение, и ще броим.

СОФИЙСКА СРЕЩА: НЕДЕЛЯ 25.01.2009 г. - 13 ч. 
1) зелено човече
2) Elg
3) ? Elg - половинка
4) vily_st
5) vily_st - приятелка
6) Elwing
7) ? rossykv
8 ) ? rossykv - половинка
9) Айрис
10) dobro_nastroenie
11) ? veselina_s_p
12) ? sia
13) Tony_st
14) Tony_st - половинка
15) ? Polly-Wolly
16) annimm
17) annimm - приятелка
18) Дърта маймуна
19) dideto
20) poli+
21) Valentina Treyman
КАКВО ЩЕ ПРАВИМ С МЯСТОТО?
ВСЕ ПАК ТРЯБВА ДА СЕ СРЕЩНЕМ НЯКЪДЕ, А И НЕ ВСИЧКИ ИДВАТ НАВРЕМЕ!!!

ЕТО ПРЕДЛОЖЕНИЯТА ДО МОМЕНТА ОТ РАЗЛИЧНИ МАМИТА:
* в Мистър Пица, за 20 човека искат 400 лв капаро, тъй като сме щели да заемем целия им салон за непушачи - СПОРЕД МЕН НАПРАВО ДА ГИ ОТПИШЕМ?
* идея за едно друго място, там не мисля, че ще имаме проблем, още повече, че там със сигурност не искат капаро. Проблемът е, че е на по неудобно място, но ресторантът е добър, с нормални цени, погледнете за каво става въпрос http://www.feya-restaurant.com/page1-20.html --> Току що звъннах там просто да попитам, казаха, че за неделя на обяд още е свободен големият салон, не трябва капаро, бяха много любезни и казаха, че ако решим да направим резервация, ще задържат останалите 3 маси в салона, за да може да не се пуши в помещението.
* все ще намерим място да седнем: наблизо има Уго, Дивак и какво ли не още на малките 5 кьошета. Може и бирария Ботуша - май и там имат салон за непушачи. Все ще намерим къде да седнем.
* Аз се сещам за един ресторант с/у О-Шипка ан ул.Шипка - Чергата. Там е доста голямо и просторно и ще могат да ни съберат и без резервация. То си е ресторант, но готвят хубаво
* пицарията зад Плиска, където бяха преди лекциите на "9месеца" до там поне има транспорт от всякъде
* Пицария Холи http://zavedenia.gbg.bg/index.phtml?tid=20&oid=5142&restaurant_id=8016 Последно съм ходила през лятото (мъжа ли празнува там рождения си ден). Кухнята не беше лоша. Надявам се да не са я развалили от тогава. По път ми е и мога да мина да резервирам места ако сте съгласнни за там. резервации могат да се правят до един ден предварително, т.е. в събота най-късно трябва да се направи ако решим да сме там (дидето).

Общи условия

Активация на акаунт