Ако намерите нещо ценно

  • 3 431
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
Е, тук вече мога да говоря от личен опит.
Бях на гости с малкия при майка ми, стоим си пред къщата и си говорим, минава кола и след нея пада.....портмоне!!!! Shocked Вътре с джиесемче и малко пари, 40-50 лева. Огледах се ,почаках да се върне колата-явно не са усетили.
И тръгнах в 2 часа следобед до МВР-то, да предавам нещата. Посрещна ме отегчен дежурен, който, като разбра за какво отивам, опули ей такива очи. Shocked Изненада голяма. Попълних протокол и предадох, но преди това се бях обадила на един номер от листата, обозначен като "мама". Обясних, че ще отида и предам нещата в полицията, да си ги търсят там.

П.С. Много ми беше смешна реакцията на единия старшина. Поглежда ми картата и възкликва "аааа, ма вие сте от Софияяя". Демек, софийски балама, та затова върнал нещицата. Mr. Green

# 16
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ако може да се издири собственика ще го направя, ако не ....

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Ники, да застава майка ти на възлово място и да предава, предава.... Simple Smile
Ами тя е от този тип хора, който вярват в равновесието във Вселената и е 100% убедена, че ако задържи нещо такова със сигурност ще и се случи някоя неприятност. Може би греши, но поне съвестта и е чиста.  Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 38 530
Бих върнала само документи. Напоследък връщам и детски играчки.
И мобилен бих върнала.
Но друго - не. Мой късмет си е!

# 19
  • Мнения: 5 370
Ники, да застава майка ти на възлово място и да предава, предава.... Simple Smile
Ами тя е от този тип хора, който вярват в равновесието във Вселената и е 100% убедена, че ако задържи нещо такова със сигурност ще и се случи някоя неприятност. Може би греши, но поне съвестта и е чиста.  Grinning
Точно и аз подходих с такава мисъл. Убедена съм, че в този момент някой, който го боли за загубеното, отпраща лоши мисли нанякъде.....и ако го прибера, може после и аз да загубя. Даже по-ценно от това.

# 20
  • Мнения: 2 448
А ако намереното ценно е мъж, ще се питате ли да ли има собственичка и ще и го върнете ли?  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 646
Намирала съм пари- придружени с документи на собственика, връщала съм ги.
Свекър ми  намери мобилен телефон и неговият собстевеник издирихме и върнахме.
Ако незнам чия е дадена вещ- няма как да я върна, но и не съм сигурна , че изобщо бих я взела, като я намеря.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 011
А ако намереното ценно е мъж, ще се питате ли да ли има собственичка и ще и го върнете ли?  Mr. Green
Понеже говорим за намирането на предмет, лежащ на земята, си представям, че и мъжът се е плеснал в безпомощно състояние - я пиян, я дрогиран. Не го ща, ще го подмина.

# 23
  • Мнения: 5 370
А ако намереното ценно е мъж, ще се питате ли да ли има собственичка и ще и го върнете ли?  Mr. Green
Е как си го представяш да го намеря, овързан, със запушена уста и само по очила ли? Изхвърлен от някой джип? Mr. Green
Ако е пиян или дрогиран-звъня на респективните органи. Правила съм и това. ooooh!

# 24
  • София
  • Мнения: 395
Изгубено дете, документи, телефон, електронен бележник, лаптоп Mr. Green (заради необходимата информация в тях,)или портмоне с много пари бих върнала.

# 25
  • София
  • Мнения: 15 468
Не съм намирала нищо, но ако намеря не бих го задържала.Само веднъж си намерих мои загубени 5 лева.Влизайки в магазина установявам , че едните 5 лева от десетте ,които носех ми липсват.Напазарувах си само за пет лева излизам и гледам пред вратата на магазина другите 5 лева. Ами зарадвах се, защото нямаше никакви други хора и нямаше начин да са на друг, а ми бяха и последните.Като съм си извадила ръката от джоба да отворя врата и те са изпаднали. Embarassed

# 26
  • Мнения: 646
А по този повод се ситих ,че като чистих стълбището в нашият блок 1 път намерих 50 лв. - не знаех на кого са и си ги прибрах. Аз пък съм губила 100 - никой не ми ги върна.

# 27
  • Мнения: 1 447
Ники, да застава майка ти на възлово място и да предава, предава.... Simple Smile
Ами тя е от този тип хора, който вярват в равновесието във Вселената и е 100% убедена, че ако задържи нещо такова със сигурност ще и се случи някоя неприятност. Може би греши, но поне съвестта и е чиста.  Grinning
Точно и аз подходих с такава мисъл. Убедена съм, че в този момент някой, който го боли за загубеното, отпраща лоши мисли нанякъде.....и ако го прибера, може после и аз да загубя. Даже по-ценно от това.
Аз мисля,че е така.Когато бях студентка до телефона в университета намираме с моя приятелка дамски портфейл с пари и докато едната звъни по телефона другата стои в страни и чака.В този момент идва едно момиче доста притеснено и ни пита дали не сме намерили портфейла й аз й казах,че сме го намерили и й го върнах,а моята приятелка ме изгледа доста озадачено.Тръгнахме си към квартирата и малко преди нея влизаме в един магазин и моята приятелка разбира,че си е загубила паспорта,в него бяха всичките й пари.Бяха доста,там бяха и тези за таксата.Връщаме се по пътя и трягваме да търсим.В един момент се сещам,че като бяхме в едно заведение тя там последно го вади.Отиваме до въпросното кафе и сервитьорката ни прати да го вземем от бармана.Отваряме и виждаме,че парите са си там и нищо не липсва.Тогава си помислих,че ако не бяхме върнали парите на момичето /сума от 30 лв/тя нямаше да намери своите.

# 28
  • Мнения: 4 292
Бих върнала всичко, на което може да се открие собственикът.

# 29
  • Мнения: 6 619
Миналата година намерих портфей паднал до една кола оставих си телефона на чистачката и зачаках.
Човека беше супер изненадан даваше ми 50лв. да купя нещо на детето отказах му и му казах да върне жеста на някой в нужда.
Ако не мога да открия собственика обаче май не бих ходила в полицията .

Общи условия

Активация на акаунт