Идеи за бизнес в кризата 2009год?

  • 8 795
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте,аз имам идея за направата на детски увеселителен център,само че не знам какви са изискванията,относно отваряне на фирма.
Ако някой е  с тези неща,ще се радвам да ми отговори!

# 16
  • Мнения: 631
А вие чувствате ли се в условия на криза? Това е по скоро криза на доверието според мен. Собствениците на имоти казват няма да продавам щото цените падат и ще си пазя имота за да го продам на по - висока цена, а купувачите чакат цените да паднат. Реално нищо не е замряло - като вляза в магазина стокооборота е един и същ и хората дори не се запасяват като при криза. Наблюденията ми от държавните и общински структури са : заплатите са редовно преведени и разходите за бюджета не показват никаква икономия.

По темата - бизнес в условия на криза не би бил в стоки или продукти от първа необходимост. По - скоро нещо в сферата на услугите.

# 17
  • Мнения: 884
При нас има спад в стокооборота, и то много голям-продаваме авточасти и принадлежности. Спад в предлаганата от нас услуга-сервизна дейност-няма. Няма и спад в продажбата на автомобили "втора ръка" в автокъщата ни, продажбите са факт отново от около месец, макар по новините друго да виждаме.Но градът е малък, предполагам в големите градове не е така. Като цяло, както казва shammi , чувства се някакво объркване и при търговци, и при купувачи, усеща се предпазливост, всички са в някакво очакване...След първоначалния си уплах от кризата, вече мисля малко по-позитивно, и въпреки това не бих теглила кредит точно сега.Върти ми се нещо из главата, не изисква кой знае какви инвестиции първоначално, няма и да ме "събори" финансово , ако не се получи, но ме е страх, тъкмо от тази прословута криза. Ако това е "дъното"-добре, в смисъл по-добре е , отколкото си представях, гледайки новините. Ама ако стане още по-зле?!

# 18
  • Мнения: 1 226
И при нас спада е факт. Имаме хранителен магазин. Квартален. Само хляба върви и млякото. И ефтините кренвирши.

# 19
  • Мнения: 8
И  аз се занимавам с имоти.Вървят боксониерите по 15 000евро.Такова чудо не е било никога

# 20
  • Мнения: 23
А кога ще премине най-накрая тази прословута криза #Cussing out

За съжаление кризата  при нас  в България едва сега започва ...... #Cussing out

# 21
  • София
  • Мнения: 11
Фирмата,в която работя е свързана със строителния бизнес.Кризата се усеща яко-50%съкращения,30% намаляване на заплатите.Няма поръчки,няма работа,няма пари.Шефа ходи по коридорите и си говори самичък.Гадна ситуация.
А за собствен бизнес какво да направиш,след като банките отказват кредити?!?

# 22
  • Мнения: 440
Аз четох някъде,че същинската криа при нас ще дойде след август и ще продължи доста

# 23
  • София
  • Мнения: 11
От 20 години сме се в някаква криза.Българинът е жилав,все някак ще оцелее smile3507

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Цитат
От 20 години сме се в някаква криза

 Peace

Даже няма да усетим тази.

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Няма да си споделя идеята, само искам да кажа, че кризата въобще не ме плаши.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Няма да си споделя идеята, само искам да кажа, че кризата въобще не ме плаши.

Ся остава да кажеш и какъв ти е бизнеса? Mr. Green Praynig

# 27
  • Мнения: 497
Няма да си споделя идеята, само искам да кажа, че кризата въобще не ме плаши.

Ся остава да кажеш и какъв ти е бизнеса? Mr. Green Praynig
Бюрото по труда. Там със сигурност не се страхуват, че ще останат без работа ("клиенти")
 Joy Joy Joy

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Няма да си споделя идеята, само искам да кажа, че кризата въобще не ме плаши.

Ся остава да кажеш и какъв ти е бизнеса? Mr. Green Praynig
Бюрото по труда. Там със сигурност не се страхуват, че ще останат без работа ("клиенти")
 Joy Joy Joy


 hahaha hahaha hahaha hahaha

# 29
  • София
  • Мнения: 1 355
А аз мечтая да фалират всички клек-шопове и гаражи.Вериги с адекватно обслужване.В сферата на услугите си трябва голяма сеч и висока безработица.

Пенелопа, защо си толкова лоша? И там работят хора. И не всички са се хванали с тази работа с едничкото намерение да те измамят или да те обслужат лошо. Вярвам, не мислиш, че само веригите трябва да оцелеят? И между тях има "мърша".
Не мога да мечтая за това да фалират много хора. В крайна сметка това ще се отрази и на мен по някакъв начин. Не виждам как в условията на криза някои ще са много зле, а други - много добре.

Общи условия

Активация на акаунт