Ъпсурдистан!

  • 3 788
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 300
Не можем да се разделим на едни, които изпълняват и едни, които контролират. Простака си е простак, и зад волана, и на работа, и в къщи. И възпитава почти винаги простаци, което е най лошото.
Същия полицай, който е пуснал красива мацка, нарушаваща правилата щото му се е усмихнала, утре ще направи нарушение. Контролиращите ( както и управляващите) не идват от друга планета, за съжаление.

# 16
  • Мнения: 2 401
На мен не ми се иска да вярвам, че всичко това е народопсихология, както някои тук в темата се изразяват, че това ни е присъщо на нас българите. Сигурна съм, че в която и друга държава да е, ако няма контрол по спазването на елементарни правила, то картинката ще е същата. Простаци има навсякъде, но не навсякъде си позволяват да си покажат простотията.

Лиляна, нали се сещаш, че и при най-добро желание не е възможно да сложиш до всеки дебил контрольор. Навсякъде в подредените държави гражданите помагат на органите да си свършат работата, къде със съдействие, къде с подритване. Ние не правим нито едното, нито другото.  А трябва, иначе никой не може да ни помогне.

# 17
  • Мнения: 6 618
И според мен не е до народопсихология ако беше така в другите /бели/ държави глобите нямаше да са толкова високи.
Явно като плагиш 1-2-3 пъти солена глоба ставаш примерен гражданин.

# 18
  • Мнения: 5 710
Баща ми беше много болен през последните 2г от живота си.
Подаде молба в общината, дадоха му място на паркинга (НДК), защото там има 2 места инвалидни и голям знак, че са такива. Като почина, на същия ден бяха разлепени некролозите и в същата вечер, когато майка ми не знаеше на кой свят е, а роднини и приятели организираха погребението му  й се обадиха, че колата му е разбита, да я махнат от мястото веднага. Стара колица Форд Фиеста, от тия, дето вътре няма никаква елктроника, нито нещо да се открадне. Мястото им е трябвало, в същия ден, в който той почина! Без да мислят, че сме хора, без да мислят дори, че може да ни трябва колата на следващия ден.
Веднага разбира се беше преместена, закарана на ключар и т.н, а на следващия ден на мястото се настани говедото, което я беше и разбило по всяка вероятност и което си паркира необезпокоявано и сега там.
Паркирал си е на инвалидно място и няма страх от никой един грам.
Това тук съм го разказвала, но оттогава знам, че жестокостта на един скотщината на хората не познава граници. Съчувствам ти и не знам какво да ти кажа повече.

# 19
  • Мнения: 4 195
снощи ме удари кола, леко, слава Богу ooooh!
разбирам авторката и смятам, че тя не пише само от такситата да се оплаче Confused

# 20
  • София
  • Мнения: 1 735
Бакшишите не спазват никакви правила на движение.  Close

И много пъти съм била свидетел,че полицаят ги вижда и не ги спира.
То много често именно полицейските коли са в нарушение.Онзи ден доста коли минаха на червено и полицейската естествено,вместо да спре,да даде път на пешеходците на пеш. пътека и да санкционира останалите, минаващи на червено.И това е на голямо кръстовище- Кр. село.

# 21
  • Мнения: 2 132
И държавата , ама и ние сме си виновни.Е, как няма да сме изнервени, след като ги гледаме тия "Тикви" в Парламента , какви ги мъдрят ежедневно?!?
А бакшишите май във всеки град са такава гилдия Mr. Green
И затова, докато не си видиш детето , влязло в къщи, няма мира! ooooh!

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На мен не ми се иска да вярвам, че всичко това е народопсихология, както някои тук в темата се изразяват, че това ни е присъщо на нас българите. Сигурна съм, че в която и друга държава да е, ако няма контрол по спазването на елементарни правила, то картинката ще е същата. Простаци има навсякъде, но не навсякъде си позволяват да си покажат простотията.

