Пловдив - детска ясла "Слънчев рай"

  • 25 138
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 88
Иначе грижите за децата са поети изцяло от лелите и директорката няма нищо общо.
Съгласна съм, че адаптирането на детето зависи изцяло от лелите и е много важно тяхното отношение още в самото начало. Все пак децата сменят средата и всичко познато, с което са свикнали и би трявало първите дни да им се обърне повече внимание.

...на всеки му е трудно да се раздели с детето си и да го слуша отвън как плаче...
Наистина е много трудно, първия ден самата аз се разплаках като ми я доведоха плачеща, а беше само за час там.

Дано да имаме някакво право на избор за групата Confused Peace
Като записвах малката директорката ме попита имам ли предпочитания за групата, което ме изненада. Така, че ако не ти предложи сама попитай.

# 16
  • Мнения: 6 206
Навремето, преди 3 години, аз бях първата, която имах предпочитания за група.
Тогава госпожата ми каза "как така ще ви оставя да си избирате група, това значи да призная, че другите групи не са добри"
Казах й, че в иначе детето ми няма да е там и все пак се разбрахме да ме остави да си избера, след което ме запозна със сестрите.
Едната от тях ми каза "толкова години съм тук, за пръв път някой да иска да се запознае с нас и да иска да ни изслуша и разбере как се грижим за децата".
След това явно е станало практика.
Яслата е много добра според мен. Поне за моето дете бяха полагани добри грижи.
Живот и здраве, друго да имам, пак там бих го записала, ако въобще реша да го пусна на ясла.

# 17
  • Мнения: 88
Каспър, ще ти бъда благодарна ако ми дадеш повече информация за яслата, ние сме в 1-ва група, но освен г-жа Адърска, другите все още не ги знам коя коя е, но от нея останах с добри впечатления. Надявам се, че няма да разводним темата, а ако решиш може и на лични. Благодаря!

# 18
  • Мнения: 6 206
Същата група - Адърска, само тя се оправяше с моето момче, и Малинова.
Наистина си обичаха децата.
Те бяха в различни смени, Адърска в едната, Малинова в другата и бях спокойна.
Другите бяха притурки.
Имало е заместнички, веднъж ме бяха вбесили - за първи път детето ми отиде с обещание, че няма да плаче и като влезна всички плачеха, ревна и той. Едната седи и блее в парното, другата си пише на бюрото. Много се ядосах и право при директорката...
Може ли да ги оставиш 20 хайвана да се самонавиват и да плачат до несвяст. Съгласна съм и знам, че има деца, които не можеш да успокоиш, но от 20 все нещо ще направиш. После като видеше Адърска и Малинова, Спасчо само похленчваше, а при другите се дереше с  цяло гърло. Имало е защо.
Общо взето като съм имала забележки, все при Челебиева съм ходила и е реагирала всеки път жената.

# 19
  • Мнения: 936
Моят син също е в тази ясла, 2 група.  В началото много плака докато свикне, но лелите го гушкаха и успокояваха. Прибирам си го сух, нахранен, доволен, знае и песнички от там. При хубаво време редовно ги изкарват навън.Това е, общо взето съм доволна.

# 20
  • Мнения: 88
Каспър, благодаря! И на мен ми направи впечатление, че имаше една лелка, която не ми отговаряше съвсем адекватно на въпросите, а другата незнам какво правеше, но всички деца бяха се накичорили по прозорците сутринта и гледаха. Това беше първия ден и като я взимах същата леличка не можа да ми каже дори кога ядат и кога спят, което много ме очуди. Бях решила да говоря с директорката, защото е необходимо само около 15-20 мин да се запознае детето с обстановката и да му се обърне малко повече внимание първите два-три дни, но втория ден говорих с Адърска и я оставих по-спокойна, а когато я взех след час и половина, малката не плачеше и Адърска каза, че е била по-добре, а на третия ден е почнала и да казва по нещо. Днес вече не отричаме всичко, което е свързано с думичката ясла, и се надявам след още една седмица на адаптация да посвикне.

# 21
  • Мнения: 39
Радвам се че чувам хубави неща за другите групи. Мъж ми като записваше бебе Вики бил казал на директорката само да не попадне и той в 4 група, че не сме останали с добри впечатления  Naughty Тя му отвърнала, че като дойде времето ще видим. Наистина директорката нямаше нищо общо с отглеждането на дечицата в яслата.
Сетих се за още нещо. Една от лелите даже беше фалшифицирала болнична бележка която бяхме представили че Краси е болен.  doh

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Как така е фалшифицирала?!?
 
