За и против "домашните"пюрета

  • 3 504
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 693
Аз съм ЗА домшнит пюрета!

Едва от няколко дни захранвам. Дала съм Оризова каша и сега сме на картоф. Картофите са домашни, свеки ги е намерила от някъде, заедно с няколко домашни ябълки  Heart Eyes

От пазара купих моркови и тиква. Тях ги кисна поне един час в студена вода преди да ги приготвя заради нитратите. Всеки зеленчук трупа нитрати на различно място - морковът в сърцевината, затова го режа на 4 преди да го накисна, а картофът и тиквата в близост до кората, затова ги беля по-дебело. Обливам ги обилно с вода заради пестицидите.  Mr. Green
След изкисванто режа на малки парченца, слагам в кошничка за варене на пара в малка тенжерка, пасирам докатао са толи, ако е нужно разреждам малко с водичката от тенджерката, изсипвам във формички за лед и замразявам. След това разпределям в торбички и надписвам. Вече има във фризера тиква, морков, ябълка и пащърнак. Предстои ми да направя и месните по същия начин, естествено сварени, не на пара (имам домашен заек и пуйка)  Grinning

Забравих да кажа, че картоф правя всеки ден (не замразявам) и го пасирам между две лъжички, става чуден!

Изобщо не е сложно, даже ми е кеф, а и не ги правя всеки ден!

И готови ще ползвам ако се наложи, де  Wink

Белинда  Hug

# 16
  • Мнения: 2 132
Зеленчуковите повечето си ги правя аз. Каши също правя домашни. Само плодови не съм правила до сега.
Има разни зеленчуци, които детето не иска да я в готовите , а от домашните си хапва, така че твърдо ЗА Grinning

# 17
  • Мнения: 1 427
И моето хич не ги харесва готовите Sad Само плодовите ги хапва с кеф,но зеленчуковите не-пробвах всички марки.Домашните ги приема по-лесно.

# 18
  • Мнения: 263
Готови PeaceПо - голямо разнообразие има.
Моят син обаче така и не ги прояде, та аз готвех. Не виждам какво сложно има , и какви рецепти търсиш. Купуваш всякакви зеленчуци (които си решила да въвеждаш) вариш, пасираш и готово. Няма рецепта - нали е без подправки , само малко сол и масло ( ако ще даваш).
Пести си време, а и нерви. Случвало ми се е да не хареса това което съм забъркала (примерно ориз - така и не прояде) и аз се озъбвам без обяд.А ако ядеше готови, хвърлям го и отварям друго , което знам, че яде Peace
Друга причина - обработката на зеленчуците е по фина. Аз колкото и да варях и пасирах все оставаха цели люспички от царевицата, граха и др. подобни.

# 19
  • Мнения: 6 713
До към 8-9 месеца давах на беба само готови пюрета. Вече яде готвено и й хареса, но винаги имам на разположение няколко пюрета, ако например няма готвено или няма да имам време да готвя Simple Smile

# 20
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Разбира се, че нямам против домашните пюрета. Друг е въпроса дали детето ще ги хареса. И аз в началото подходих с огромен ентусиазъм, който беше попарен от апатията на сина ми към домашните манджи. Та, в началото преобладаваха готовите пюрета. Но, аз не се отказах така лесно. Започнах да смесвам готово с домашно приготвено, имало е дни, когато давах само домашни, но трябваше повече търпение от моя страна докато се изяде. И така, бавно и славно, вече с удоволствие яде готвеното от мен Simple Smile

# 21
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз нямам нищо против домашните пюрета, но малкия ми син не иска да ги яде. При него варианта е или готови от магазина или от детската кухня.

# 22
  • Мнения: 4 292
Купувала съм готови пюрета, но синът ми предпочиташе домашните. Избирах зеленчуците, нарязвах, слагах в торбички и съхранявах във фризера. Готвех за деня, беше ми много удобно и това ми позволяваше да разнообразявам храната. Плодовете ги давах настъргани или намачкани. По-често купувах месни пюрета. 
С дъщеря ми ще процедирам по същия начин, не мисля да я записвам на кухня.

# 23
  • Мнения: 249
За сега сме на купешки, но като ми остане време й правя и домашно. Яде и двата вида, няма проблеми. Много малко разнообразиее от към зеленчуци  и плодове има в момента и предпочитам купешките.

# 24
  • Мнения: 79
Благодаря ви за мненията!От вчера изчетох доста по въпроса и за сега мисля да сме на домашни пюренца.От пазара си купих най-различни зеленчуци(от бабите( и сега ви оставям-отивам да готвя.  Peace

# 25
  • Мнения: 185
Аз също съм ЗА домашните пюрета, но не съм и против готовите де. Засега (още сме в началото на захранването) яде само домашни пюрета и смятам и занапред да е така, мисля и кашите да й ги правя вкъщи. Но ако се наложи, ще ползвам и готови.
Тук няма баби  Laughing, купувам био продукти от супермаркета, като се надявам да са наистина био  Praynig. За съжаление асортиментът не е чак толкова богат, но в крайна сметка, каквото мога, ще вземам био, останалото ще се надявам да не е бъкано с нитрати  Confused

# 26
  • София
  • Мнения: 193
Приготвям домашни ! Готовите ползвам за всеки случай ,когато нямам време да готвя ,но взимам на Хип да са поне био . Мислила съм по въпроса ,но да давам всеки ден готови пюрета на детето все едно ние да ядем всяка вечер консерви. Готвя както за нас ,но безсолно :картофена яхния ,грах,ориз със зеленчуци ,супа, зелен фасул,слагам червено цвекло ,целина....Но в началото на захранването внимавах с продуктите . Peace

# 27
  • Мнения: 85
Аз съм ЗА домашно приготвената храна Peace Моята принцеска до сега не е яла нищо купено. Захранването го направих само и единствено с домашно приготвени пюрета, сокове от домашни плодове и зеленчуци! И сега се храни с домашно приготвена храна - готвя за нас и тя се храни от нашата храна, само гледам да е по-малко солено и малко по-малко пикантно. Всички продукти са ми домашни, с малки изключения. Не мисля, че купените пюрета, каши и т.н. са по-добри и качествени от екологичните продукти у дома Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 3 064
И готови е ял, и домашни. Захранвах го пролетта и имаше доста пресни зеленчуци - моркови, тиквички, та варях и пасирах, защото смятах, че е по-добре при всички положения. Но е ял и готови, като съм нямала време или сме били на път. Изцяло на консерви и на мен не ми се вижда добра идея. От тези за над година и половина не съм купувала въобще, защото на тая възраст вече си ядеше "човешка храна" и реших, че няма смисъл. Т.е. купешки е ял от 6м до година и нещо, от време на време. Опитах и ДК, ама нещо не му хареса и се отказах. Не ме мързи да готвя.

# 29
  • Мнения: 1
Аз й давам и готови и домашно приготвени,но купешките ги харесва повече

Общи условия

Активация на акаунт