Идеи за бизнес в кризата 2009год?

  • 8 799
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 187

Иначе съм съгласна, че работодателите си предизвикват кризата защото орязването на персонала /дали в бройката, дали в парите/ води до намалено качество и затваряне на бизнеса.
Има нещо объркано в логиката ти. Кризата дойде отвън още есента. Като за начало намаля достъпът до кредитиране. Това се отрази на работата на фирмите от една страна, а от друга страна на покупателната способност на потребителите (все пак не всички стоки могат да се купят с джобни пари), което пък доведе до свиване на потреблението (не говоря за стоките от първа необходимост). След което започна свиване на производството (поради намалелите поръчки), съкращаване на разходите и освобождаване на работници. Не мога да си представя, че някои работодател  ще има интерес да съкращава персонал, ей така "за резерв", ако има ръст в производството  newsm78 Освен това се усети вече ефектът на доминото. Кризата наистина първо удари строителния бранш, но строителството е структуроопределящ отрасъл, с който са свързани много други отрасли. В момента се въртим в затворен кръг и всеки се спасява поединично.

# 46
  • Мнения: 11
За съжаление никой не виновен освен големите акули на уол стрийт  и подобни. Прибраха парите, продадоха на цял свят празни кошници и оставиха всички да си скубят косита как да се оправят в тая ситуация. А сега Бернанке ще извади голямата печатница за пари и след година инфлацията ще ни тресе както никога. В Бг. сме просто една от жертвите. За работодателите не знам, ама тази страна без икономика... Ако нещо е било напоследък по добре се  е дължало на вътрешното потребление, на база на инвестиции от вън и изкуствено вдигане на стандарта. Сега като изтеглиха парите, щото им трябват и ги търсят и под камъните - няма потребление, няма икономика - има криза.

# 47
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
А ако няма ръст в производството, а продава почти на същите нива, но съкращава, защото иде криза...?

Въпрос на гледна точка е. Като начало изгърмяха надутите браншове - струва ми 1000, продавам за 3000, примерно. Те наистина влекат и други. Част от покупателната способност беше почти фалшива - кредити. От там нещата покрай кризата се върнаха до някакви нормални нива - надуването на цените се поусмири, купуването със заеми също.

Съкращаването на хора или заплати води до намалена конкурентноспособност. Вярно, че намаления обем работа може да доведе до това. Вярно е, че някъде е нямало никаква оптимизация, кризата я е направила наложителна. Има обаче и случа, когато наистина се съкращава превантивно - "понеже е криза". Това имах предвид. За мен е сигурен път пъм затваряне на бизнеса.

Последна редакция: пт, 17 апр 2009, 18:06 от арт мама

# 48
  • Мнения: 5 710

Е, кризата си има и добрите страни - цените на всичко падат - който има все още стабилен доход може да почувства и повишаване на покупателната способност.


Не съм забелязала да падат цените на всичко.
Падна малко бензина, толкоз. всичко останало бавно и полека си расте нагоре ( говоря за Италия).
Обаче определено се забелязва, че хората се  постреснаха и търсят да купят по-евтино, независимо, че доходите им може и да не са паднали.  Китайските стоки, стоките за 1 евро и каквото се сетите  3-5-8 ( евро) си работят на пълни обороти и обсипват бедните с радости-еднодневки.Богатите няма да се откажат от маркови стоки, така че принципа ' за всеки влак .." си важи.

Бъдеще за малкия бизнес ( търговия) има в специализираните продажби, които все още избягват конкуренцията на големите вериги.
Детски дрешки, специализирано облекло и т.н. с  акцент в/у качество и услуга.
Услугите също са оцеляващи ( дори повече от търговията) - тук например наскоро чух за професия " съпруг под наем", тоест, мъже, които могат всичко продават труд за леки домашни поправки, да смени крушка, да поправи счупено нещо и т.н. Взимат малко ( 20 еуро на час) i не могат дъх да си поемат от работа. http://www.ilmaritoinaffitto.it/index2.htm

Така че ето ти 2 идеи за бизнес по време на криза - търговия с евтини стоки, специално облекло ( и обувки) , услуги тип 'майстор всичко"

# 49
  • Мнения: X
Съкращаването на хора или заплати води до намалена конкурентноспособност. Вярно, че намаления обем работа може да доведе до това. Вярно е, че някъде е нямало никаква оптимизация, кризата я е направила наложителна. Има обаче и случа, когато наистина се съкращава превантивно - "понеже е криза". Това имах предвид. За мен е сигурен път пъм затваряне на бизнеса.

