4-та тема за фотокниги

  • 27 495
  • 540
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 109
Не, не трябва Grinning Имаш едно бутонче Инвайт- от там си каниш другия акаунт и поръчваш книгата  Grinning

не се бях сещала Joy

# 16
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Тъй като явно всички сте ужасно заети с книгоправене, позволих си да пусна новата тема

Де да бяхме заети с това .... ако продължавам да бачкам вместо да си правя книжките ще ми изтекат всички купони.
Никой ли не иска страниците, които бях обявила в предната тема? Ако няма желаещи до утре ще ги пусна във форума на кравичката.

# 17
  • Мнения: 2 818
Шемет, аз ги искам, че скрапбук си имам готов Simple Smile

# 18
  • Мнения: 4 116
Благодарности за новата тема, Гаргамелчо!   bouquet
Мира, много хубава ти става книгата, щях да пиша още в предната тема. ПРодължавай все така!
Аз почнах наскоро втората, дано да успея до  края на януари.
Два дни поне ще карам на педали, да я нахвърля,  че другата седмица имам рожденник и  ще съм заета покрай организирането на празника...
http://tedca.multiply.com/photos/album/76

# 19
  • Мнения: 324

арабела, 180 не е чак толкова зле, за 8х8 няма и да усетиш че са по малки, за 11х11 не съм сигурна, нои там мисля ще са ок
Гаргамелчо, благодаря!
11х8.5 правя книгата.
Малки идват снимките /в смисъл не става на цяла страница/. Просто резолюциите на снимката и на страницата, която правя са различни и отттам идва разликата.
Досега се рових в нета и донякъде си разбрах грешката. Просто при прехвърляне на снимките от апарата към компютъра автоматично се намалява резолюцията.
Сега се чудя как да ги сваля на компютъра в резолюция 300 ppi, никъде в софтуеъра не виждам подобна възможност  Sad
Вие как си сваляте снимките, някъде задавате ли желаната резолюция?
А лошото е, че с новия апарат съвсем я намаля, явно до екранната /72 ppi/.  На хартия, дори и в размер 6х4, ще е проблем да ги изкарам. На стария поне ги е конвертирало само до 180 ppi.   Confused

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 21:23 от арабела

# 20
  • Мнения: 919
не можеш ли просто от My Computer да идеш на апарата и да копираш снимките??

# 21
  • Мнения: 4 116
Всяка снимка е с резолюция 72пиксела на инч, при всеки апарат.
Размера на снимките е различен. 137/92см са моите снимки. И сложени на 11/8,5 инча, с 300 резолюция са дори по- големи и се налага да ги смалявам.
Та мисълта ми е, не е от свалянето на снимките проблема, задай на апарата да снима на по- висока резолюция.

# 22
  • Мнения: 2 109
канон имат много хубав софтуер за сваляне на снимки, идва заедно с апарата на един диск. много много е удобен. с него можеш и да снимаш през компютъра като с дистанционно.
снимай на най-голямата резолюция, новия ти апарат снима с 15 мгпиксела. можеш чаршаф да печаташ с него

# 23
  • София
  • Мнения: 983
Пак почвам да следя темата. Вече имам виза електрон и нямам оправдание да не направя книга  Mr. Green

Кали
, я обясни по-подробно, моля те това с канонския софтуер. (може и във фотографската тема - да не спамим тук - как така снимаш през компютъра  newsm78)

# 24
  • Мнения: 354
Да се запиша да ви следя, аз почнах бавно-славно във фотошопа, но до никъде не съм  ooooh!

# 25
  • Мнения: 95
 Пак с проблем - пробвам да си поръчам книжката в инкуто и ми се появява ето това съобщение:
"We were unable to complete a purchase with the credit card information that was entered. Please verify the credit card information entered is accurate or try a different credit card. "

Плащам с дебитна карта Виза /не с кредитна/. Имате ли идея къде бъркам?

# 26
  • Мнения: 324
Момичета, благодаря!   bouquet
Снимам на максималната резолюция. И ги свалям с този софтуер от диска.
Вярно, че новите снимки идват дори по-големи и се налага да ги смалявам  Embarassed Embarassed Не бях пробвала с тях  Embarassed Значи няма да имам проблем с тях  Grinning
Просто все още съм на първите страници на книгата и работя със старите. Снимани са на 4 мгпиксела, това е максималното, което позволяваше апарата. Като размер тези снимки са 12.622 х 9.46 инча. Т.е, дори малко по-големи от размерите на книжката - 11 х 8.5 инча.
Затова реших, че проблема не е само в размера, а и в резолюцията. Действително, като я увелича, се увеличава и размера на файла.  Но пък качеството вече е различно - с новите пиксели, които вмъква фотошопа, се размиват контурите на обектите.
И понеже прочетох, че за печат трябват поне 200-300 ppi и било хубаво снимките да се свалят на компютъра направо с подобна начална резолюция, се зачудих как мога да го направя. Но явно не мога.  Crazy
И все пак продължавам да се чудя защо старите ги сваляше с резолюция 180 ppi, а тези, които са по-големи и по-качествени само с 72 ppi?  Blush

# 27
  • Мнения: 2 109
Пак с проблем - пробвам да си поръчам книжката в инкуто и ми се появява ето това съобщение:
"We were unable to complete a purchase with the credit card information that was entered. Please verify the credit card information entered is accurate or try a different credit card. "

Плащам с дебитна карта Виза /не с кредитна/. Имате ли идея къде бъркам?

попълнила си грешно някои от данните. провери номера, дали билинг адрес е този на картата, 3-цифрения код на гърба на картата.

# 28
  • Мнения: 95
Не знам Калина, пробвах поне 5 пъти. При дебитните карти важен ли е билинг адреса? 1-ят път наистина написах и на двете места шипинг адреса, но след това пробвах като промених билинга, такъв какъвто си е, но пак ми даде грешка.

# 29
  • Мнения: 95
А има ли някакво значение, че при плащането навсякъде пише кредтина карта, а никъде дебитна?

Общи условия

Активация на акаунт