Цветолечението на д-р Бах- 2

  • 89 215
  • 752
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 468
Да, намерих си отговорите в първия пост на Монда  Blush
Спирит смятам капките да ги ползвам за мен и мъжа ми, евентуално и за детето. Някой  чел ли е книгата за цветолечението и децата, да каже мнение?
По отношение на физическите състояния - първата книга на Луиз Хей "Сила за живот" - накрая на книгата има таблица, където е дадено на всяка болест какво емоционално състояние съответства, книгата я има в спиралата, така че Спирит изтегли си я и виж там, после кажи дали този начин е бил удачен Hug

Не забравяйте, че всяка таблица е само ПРИМЕРНА таблица. Ако искате дълбока трансформация, бърз, сигурен и траен резултат  - нужен е ИНДИВИДУАЛЕН ПОДХОД. Всеки случай е уникален сам по себе си и всеки опит да бъде опростен, каталогизиран и вкаран в таблица се явява спирачка пред възстановяване на здравето.

# 106
  • Варна
  • Мнения: 336
Разбира се, че в крайна сметка всичко е индивидуално! Момичето питаше къде да потърси нещо, за това сме тука - да си даваме съвети Hug

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 12:34 от rafaela

# 107
  • Мнения: 274
Моля за съвет!Знам, че комбинацията при алергии е бук+джел+лоза.Но ме интересува дали и при атопичен дерматит са подходящи същите есенции.Благодаря ви.

# 108
  • Мнения: 288


Идеята на началното интервю е точно тази – да се изследват емоционалните модели.

Не забравяйте, че всяка таблица е само ПРИМЕРНА таблица. Ако искате дълбока трансформация, бърз, сигурен и траен резултат  - нужен е ИНДИВИДУАЛЕН ПОДХОД. Всеки случай е уникален сам по себе си и всеки опит да бъде опростен, каталогизиран и вкаран в таблица се явява спирачка пред възстановяване на здравето.

Аз искам да направя начално интервю. От скоро разучавам Баховите есенции.Искам да започна да ги ползвам.
Къде мога да направя такова интервю? От Бургас съм. Благодаря!



# 109
  • Мнения: 818
Аз се обаждах на телефона на сайта на Пашкулев за Бургас,
от там една жена ми каза,че др.Джоколо в Зорница се занимава с есенциите. Peace

# 110
  • Мнения: 468


Идеята на началното интервю е точно тази – да се изследват емоционалните модели.

Не забравяйте, че всяка таблица е само ПРИМЕРНА таблица. Ако искате дълбока трансформация, бърз, сигурен и траен резултат  - нужен е ИНДИВИДУАЛЕН ПОДХОД. Всеки случай е уникален сам по себе си и всеки опит да бъде опростен, каталогизиран и вкаран в таблица се явява спирачка пред възстановяване на здравето.

Аз искам да направя начално интервю. От скоро разучавам Баховите есенции.Искам да започна да ги ползвам.
Къде мога да направя такова интервю? От Бургас съм. Благодаря!





Искате да ви бъде направено интервю или желаете да се научите как да провеждате динамично интервю?

# 111
  • Мнения: 3 376
Аз желая да науча как да провеждам динамично интервю Grinning От къде мога да почерпя информация?

# 112
  • Мнения: 468
Аз желая да науча как да провеждам динамично интервю Grinning От къде мога да почерпя информация?

За съжаление или радост, такава информация в пространството няма.

От една страна това ограничава хората, които искат да се самоусъвършенстват и да работят със себе си, но от друга гарантира, че при „дълбинна” работа ще се подхожда професионално.

# 113
  • Мнения: 288
Nial искам да ми бъде направено интервю, за да преценя точно кои есенции са подходящи за мен. Аз и сега мога да определя, но с интервю ще е по ясно  и точно. Нали понякога не сме честни със себе си ,а благодарение на интервю ,може да изплуват и неосъзнати чувства и емоции.  Hug

Diorella Благодаря   bouquet!
Д-р Джоколо не е ли хомеопат?Ще потърся тел. ,за да и звънна. Ако и имаш някакъв пиши ми  Hug.