арт мама, калпавите работодатели, които съкращават на този принцип си режат клона сами и с криза и без криза. Аз още се потрисам от хора, които твърдят, че няма качествени хора, а предлагат унизително ниски заплати, защото не им се дават повече. Случаят обаче с повечето работодатели в тази криза не е точно такъв. Когато работата силно намалява и няма поръчки, правиш съкращения преди да затънеш, защото колкото и да е тежко, все пак бизнесът е по-важен за спасяване, хората ще си намерят работа. Ние съкратихме хора няколко месеца преди съвсем да замре работата в нашия бранш /има си периоди/, за да могат да си намерят работа сега, а не да стоят безработни, когато ще става страшно. Големи фирми от нашия бранш съкращават по над 10-15 души, защото правят антикризисен план, който включва оптимизиране на работата и освобождаване от разходи и хора, от които могат да се освободят - не чакат да закъсат, пък тогава да мислят откъде пари за заплати.

Истината е, че кризата навсякъде ще се усети едва есента, в момента всичко се задържа изкуствено заради изборите. А вероятно ще ни трябва поне година да се възстановим, след като в САЩ тръгнат нещата нагоре.

# 50
  • Мнения: 6 618
Интересна тема.
И според мен няма криза. По-скоро има корекции.
Хорта започват да живеят според чергите си и при повечето няма промяна. Реално хората на заплата и тези с успешен бизнес, дори забогатяват - дефлация. Другите ще се преквалифицират.
За мен такава криза е добър момент за започване на бизнес. Клиентите не са по-неплатежоспособни. Само вече ползват само собствени средства или се замислят поради истерията в медиите.
Това е в мнозинството от случаите. Че има засегнати браншове и райони  ефакт, но не е ли така основно с браншове с надути цени и пазари?
Направо ме разсмя !
Клиентите не са по-неплатежоспособни -не ,някой направо ставата тотално неплатежоспособни като останат без работа.

# 51
  • Мнения: 801
Абе побъркана държава, че и в кризата неадекватна. В цял свят лихвите паднаха под 5% за кредитите, заплатите паднаха от намаленото работно време,  паднаха цените на стоките поне с 20%, отпуснаха програми стимулиращи купуването на родна продукция, а ние все наопаки help

А за идеята за бизнес в криза за пенсионери я давам безплатно, продайте си софийската/варненската гарсионерка и си купете 2 апартамента или блокче в Германия, живейте от наема. Немската банка ви дава кредит дори и да сте на 65, ако представите 40% от сумата.

# 52
  • Мнения: X
А за идеята за бизнес в криза за пенсионери я давам безплатно, продайте си софийската/варненската гарсионерка и си купете 2 апартамента или блокче в Германия, живейте от наема. Немската банка ви дава кредит дори и да сте на 65, ако представите 40% от сумата.

Мда, то е пълно с пенсионери, които са готови да хукнат по чужбина на по 60-70 години да се бутат за кредити по банките. Особено такива, дето през живота си са пътували извън страната не повече от 5-6 пъти. Направо и те си мислят, как ще започнат последните 10-ина години от живота си от начало, че и какви хубави контакти с немски пенсионери ще завържааат. Grinning

# 53
  • Мнения: X

Иначе съм съгласна, че работодателите си предизвикват кризата защото орязването на персонала /дали в бройката, дали в парите/ води до намалено качество и затваряне на бизнеса.
Боже,боже! smile3555
Не е ли по-добре първо да станеш работодател,да отбираш поне малко кое как и защо,и тогава да раздаваш за бог да прости?
Стига сте правили сметка на работодателите и сте се оправдавали с тях,ами си гледайте вашите обязаности като работници!Ако не ви харесва станете вие работодатели или работете за себе си!
Ууууу,аман от акъллии!

# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 576

Иначе съм съгласна, че работодателите си предизвикват кризата защото орязването на персонала /дали в бройката, дали в парите/ води до намалено качество и затваряне на бизнеса.
Боже,боже! smile3555
Не е ли по-добре първо да станеш работодател,да отбираш поне малко кое как и защо,и тогава да раздаваш за бог да прости?
Стига сте правили сметка на работодателите и сте се оправдавали с тях,ами си гледайте вашите обязаности като работници!Ако не ви харесва станете вие работодатели или работете за себе си!
Ууууу,аман от акъллии!

Браво.  Peace
Аз бих допълнила,че хората имащи бизнес винаги ще се стремят да го разширяват, увеличавайки и работната ръка.Колкото повече работа,толкова повече пари и толкова повече служители. Щом съкращават кадри,значи нещата наистина са тръгнали надолу.

# 55
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Абе побъркана държава, че и в кризата неадекватна. В цял свят лихвите паднаха под 5% за кредитите, заплатите паднаха от намаленото работно време,  паднаха цените на стоките поне с 20%, отпуснаха програми стимулиращи купуването на родна продукция, а ние все наопаки help

Твърденията ти са меко казани безпочвени.
Ето малко информация за Канада (при нас сега кризата е в разцвета си) и много хора са без работа.
Да лихвите паднаха, но това въобще не засегна хората, ако нямаш работа и не можеш да си плащаш вноските си губиш всичко, а и кредити така или иначе не отпускат.
Относно цените на стоките - ами никакъв спад, даже се вигнаха. Онзи ден се заех да сравнявам цените на хранителните продукти. Покачването за последната година е над 30 процента. Нормално е за икономика като канадската, където нещата са внос , а и сега с ниския кърс на канадския долар нещата са направо плачевни.
Относно съкращаването на персонала - какти звучи да влязат в кабинета ти и да ти дадат време да си събереш нещата, няма предизвестие. От познати с орязано работн време ( държавата трябва да ти плаща за тези часове), ами втори месец не са взели нищо, а сметките не спират.

# 56
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Чудя се да се смея ли да плача ли Wink
И как разбрахте какво правя и какво разбирам? Simple Smile

Имате опит като или поне с умни хора, което е чудесно, но има и други дето правят точно това, дето съм написала и то си е безумие. Като намалиш хората повече от необходимото "превантивно" или ги държиш на минимално заплащане, нещата излизат от контрол.

Малко мишленце, е разбрала какво има предвид. Пък аз съм съгласна с нея, че има предварителен момент. Но той в описания от нея вариант е логичен и не е само за застраховка както се практикува от "калпавите работодатели". Темата за човешкия капитал е много дълбока и не ми се нагазва в нея.

Весел Великден!

# 57
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Честит Великден!

Темата май малко се изроди  Thinking
Всичко си зависи от частния бизнесмен и разбирането му за бизнес/мое мнение/
Имаме пример тук,как някои се опитват да осигурят работа на персонала си,за да не ги съкращават,отваряйки или разширявайки бизнеса си с нова дейност/защо няма повече такива хора/.
Големите за това са големи.Днес са тук, утре в някоя по изостанала страна с по-евтина работна ръка.

# 58
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Сега по темата, да имам идеи за допълнение на бизнеса ни ( развитие в малко различна насока - консултантско ниво), дано да станат.
Опитвам се и да докарам една голяма компания в България, живот и здраве да стане. Мисля независимо в криза или не бизнес може да стартира ( говоря го от собствен опит). В бизнеса (икономиката) има цикличност. Поне в нашия бизнес наблюдавам повтаряемост на 7-8 години.

# 59
  • Мнения: 1 746
Направо "изродска" тема, хехе.  Twisted Evil

Защо трябва да се нахвърляте веднага срещу някой с по-различно от вашето мнение? Арт мама казва нещо, всеки споделя своето становище и виждане, тук няма прости, аз поне не виждам. Нужно ли е всяка тема да се превръща в спор и злобни констатации?! Кризата очевидно изнервя повечето.     

И щом се правите на работодатели или по-точно всички трябва да чуем, че сте ... малко гледната ви точка не бива да бъде "не по-далеч от носа", а да слушате много и отвсякъде. Не знаете кой какъв е и това не е предмет на разговора, нали.   

Що се отнася до действията на работодателите си зависи от тях какви са и те са най-различни типове и водени от какви ли не подбуди.  Аз лично имам наблюдения върху други от тези посочените, които мислят за персонала и как да се развиват. Не случайно го отбелязох.

Общи условия

Активация на акаунт