Как наричате на галено децата си?

  • 2 819
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Когато Деян беше бебе най-често му казвах шоши-боши и гуши-муши и безброй много производни от тях. После баща му му казваше мишок(Джери), но откакто ще става батко това остана за бебето, а той вече е тигърче  Simple Smile.
Много често му казвам и Дидин или Дидорани - от там и моя ник Grinning
На него му харесва да му казвам на галено и често ми казва че си е моя гушко или гушинка Grinning, въпреки че ще става батко.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Мисана или писана, или слънчицА на мама  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 413
на дъщеричката-Евишонски / съкратено от Ева Laughing/ като малка-бебишонски,също и  златце,Евенце
на сина- дудулан/заради бебешките закръглености/, а като духна вече 3 те свещички ми хрумна да му казвам шушулка-това е най-актуално

# 18
  • София
  • Мнения: 15 230
Зайче, зайко, мишон и "на мама мамуната" Grinning

# 19
  • Мнения: 877
ot Eni ...Echi Bechi

# 20
  • Мнения: 4 414
Малкият има 100 галени имена, но последното често употребявано е БАМБУЧО!
ха! и на Ния напоследък и викаме Бамбуча:)
най-често - "пиле"
други - муцуни, маймуни, човечичус, Здравкова, писко

# 21
  • Мнения: 1 520
Аз май във всяко изречение различно го наричам. Но като се започне от краткото на името му Теди и после дребен, тудъл, бонбон/чо, тути, сладък, мялечко... Сега не се сещам нищо друго, защото палавника го няма и не викам постоянно по него. Така днес и утре. После пак от начало. Laughing

# 22
  • Варна
  • Мнения: 5 537
Каката като беше малка и виках Детелинка-Буболинка, а иначе коте, писе, зайче и др.
След това я разделихми с тати и стана кукличката на мама и писанката на тати.
Тя самата се прекръсти на Линка, а сега вече си знае цялото име и си отговаря на него.
Малкият за сега е бебчо, Ивчо, Пифчо, Ивуни-ревтуни и др. подобни глупостички.

# 23
  • Мнения: 712
Те са толкова много, че сигурно и детето се обърка - Мишпунцел, Бобо, Бобко, Пиленце, Слънчице, Папурче, Бобченце-Топченце. Напоследък баша му го нарича Шлемник Байкалски.

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 100
първата му титла за международна употреба е "беболино", българската е хищник, следват муцунка, шушулка, таткото му го нарича "малък мъж" и "Мартине" ...кой знае още колко ще ги измислим впоследствие...

# 25
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Като беше бебе:мишка,мишон,джудже,джуджана,а баща й умираше да й вика жожоба.но откакто проговори си е Танти/тя си го измисли/

# 26
  • Мнения: 1 313
Иле, зайче,добродушко, сладушко, напоследък майка ми му казва бамбуча, но доколкото разбирам има доста бамбучи

# 27
  • Мнения: 6 390
зай4е бай4е / ми е любимото  Heart Eyes
душко добродушко  Hug
сладуранке , сладурко Heart Eyes
миши4ка, мишленце
сладко дупенце  Laughing
ръцкин пръцкин  Laughing
щур4о  Joy
дивото зове  #Crazy
лудото дете  Crazy

# 28
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Валентина я наричаме с много умалителни.
Вали, Вале, Валенсия, ,Валенце
Слънчице, злато, съкровище, маймунката на мама, малката писана на тати(защото аз съм голямата:) ), сладунка, душичка, бебешора и други , но в момента не се сещам.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Сиси, Силви, кукличка, бебенце и др.

Общи условия

Активация на акаунт