# 114
  • Мнения: 468
Така е, в интервюто и последващия анализ може да се погледне „дълбоко” във фундаменталните причини за дисбаланса. Ние хората притежаваме известна доза „плиткоумие”, всъщност често го използваме като висша форма акт на самосъхранение – скриваме от себе, нещата които ни травмират, нещата които са ни неудобни. Потискаме ги и понеже сме ги „скрили” не успяваме чрез корегиращ житейски опит да се освободим от тях – така във времето те соматизират.

# 115
  • Мнения: 818
Nial искам да ми бъде направено интервю, за да преценя точно кои есенции са подходящи за мен. Аз и сега мога да определя, но с интервю ще е по ясно  и точно. Нали понякога не сме честни със себе си ,а благодарение на интервю ,може да изплуват и неосъзнати чувства и емоции.  Hug

Diorella Благодаря   bouquet!
Д-р Джоколо не е ли хомеопат?Ще потърся тел. ,за да и звънна. Ако и имаш някакъв пиши ми  Hug.



Според мен,по-добре четене на книги и курс.
А най-добре : довери се на интуицията,започни с чувството
което изпитваш в момента.

# 116
  • Мнения: 288
Diorella Благодаря ! Вече прочетох "Цветолечение", сега почвам "Цветята на Бах".
Ще си поръчам комплекта и ще пробвам да избера есенции с посочване интуитивно. Иначе вече съм се спряла на 3.

Щеше ми се да ми направят интервю.Nial можеш ли да ми посочиш напътстващи въпроси ,да направя такова интервю със себе си?
Благодаря !

Diorella Честит Рожден Ден! Много щастие ти желая! smile3525

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 19:29 от elena_

# 117
  • Мнения: 468
Diorella Благодаря ! Вече прочетох "Цветолечение", сега почвам "Цветята на Бах".
Ще си поръчам комплекта и ще пробвам да избера есенции с посочване интуитивно. Иначе вече съм се спряла на 3.

Щеше ми се да ми направят интервю.Nial можеш ли да ми посочиш напътстващи въпроси ,да направя такова интервю със себе си?
Благодаря !

Diorella Честит Рожден Ден! Много щастие ти желая! smile3525

Не мога да ви дам насочващи въпроси. Динамичното интервю се нарича така, заради своя харктер – самото интервю се развива в своя ход. Няма конкретна схема с фиксирани въпроси на които да се отговаря – така че да мога да ви ги кажа. Има методология на  провеждане на динамично интервю и за да бъде усвоена тя се изисква време и супервизии, за да  научи човек този модел на работа и да го прлага успешно с реален терапевтичен резултат. Специализиращите психотерапия изучават дисциплината „динамично интервю” в рамките на лектория от 2 семестъра.
В хода на динамичното интервю в Цветотерапия на Бах  се излседват набор от психоемоционални и духовни аспекти на личността, които след това се обработват  и свеждат към определени конституционни типове или комбинация от цветни извлеци.
Трудно би могъл човек да направи интервю на себе си. От позицията на обременен с проблеми, той трудно би видял, разпознал и разбрал първопричината на своите проблеми.
Ако това беше възможно, то възстановяването на здравето щеше да се случи мигновено, без да е нужно да се правят интервюта, да се ходи на психотерапевти, да се пият Бахови капки или хомеопатия. 
За човек, който е решил да се справя сам, без помощта на професионалист, остава единствена алтернатива да чете книги, да използа таблици или пък да се довери на интуицията си. Проблемът тук, е че границите които сме си поставили ( а те се явяват „лицето” на разстройството) ние невинаги чуваме, сигналите на интуицията си, или ги изкривяваме.

# 118
  • Мнения: 38
Аз искам да ви попитам подходящи ли са капките на Бах за бременни?

# 119
  • Мнения: 3 376
Какво за бременни по-точно? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт