кърмене, захранване и вода

  • 2 039
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
Damm, az imam sa6toto terzanie kato MyBabyM. Mislia oba4e da se vazpolzvam ot suveta na *joy* - 6te davam voda, puk ako mu se pie na Nasko - 6te pie! Ot tova koeto znam ot moia lekar, a i mnogo maiki kazvat su6to - rozovata Devin e nai-masovata i izpolzvanata! Moia g.p. kaza 4e imala nai-malko minerali i zatova trqbva tq da se dava!
Ta taka, blagodaria, na tezi koito otgovoriha, za da moga i az da se vazpolzvam Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 725
Предлагай вода, докато предлагаш и цица, поне пробвай да видиш дали ще предпочете водата. След кърменето също предлагай вода, ако тогава пие, значи наистина си има нужда. Аз на мойта съм и оставила шишето със сламка да и е достъпно, но откакто я кърмя пак много често, понеже отказа твърдата храна  Sad , не се сеща за водата си.

# 17
  • Мнения: 1
Az sahto sam saglasna, che nai-donroto za decata e karmata, no ako trqbva da se dava vodichka predpochitam izvorna voda. Ot tova, koeto sum chuva rozovata Devin e nai-predpochitanata za bebeta, tai kato e s niska mineralizatzia i e podhodiashta za karmacheta 

# 18
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Вече малко повече от месец захранвам дъщеря ми, но вода не иска. Преди това беше кърмена на поискване (всъщност, все още е), но понякога съм й предлагала вода, просто така. Не пиеше изобщо. Така и не се научи за какво служи биберона.
От около 2 седмици разреди изхожданията и й давам вода почесто, но с лъжичка. Нямам голям успех - повечето го плюе, но не настоявам много. Колкото иска, толкова.
Предлагай, когато се сетиш, ако бебчето иска, ще пие.

# 19
  • Мнения: 543
До навършване на 1 година бебето ми не пиеше вода, предлагала съм му няколко пъти след като захраних, но той не я искаше и аз спрях да предлагам.  Разбира се, че стрикно следях памперсите дали са напоени, кожата дали е еластична и другите такива признаци на обезводняване. Всичко беше ок.
Тино до 7 навършени месеца беше само на кърма, след това заханих. Сокчета също не давам да пие, но ги бъркам в кашата - прясноизцедени.  До скоро и вода не му давах, но се разболя и за да не се обезводни се научи да пие. Сега като оздравя пак виждам, че изгуби влечение към водата.
Уточнявам, че ние се кърмим много често по много пъти на ден и то не толкова, за да се нахраним, колкото да утолим жаждата.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Предлагай вода щом сте започнали със захранването.

# 21
  • Мнения: 312
Предлагай вода щом сте започнали със захранването.
newsm10

# 22
ние сме на 2 месеца и 12 дни.пием вода още от първия ден засега пием само сокчета но от другия месец почваме пюрета  bouquet

# 23
  • Мнения: 336
Беба не е ли раничко за сокчета и пюрета?

# 24
  • Мнения: 1 153
То, се е видяло, и аз ще оспамя темата:) По въпроса за водата - колко често се предлага? Боян е захранен от няколко седмици, започнахме когато беше около 6-тия месец, кърменето продължава средно на два часа (денем и нощем   Crazy) и предлагам вода само след пюрето на обяд, той не е особено впечатлен. Дали не трябва да е по-често?

Общи условия

Активация на акаунт