help me - за противозачатъчни

  • 3 054
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
Аз пия Ясмин от 2 години.Имат наистина доста странични ефекти.Миналото лято ми се наложи да вляза в болницата заради камъни в бъбреците.Точно по тов време правех почивка от приема на лекарствата.И понеже бях и в чужбина видях при лекаря че има мостри на Ясмин и го пмолих за рецепта за да мога да продължа да ги пия>той беше доста категоричен че те подпомагат образуването на камъни в бъбреците и не е добре да ги приемем,но понеже в БГ ми ги предписаха защото откриха че имам прегъната матка аз настоях да ги взимам.Според нашите доктори с годините прием на тези лекарства матката щяла да се оправи.Незнам какво да кажа - лекарства - на 1 вредят,на друго помагат #Crazy.

# 16
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Аз съм пила регулон.Единственото неразположение беше леката болка в гърдите/засилваше се преди да ми дойде/ и това , ч е бяха все като напомпани Laughing, ...

Докато пиех Логест и аз имах постоянна болка в гърдите. Само дето визуално не помръднаха  Confused Останах си единствено с неприятното усещане.

# 17
  • Мнения: 2
Здравейте на всички!!! Откриха ми киста с големина 4 см и ми изписаха регулон. Започнах да ги пия, като ми дойде, но след около час ми спря. Сега не знам дали да продължавам да ги пия и дали това е нормално - днес трябва да пия второто хапче, а всъщност нямам менструация, а така се нарушава и тяхната последователност.  newsm78

# 18
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
ralito83, консултирай се с лекаря, който ти е изписал хапчетата!
Дори по телефона само му се обади и му обясни ситуацията, той ще ти каже най - добре.

# 19
  • Мнения: 157
Доказано е, че когато жена пушачка пие противозачатъчни лекарства е застрашена от ракови заболявания. Освен, че го пише в листовките, няма АГ доктор който да не го потвърди.Или ако се използват трябва да е за кратък период. На мен в момента ми се налага да се предпазвам сериозно, защото мъжът ми пие лекарства които водят до уродства на плода. Разговарях с няколко доктори и всички те са на мнение, че риска да приемам хапчета редовно за повече от 6 мес. максимум е огромен. Препоръчват ми други методи.

# 20
  • Мнения: 12
Здравейте на всички!!! Откриха ми киста с големина 4 см и ми изписаха регулон. Започнах да ги пия, като ми дойде, но след около час ми спря. Сега не знам дали да продължавам да ги пия и дали това е нормално - днес трябва да пия второто хапче, а всъщност нямам менструация, а така се нарушава и тяхната последователност.  newsm78

И аз пих регулон зарад кистата, която също беше 4 см, но и заради един ужасен кръвоизлив. За кистата ми помогнаха, но качих малко килограми - 3 кг за 4 месеца. Спрях хапчетата и честно казано, се чувствам по-добре от тогава насам, неприятни са страничните ефекти, особено подуването в корема преди цикъл и гърдите, които са като "напомпани" (което пък не беше чак толкова лошо  Laughing). А що се отнася до кистата... помогнаха ми, лекарят ми каза, че няма и следа от нея.

# 21
  • Мнения: 6 002
АЗ СЪЩО ПИХ РЕГУЛОН НО НЯМАХ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ

# 22
  • Мнения: 2 110
Регулона се изписва за такива проблеми. Нормално е в началото на приема да се появят неразположения като главоболие, напрежение в гърдите...

# 23
  • Мнения: 2
Благодаря Ви много за съдействието, след консултация се оказа, че не бива да ги прекъсвам. Пушач съм и се притеснявам от това, че комбинирам цигарите с регулон  Sad , ноточно в момента не мога и да ги спра. Забелязвам обаче, че за тези дни съм сложила мазнинки по коремчето, което сигурно е нормално, а пия едва десетото хапче newsm78.  Има ли някой представа колко горе-долу продължава едно такова лечение на т.нар. функционални кисти, при които не се налага операция?

# 24
  • София
  • Мнения: 2 016
ralito83 лечението продължава до тогава докато не изчезне кистата, може да продължи и 6 месеца.

Да питам и аз, момичета колко време след последната опаковка на регулона  идва цикъла ? На мен вече 29 ден не ми идва.

Общи условия

Активация на акаунт