Цветолечението на д-р Бах- 2

  • 89 197
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 127
Момичета  дайте предложение какво да му дам на малчо за запек?Не иска да ака сам и се налага всеки път да използвам детски микроклизми.Така е от доста време ,а същевременно плаче от болка при напъните и казва:
-не аку....не аку.....  Sad и се стиска.Извинявам се за красноречието но исках да съм максимално реалистична  bouquet
Водих го на лекар -няма фисури или каквито и там да било ранички и пречки да го прави сам newsm78
С коя есенция мога да му регулирам  желанието да го прави САМ без моя намеса?

# 706
  • Мнения: 19 323
Амитола, благодаря ти за инфото! Спрях се на 3 есенции. Може ли да ми кажете как да ги давам.  Прочетох линка от предната тема, но пак не ми е много ясно.
Мога ли да сложа по 2капки от всяка есенция в 250мл вода и да се пие на интервали или трябва да ги сложа в 30мл шише?

Фея, не става ли с промяна на храненето да се повлияе запека?

# 707
  • Мнения: 127
Проблема не е в храната мила В_и_В_и .Той яде много плодове ,царевица в промишлени количества и мнооого рядко сладко.

# 708
  • Португалия
  • Мнения: 4 105
feyaa ,замисли се защо детето не ходи?
Пак ще спомена нашият проблем, но аз друга опитност нямам  Wink ...та случи се на няколко пъти да ги заболи при изхождане,и щом ,в последствие ,се случваше дефекацията да е по-трудна, те не напъваха ,а само плачеха...Аз все си мислех,че е от страх от болката! И познах!Щом дадох Mimulus -всичко се размина!

# 709
  • Мнения: 668
feyaa, за запек при малко дете, най-добрата есенция е Beech. Отделно, доколкото разбирам, вече се страхува да се изхожда, прибави Mimulus и, за да се изчисти Crab apple.

Гризката, тук вече навлизаме в "дълбоки води" и всеки сам си интерпретира нещата, както си иска Wink
Принципно, Дитмар Крамер твърди, че има група ВЪНШНИ ЦВЕТЯ, с помощта на които се започва терапията, и това са : Star of Bethlehem, Elm, Walnut, Gorse или Aspen.
ВЪТРЕШНИТЕ ЦВЕТЯ, или пътеките, съдържат по 3 есенции.
Първото цвете във всяка "пътека" показва индивидуалния характер на човека и как той комуникира с външния свят - например Chicory, хора грижовни, но същевременно манипулатори и обебващи. Проблемите, с които не се справят, прерастват в състояние на компенсиране (ІІ есенция) - в случая Red Chestnut - започват да се страхуват за другите. Оттам се създават и и новите деформации, т.е. декомпресиране(ІІІ есенция), в случая - Honeysuckle, когато (примерно) децата вече са порастнали, "отървали" са се Wink от майчиното крило и майката страда за миналото.
Има една есенция, която е свързваща/основна - Larch - и която се препоръчва да се сложи още в началото и си върви с всяка "пътека".

Сега, има разминаване между това, което ни преподаваше Тодор и това, което Amitola има като превод, по тази причина казвам, че водите са дълбоки... Дано и тя се включи, та да разнищим проблема! Отделно, на курса като се разискваше тази тема, също не стана съвсем ясно дали всички есенции трябва да се пият или само тези за компенсаторното и декомпенсаторното състояние.
Лично аз съм пробвала и двата начина, и ми се струва, че най-добрия вариант е да се сложи ВЪНШНА есенция+ Larch + цялата пътека, но може и да греша Thinking

В_и_В_и, заради преместването, освен другото сложи и Walnut.

Последна редакция: пт, 11 сеп 2009, 02:44 от honey13

# 710
  • Мнения: 127
feyaa, за запек при малко дете, най-добрата есенция е Beech. Отделно, доколкото разбирам, вече се страхува да се изхожда, прибави Mimulus и, за да се изчисти Crab apple.


Благодаря ти honey13 ще опитам с тези есенции

# 711
  • Мнения: 13 512


Сега, има разминаване между това, което ни преподаваше Тодор и това, което Amitola има като превод, по тази причина казвам, че водите са дълбоки... Дано и тя се включи, та да разнищим проблема! Отделно, на курса като се разискваше тази тема, също не стана съвсем ясно дали всички есенции трябва да се пият или само тези за компенсаторното и декомпенсаторното състояние.

Аз правя следното- давам първо външното с декомпенсиращите и след това пътеката.мисля, че от Крамер идваше това правило. 

# 712
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мога ли да давам капките като ги капвам в млякото на сина си? Той вода почти не пие, но три пъти на ден си пийва млекце и ми се струва подходящ вариант. Четвъртия прием го планирам направо в устата да му капвам.

