Набиха детето ми в детската градина

  • 7 373
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 66
това , което получавам като отговор е , че човек не може да  вярва на толкова малки деца , и няма доказателства . това са думи на родители ! но пак казвам , преди време не бях убедена в това , което казва сина ми и аз също не подадох сигнал , но се скарах на учителката и толкова.

# 16
  • Мнения: 7 914
е как може да няколко деца да се оплакват от едно и също, при положение, че и родител отива да приказва .. какво чакат детето им да се върне със синина ли? Twisted Evil

sonik_f
 успех в борбата  bouquet

# 17
  • Мнения: 148
Съжалявам за случилото се,а относно това как бих реагирала аз при подобен случай,сигурно нямаше да се въздържа и щях да я ступам тая,въпросната"учителка".Как ще го удря детенцето и то по главата?Направо съм потресена!Дано всичко се оправи,казваш,че си пуснала жалба.Леле,направо се разтреперах,докато четях,много ме хвана яд newsm61

# 18
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... за съжаление чакам още резултата от жалбата вече месец !...

Настоявай да разбереш направена ли е проверка по случая и какви са резултатите от нея! Искай отговор на жалбата си и не спирай да говориш и с други родители, чиито деца са били удряни от въпросното лице.

И ясно покажете на детето си, че няма причина да се срамува пред вас след подобни случки! Напротив - първо на вас да разказва за подобни ситуации. Децата трябва да се чувстват сигурни и защитени, дори когато не са били особено послушни Wink

# 19
  • Мнения: 1 632
Ако не те задоволи резултата от жалбата, подаваш жалба в общината!
Следва обстойна проверка,и надявам се по-добър резултат!

# 20
  • София
  • Мнения: 395
когато го попитах какво има се разплака и каза , че госпожата го е ударила по главата защото се качил на къщичката за игра ,

Какво е това нещо .......... ще удря детето по главата #2gunfire
Каква е тази директорка, която знае ,че има подобни случаи и оплаквания и нищо не предприема.
Провери за жалбата си и настоявай за писмен отговор да имаш всичко черно на бяло.

# 21
  • Мнения: 1 820
Със сигурност няма да мога да озъбтя мъжа си да не я изварди и да и тегли един хубав бой.
Ако това се случи с детето ми, трябва изобщо да не му казвам.
И аз съм в същото положение.Но не знам аз лично как бих реагирала в такава ситуация.Със сигурност няма да мисля трезво в този момент и не знам какво би се случило.Но така нещата не бих ги оставила.Жалбите са си жалби,но не бих ги чакала на първи ред тях!И със сигурност не бих излязла от градината без да е изяснено положението.Но аз не търпя.Още повече щом става дума за детето ми  #2gunfireКак има такива хора,бе и това е учителка.А ние сме си оставили децата на нея,да ги пази и да се грижи за тях  ooooh!

# 22
  • Мнения: 204
Не мога да повярвам ,тази нормална ли е ,ако бях на твое място щях да я удуша ,как си позволява.Аз може да се скарам или ударя по дупето щерката ,но друг не.И моята  щерка е палава ,много деца са палави и това какво зна4и ,4е някаква си ...........................ще ни бие децата .Спирам ,4е много ме хвана яд и ще напиша някоя глупост.

# 23
  • Мнения: 11
не знам как да накарам други родители да сигнализират , защото говорих със служителка , която се оказа много свестна жена и ме насочи към други "пострадали" , но за съжаление никой не смее да се оплаче - кой от страх , кой не вярва на детето си . не им се сърдя на хората , защото и аз не повярвах първия път , в смисъл че имах неофициален разговор с тази жена (селска тетка , която има 3 деца и като медицинско лице е разбрала , че е бременна за 3-ти път в 6 мес.!? - newsm78 не питайте от къде знам , направих й проучване )
от какво ги е страх? Thinking да не набие и тях ли? ooooh!
няма смисъл да се страхувате!какво може повече да му направи една възпитателка на едно дете,освен да го удари?А знаете ли колко много може да направят няколко жалби срещу тази възпитателка?Могатда спасят 30 деца от неоснователни обиди/защото да удариш човек за мен е обида/ и вместо да се нарушават, да се спазват правата за закрила на детето,което явно тази възпитателка няма като задължение по длъжностна характеристика/или не гоизпълнява,което е по-жалко/.Вярвайте на децата си - те не лъжат никога!Просто понякога не им достигат достатъчно знания за заобикалящата ги действителност и не знаят как дареагират!

Последна редакция: сб, 24 яну 2009, 20:44 от kosara 5

# 24
  • Мнения: 804
Дано не изпадам в такава ситуация, но вероятно въобще няма да вдигам шум, дори на никой освен на мъжа ми няма да кажа. Просто ще изчакам седмица-две и ще направя това което смятам за редно, а тя като оздравее да подава жалби при Арменския поп. Това на теория, а на практика не искам никога да се случва на детето ми.  ooooh!
Дано успееш по цивилизования начин  Peace Нагушкай малкия юнак.

# 25
  • Мнения: 1 820
няма смисъл да се страхувате!какво може повече да му направи една възпитателка на едно дете,освен да го удари?......
[/quote]
Може да направи много неща,освен да го удари. NaughtyМоже да го унижава всекидневно,да го наказва и т.н.и в крайна сметка може да му разбие психиката още докато е малко,когато е най-уязвимо....За това и хората ги е страх.Защото мислят че с жалби нищо няма да постигнат,тя ще си остане на работа и всичко след това ще е върху детето.Макар че мен не ме е страх.Ще и разкатая фамилията,ако трябва ще махне детето си от сградата,но тя ще ме запомни  Peace

# 26
  • Мнения: 585
най-разумно е да убедиш и други родители да подадат жалби , ако са повече хора би трябвало да  обърнат внимание на случая

# 27
  • София
  • Мнения: 403
Имах такъв случай със сина ми. Госпожата в яслата дърпаше уши, викаше по децата и родителите бяха пропищяли от нея. Оплаках се няколко пъти на директорката без никакъв резултат. Накрая преместих детето в другата група, където госпожите бяха чудесни. Убедих се, че от жалби ефект няма или има но в изключително редки случаи. Година след това синът ми като видеше тази госпожа се стряскаше и се криеше зад мене. Правете си сами изводите.

# 28
  • Мнения: 9
Обърни се към медиите - телевизии, вестници. Подала си жалба, а резултат няма. Сега е ред на медиите. Можеш и на директорката да го споделиш Grinning. Даде ли се гласност и другите майки на пострадали деца ще се включат. Успех Peace

# 29
  • Мнения: 38
Едва сега попаднах на темата. Моят съпруг заеква именно след удар по главата в детската градина. Така че, ако нещо подобно се случи на моето дете, нищо не би ме спряло да си потърся правата - никакъв страх от унижение или тормоз от страна на учителката. По-скоро тя би трябвало да се притеснява. Днес подобно поведение е недопустимо.

Общи условия

Активация на акаунт