Дюшеме/ ламинат/ паркет

  • 27 731
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 410
Не искам да влизам в спор.но не мога да поставя знак за равенство между лакираното дърво и пластмасата мирише различно,изглежда различно,топли различно и звучи различно и атмосверата е различна.Все едно да сравниш мебел от лакирано дърво с пластмасова такава.Лакът допълва и подчертава качествата на материала.
Разбира се всеки има различен вкус и ако на един му харесват новите материали,изчистена минималистична красота друг се очарова от битовото и малко позабравено минало.Нормално е хората сме различни.Но да се твърди,че няма разлика м/у  несравними неща не мога да се съглася.
Все едно да предпочетем пласмасови мебели понеже дървените са лакирани.Ако избора ни е такъв ,според мен аргументите трябва да се други...нов дизайн,нови материали....такива работи

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 16:49 от mamamari

# 16
  • София
  • Мнения: 70
В къщи сме с дюшеме  , лакирано с  безцветен лак, създава много топлина. Има само един недостатък, много лесно се наранява, понеже дървото е меко.

# 17
  • София
  • Мнения: 863
А някой купувал ли е ламинат Балтерио? Днес в Спейс паркет ми казаха, че бил най-добрия... Питам, защото си харесахме един, а цената му не е малка - 43 лв на квадрат. И още нещо - някой има ли черен ламинат и може ли да сподели повече за поддръжката? Мерси в аванс Simple Smile

# 18
  • Мнения: 846
И аз съм си мислила за черен ламинат, бях се спряла на венге, но нещо не ми харесва то си е направо кафяво  Confused

# 19
  • Мнения: 243
И ние искаме в спалнята да сложим черен, но още не сме започнали даже и с оглеждането по магазините. Дано да се намери някъде  Praynig Въпреки, че много ме съмнява да има чак черен ламинат  Rolling Eyes може би нещо по-тъмно между кафяво и сиво.. знам ли. Дано да се намери.

# 20
  • София
  • Мнения: 863
Aз се опитвам да избегна венгето изцяло! Толкова прекалиха с него през последните години, че вече ми е противно дори да го  гледам Confused Хайде, толкова ли няма някой с черен ламинат. Помагайте момичета Praynig

# 21
  • София
  • Мнения: 863
Илияна, има черен ламинат в Спейс паркет. Според мен е много красив. Точно затова разпитвам и аз, защото решихме да го слагаме, ама искам инфо, преди да рискувам с него

# 22
  • Мнения: 243
Илияна, има черен ламинат в Спейс паркет. Според мен е много красив. Точно затова разпитвам и аз, защото решихме да го слагаме, ама искам инфо, преди да рискувам с него
Защо казваш да "рискуваш", кое те притеснява? Поддръжката на цвета, качеството на самия ламинат или как ще изглежда?

# 23
  • София
  • Мнения: 863
Kачеството - не, защото е доста скъп за ламинат - 44 лв., по-скоро поддръжката Sad

# 24
  • Мнения: 846
А какво мислите момичета за бял ламинат, лесно ли се поддържа?

# 25
  • Мнения: 8 999
А какво мислите момичета за бял ламинат, лесно ли се поддържа?

Поддръжката на ламината не зависи от неговия цвят, а от това дали е влагоустойчив или не, дали е по-висок клас или по-нисък и т.н.
Ако питаш за това, дали повече личи мръсното на бял под, бих ти отговорила: и да, и не. Дребни боклучки, тъмни косми и прочие, естествено, се виждат от километри и дразнят погледа, но пък обикновената домашна прах не се забелязва толкова, колкото върху тъмен под. И пак има нюанс в нюанса - ако подът е дюс /независимо дали е бял или тъмен/, повече му личи зацапването. Ако има шарки, не си личи толкова.
По тъмния под, освен прах и светли боклучки, остават и стъпки /ако ходиш бос или с влажни чехли от банята/. Светлият под няма такива особености - трябва много да се загледаш, ако ярко слънце го огрява под определен ъгъл и чак тогава се забелязват.
След горчив опит с тъмно сиво-черен под, не бих повторила тази грешка никога.

# 26
  • Мнения: 1 305
В къщи сме с дюшеме  , лакирано с  безцветен лак, създава много топлина. Има само един недостатък, много лесно се наранява, понеже дървото е меко.
У дома е същото  Peace

# 27
  • Мнения: 243
А какво мислите момичета за бял ламинат, лесно ли се поддържа?
Имаобщо взето  два вида боклуци - черни, които си личат на бял под и бели, които си личат на черен под  Crazy Няма пълна угодия  Whistling

# 28
  • Мнения: 5 932
Извинете,но все едно да задам въпрос-момичета,какви обувки да избера-ниски кожени,с висок ток лачени или топли боти?Първият въпрос на всеки ще бъде-къде отиваш и какво ще облечеш?Безсмислено е да се обсъждат качествата на обувките извън контекста на повода за тяхното обуване.Смешно е да обуеш обувки с токове и облечеш скиорски костюм.
Отчитам,че не са ми много коректни сравненията,но дават повод за размишление.
Та в този ред на мисли.Какво ще ви е обзавеждането?Ако имате диван за 7000 евро-сложете паркет.То другото ще е аномалия.Хайде -да не е  за 7000,но поне за 2-3 000.Ако купите диван за 500-600  лева-за какво ви е паркет?
Ако обзавеждането е стил рустик и има съответните мебели-тогава дюшеме.
Предимства и недостатъци има всеки от материалите-като цена,поддръжка,поведение след дълга експлоатация и т.н.Виждала съм прекрасен ламинат и "озъбен" и скърцащ паркет.

# 29
  • София
  • Мнения: 12 554
Та в този ред на мисли.Какво ще ви е обзавеждането?Ако имате диван за 7000 евро-сложете паркет.То другото ще е аномалия.Хайде -да не е  за 7000,но поне за 2-3 000.Ако купите диван за 500-600  лева-за какво ви е паркет?

Ами примерно, защото дори с диван за 600 лева искам да имам паркет  Twisted Evil Едното няма нищо общо с другото.
Аномалия е да си мериш ...цената на мебелировката. Ама мозъчна. И типична за подуенския хайлайф.

Общи условия

Активация на акаунт