# 713
  • Мнения: 2 185
С огромна радост искам да споделя, че се сдобих с комплекта капки от Бг  newsm44 , сега остава само да намеря време да изчета кое и как и да се залавям. Сега се сещам, че преди малко имах повод да използвам Рескю ремеди, но изобщо не ми хрумна  ooooh! , много ме е яд.

# 714
  • Мнения: 13 512
Мога ли да давам капките като ги капвам в млякото на сина си? Той вода почти не пие, но три пъти на ден си пийва млекце и ми се струва подходящ вариант. Четвъртия прием го планирам направо в устата да му капвам.
ако е прясно- да. В киселото ми се струва, че не е много удачно- по-гъсто е и се възприема като храна. Макар, че съм чела и за случаи да се слага в супа.
Сок не пие ли? Колко е голямо детето?.

# 715
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Той е на 1 година и 4 месеца почти. Пие адаптирано мляко, понякога вода, но не винаги, не пие сокове, супи яде рядко.

# 716
  • Мнения: 13 512
Той е на 1 година и 4 месеца почти. Пие адаптирано мляко, понякога вода, но не винаги, не пие сокове, супи яде рядко.
В АМ можеш спокойно да капеш.

# 717
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Благодаря за информацията!  Hug
Надявам се да му се отразят добре. После ще споделям ефекта!  Wink

# 718
  • Мнения: 668
Аз правя следното- давам първо външното с декомпенсиращите и след това пътеката.мисля, че от Крамер идваше това правило. 
Цитат
Най-важното правило в тази терапия е организирането на пътеките – трябва да следим реда, като започнем първо с външнен цвят, комбиниран с най-належащи декомпенсационни, и след това приемаме комбинацията на пътеката, докато се достигне състоянието на комуникационния цвят.
Така го дава Д. Крамер. Те, всъщност, пътеките са си негови Simple Smile Лошото при нас е, че всичко побългаряваме... Сега видях в записките, че съм писала "може да се започне с външни и декомпенсаторни". Но Тодор изрично и на няколко пъти повтори, че свързващата есенция е Larch. Понеже самите пътеки (поне някои от тях) са доста сложни, може би за това съм решила, че така е най-лесно Embarassed Например, тази: Clematis - Impatiens - Mustard Thinking Как тана завеян тип ще вземе да се забърза и то до такава степен, че чак да изпадне в депресия...

Мога ли да давам капките като ги капвам в млякото на сина си? Той вода почти не пие, но три пъти на ден си пийва млекце и ми се струва подходящ вариант. Четвъртия прием го планирам направо в устата да му капвам.
ако е прясно- да. В киселото ми се струва, че не е много удачно- по-гъсто е и се възприема като храна. Макар, че съм чела и за случаи да се слага в супа.
Сок не пие ли? Колко е голямо детето?.
Дори и в манджи можеш да слагаш - няма проблем.

# 719
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
първо да благодаря на всички за знанията си които споделяте   Hug
тези дни прочетох двете теми, прохождам, все още информацията ми е каша, но като започна да различавам цветовете мисля, че ще ми стане по-лесно.
да благодаря на Монда за съветите, които получих  Heart Eyes
ставаше въпрос за нашето куче, което пътува много лошо в колата, така че ни изнервя всички и прави дългите пътувания допълнително изморителни. можете да си представите какво е - детето му омръзва шест-седем часа да е в стол с колани и мрънка, движението Варна-Пловдив с безумни изпреварвания и псенцето-което лае, скимти и иска да я държа в ръце.
и така - получихме рескю ремиди от д-р Пашкулев миналата седмица.
като се качихме в колата и потеглихме дадох направо в устата на кучето три-четири капки, след десетина минути още веднъж. така имахме едно доста по-нормално пътуване, не мога да кажа, че стана идеално но поне 60-70% беше по-спокойно животното. другия път ще започна с капките малко преди да се качим в колата.
поръчах и кисела ябълка за детето ми, четох че давате за кашлица хреми и др. понеже още не съм намерила нейните цветове да подходя в духа на лечението, а я оставям при майка ми за известно време реших да оставя капките зада получи все пак някаква подкрепа. в колата четох книгата за децата, но нямах никаква подготовка с др.шишенце и така започнах да слагам по една капка концентрат в шишето със сок, което е около 200гр. така ще взема три - четири дни. смятате ли че е много?

детето е здраво, но вечер се закашля по един-два пъти и самата тя се оплаква, че я боли гърло, гледала съм - не ми се вижда променено, сякаш това остана някаква "опашка" от вирус, който прекарахме в къщи. не е пила друго освен клеева тинктура и съм я мазала с хустагил крем по гърба и гърдите. дълго стана
приятна нова седмица


Общи условия

Активация на акаунт