Много съм доволна, че споменавате групи и имена и конкретни ситуации  Mr. Green И моля, ви никакви лични съобщения не си пишете по темата  Mr. Green Всичко искам да знам Peace
Иначе, аз съм на ясно, че като се започне с яслата, първата седмица ще е тежка, макар, че моето е диво и игриво...
За мен е важно освен доброто отношение към децата и грижата да са сухи... и нахранене, ако успеят  Mr. Green
Да се извеждат на вън, стига времето да позволява и някак да ги занимават с песнички, танци и такива работи.
Лошо ми става, като чуя, че на децата им се пуска телевизор с муцика или филмчета и час два блеят в екрана. То това съм го чувала за градини, ама колко му е и в яслите да имат такъв подход  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 6 206
По-лошо - вървят сапунките. А сутрин - сутрешния блок. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 39
По-лошо - вървят сапунките. А сутрин - сутрешния блок. Simple Smile


 smile3521

Benitta що се отнася до извенителната бележка от лекарката ето я ситуацията.
Краси се разболя през втората седмица от както тръгна на яслата, и отидохме на лекар. 3 дни трябваше да се лекуваме в къщи. Като отидохме на ясла след това представих извинителната бележка за дните които отсъствахме, за да не плащаме за дни които ни е нямало. По-следващата седмица пак се разболя. Лекарката каза че трябва да почиваме 5 дни че било малко по-зле от предния път и трябва да се излекува добре. Отиваме след това пак на ясла пак излекувани и с бележка. Оставям Краси в групата и ходих да плащам за дните от предния месец, и какво стана само...Вместо да ми приспаднат пари за дните от бележката, те ми казаха че трябва да платя всички дни  Shocked, а аз казах на счетоводителката че съм предала извинителна бележка от Джи Пи-то.Тя ми отговори че не е предоставена такава. Връщам се аз при лелите да питам какво се е случило с бележката. Една от лелите ми каза че е преправила с последните дати на отсъствието на Краси. newsm78
А аз си имах 2 бележки и за двата пъти. Беше станала една обърквация с тези бележки   #Crazy
Същата лелка ме беше засрамила пред родители  Blush Когато оставих Краси след по-продължителното отсъствие, тази същата мед. сестра ми вика отпред пред шкафчетата как било възможно да не съм купила нещата от списъка  Rolling Eyes А аз бях ги дала преди 2 седмици и мислех че се дават веднъж в месеца. Мале срам. Посочи родители които давали всяка седмица. И на всичкото отгоре ми каза че виждала мъжа ми как не бил от най-дашните, за това всеки ден да нося по нещо като например солетки, бисквитки и да ги оставям в шкафчето. Каквото душа ми искала.

Има и още ама ще ме намразите вече  Mr. Green

п.п. Ей, това се отнася само за нашата 4 група. Иначе съм чувала децата (май че от 1 и 2 група)да правят гимнастика  newsm10

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Дезидерата, много полезно инфо. Ще се старая да не попадаме в тази група Peace
А какви са тези списъци за купуване? Какво и колко често искат да се носи? Да съм подготвена от рано.
И как така ще ти казват кой е дащен и кой не newsm78

# 26
  • Мнения: 260
Консумативи за месеца носим 1път в месеца Peace
ние сме в 6гр Peace

тоалетна хартия-1п
прах за пране-1бр
веро-1бр
течен сапун-1бр
мокри кърпички-1п
салфетки-1п

# 27
  • Мнения: 39
Пропуснахте и 2 нови хавлиени кърпи при приемането.  Peace

ili_8 аз нямам нищо против да купя тези консумативи  Peace А и не знаех че всяка седмица се носят   Close И отделно съм давала всеки ден по един голям пакет солети и бисквити за дечицата  Heart Eyes Може да си казваш че 2-3 лв. на ден са нищо, ама то по-добре да си дам детето в частна ясла. Ще излезе същите пари накрая  Peace А и нямаха право да ме обвинят пред други родители.  smile3518

# 28
  • Мнения: 260
Четете деееееееее-НОСЯТ СЕ 1 ПЪТ В МЕСЕЦА Peace

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ама на нея явно са и ги искали всяка седмица  newsm78 И аз за това се озадачих за тези нерегламентирани носения на разни работи Rolling Eyes
А защо се носят солети и бисквити? Товя ли е начина да успеят да ислезнат на глава с децата - като им дават да ядат глупости между храненията  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт