Нормално ли е такова наддаване?

  • 1 637
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Смята се, че по-пълните бебета са по-склонни към рахит.
По принцип обаче вит.Д от кърмата се усвоява добре от бебето, така че е хубаво както да се излагат неговите ръчички и лице дори на слабо зимно слънце, така и майката да си подава носа Simple Smile
Някои бебета се нуждаят от допълнителен прием на вит. Д Peace добре е да има консултация с педиатър, преди да се вземе решение.

Благодаря Бу.Явно за това пием вит. Д, защото не излизаме много. Тука средната температура е - 15, освен това доста духа при нас, така че бебката дори и да я изведа за десетина минути не я излагам много много на слънце  Sad

# 16
  • Мнения: 22 913
SVU D,рядко кърмено бебе е дебело от прехранване,по-скоро проблем е какво му даваме след захранване.Моя син беше мишелинче до 6м.,само на кърма.Кърмен на поискване,растеше извън всякакви норми за ръст и тегло,но нито един педиатър не каза ,че не е нормално/раждах в чужбина/

# 17
  • Мнения: 543
Не се притеснявай и за мен е нормално. Щом всичко си и е ок, няма място за притеснения! Не се коси. И нали знаеш, че тепърва идват месеци, в които няма да качва, или ще е прекалено малко, да не вземеш тогава да се травмираш пак!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 903
хич и няма да се кося за малко наддаване. Баткото беше от тези под нормата, също кърмен на поискване. Абе децата са си различни, но като нямах опит с "мишелинчета" Laughing Laughing
Благодаря за подкрепата!!! Hug

# 19
  • Мнения: 48
Нашия на 4 месеца е над 9 кг, само на кърма и засега мисля, че е нормално. Роди се 3400 и наддава по 1,5-2 кг на месец. Яде 5 минути само от едната гърда през 2-3-4 часа на поискване. Давам по 1 капка вит.Д по препоръка на доки. Щом се захраним и пропълзим/проходим сигурно ще намалим темповете, така че споко  Peace

# 20
  • Мнения: 690
Щом са само на кърма бебоците не е толкова страшно  Hug просто по-късно ще въведете каши, хляб и т.н. На кърмено бебе няма какво да му спреш освен да му намалиш времето за кърмене, ако то е по 1 час да речем, ама ако сучат по 5-15 мин. не виждам какво да се намалява.

# 21
  • Мнения: 22 913
Щом са само на кърма бебоците не е толкова страшно  Hug просто по-късно ще въведете каши, хляб и т.н. На кърмено бебе няма какво да му спреш освен да му намалиш времето за кърмене, ако то е по 1 час да речем, ама ако сучат по 5-15 мин. не виждам какво да се намалява.
Това колко сучат не определя теглото им.

# 22
  • Мнения: 396
Не ми звучи да е толкова зле.
Бу ти е писала за D-то.
За сравнение и аз ще ти кажа, че моя преди десетина дни беше 8200 и 67 см.

# 23
  • Мнения: 195
За мен е нормално, все пак е на 8 месеца. Моята шишка на 6 месеца тежеше точно 9000 грама   Flutter  Кърмя на поискване, по обяд хапва около 100 мл зеленчуково пюре, вода отказва.

# 24
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
За мен е нормално, все пак е на 8 месеца. Моята шишка на 6 месеца тежеше точно 9000 грама   Flutter  Кърмя на поискване, по обяд хапва около 100 мл зеленчуково пюре, вода отказва.
Абсолютно същия случай! Вече се чудя кога ще спре да качва така!

П.П. Kisa05, бебчето ти е страшно сладко!

# 25
  • Мнения: 9 973
не виждам нищо притеснително,все пак зависи и колко е активно бебето.Моето на 8м. беше все на крака в пясъка с големите на каишки,изразходваше повече енергия и мноого вода пиеше

# 26
  • Мнения: 657
И аз да се включа с успокоителни думи. Wink Йоана наддаваше по кило и 200 на месец, беше само на кърма. На 6 месеца удари 9 кг. и 70 см. Тогава я захраних, сега на 7 месеца е 9200 и все още 70 см. Явно започна вече да забавя темповете. Laughing Но пък и се движи повече.. Flutter

# 27
  • Мнения: 195
П.П. Kisa05, бебчето ти е страшно сладко!
Мерси  Hug

Общи условия

Активация на акаунт