Лиляна, нали се сещаш, че и при най-добро желание не е възможно да сложиш до всеки дебил контрольор. Навсякъде в подредените държави гражданите помагат на органите да си свършат работата, къде със съдействие, къде с подритване. Ние не правим нито едното, нито другото.  А трябва, иначе никой не може да ни помогне.
О, сещам се, сещам се и че сред контролиращите ги има същите простаци. Но съм убедена, че в другите държави всичко е заради здравия контрол и глобите. Виждала съм как се държат чужденци на наша територия и самите те си признават, че така в техните държави не биха си позволили да се държат.

# 23
  • Мнения: 958
10cent's и баща ми е инвалид, има талонче на стъклото, отзад детско столче, в блока им живеят малко хора, главно семейства с деца, не мога да си обясня тази злоба! Виждат го че е възрастен човек, защо бе. Ако ти пречи енщо, иди, звънни, кажи му.

# 24
  • France
  • Мнения: 726
Вчера пуснах тема, в която споделих възмущението си от РИОКОЗ-Хасково, които сигнализирах за неспазване на хигиената в хранителните магазини. И познайте какъв отговор получих-НЯМА ТАКОВА НЕЩО!
Закони имаме, но не ги спазваме! Няма контрол от страна на държавата и институциите, защото така ни е удобно-НА ВСИЧКИ НАС!
Вижте какво става в Гърция- няколко хиляди излязоха в центъра на Атина, в подкрепа на, залятата с киселина, българка. А тук, не се събраха 3 хил в подкрепа на СПАЗВАНЕ НА ПРАВИЛАТА от страна на, преди всичко, държавата.
До скоро, мислих, че българинът е интелигентен, тредолюбив и гостоприемен. Уви, оказах се неправа. С риск, да ми направите забележка, че слагам всички под общ знаменател, ще напиша, че българинът е прост, невъзпитан и необразован. Това особено ярко се забеляза, след като елита на нацията избяга в чужбина, и на простака му се отвори поле за действие, необезпокояван дори от контролните органи.
И за да се развеселя, ще ви споделя за един Ъпсурт: моя близка, не била плащала здравните осигуровки 1 год. Какво било изумлението й, когато от личния лекар, разбрала, че всъщност вноските й са платени Shocked Ето ви комичен пример, как в държавата не се работи както трябва.

# 25
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Аз на народопсихологията и викам  Манталитет. Лошото е че по-голяма част от народа са с такъв манталитет и няма спасение.... а и имам чувството, че точно бакшишите са най-зле и явно трябва да си точно такъв, за да си бакшиш. Не мога да си представя интелигентен човек с нормални разбирания в жълта кола (е всяко правило си и ма изключения, ама сигурно се броят на пръсти и съм сигурна, че е само за малко).

# 26
  • Мнения: 230
Всичко се свежда до 2 прости неща:

1. Народът все повече оскотява
2. Няма контрол и санкции

# 27
  • Мнения: 6 618
И за да се развеселя, ще ви споделя за един Ъпсурт: моя близка, не била плащала здравните осигуровки 1 год. Какво било изумлението й, когато от личния лекар, разбрала, че всъщност вноските й са платени Shocked Ето ви комичен пример, как в държавата не се работи както трябва.
Е , от кого са платени?

# 28
  • France
  • Мнения: 726
И за да се развеселя, ще ви споделя за един Ъпсурт: моя близка, не била плащала здравните осигуровки 1 год. Какво било изумлението й, когато от личния лекар, разбрала, че всъщност вноските й са платени Shocked Ето ви комичен пример, как в държавата не се работи както трябва.
Е , от кого са платени?
Не знае. Но, факт е, че в регистъра на здравната каса, фигурира, че е платила...
След като казах на мъжа ми, той отговории, че нищо не го учудва в нашата държава.

# 29
  • Мнения: 2 716
Аз пък видях ударения от бакшиша човек. Беше полицай.Жив, слава богу  Praynig
Седеше на земята, а предното стъкло на бакшиша беше фраснато. Вероятно е качил полицайчето на капака.
Стана ми кофти за полицая.
Но пък доволно потривах ръце, че на бакшиша, предвид ситуацията, няма да му се размине.
Нека съм злобна.
Обаче пише 40 и да карат с 40.

Общи условия

Активация на акаунт