Перете ли новите дрехи?

  • 10 190
  • 147
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 386
винаги Peace
освен връхни дрехи или някоя рокля за по специални случаи.

# 31
  • Мнения: 10
Зависи от дрехата! Но, когато купувам бельо винаги!

# 32
  • Мнения: 22 518
Да, почти всички дрехи, които купувам пера. Все пак са стояли по закачалките, събирали прах и са ги мерили доста хора.
Връхни дрехи като палта, якета не пера.

# 33
  • Мнения: 830
Зависи от дрехата, пера всичко което се докосва до кожата ми, връхни дрехи не пера, обаче бельо...е то е просто задължително!

# 34
  • Мнения: 3 675
Аз пера единствено тези, които имат пряк допир до кожата като бульо например.Ако е блуза, която ще нося върху друга /примерно пуловер/, не пера веднага, а когато се замърси.Палта, якета не пера при покупка.

# 35
  • Мнения: 2 388
А с обувки/ботушите какво правите?
След като някои от вас перат даже и палтата си.

# 36
  • Мнения: 2 804
Според зависи .
Палта и якета не пера , но бельо задължително .
Палавата - Монахиня , аз за затворени обувки обикновено си купувам омекотяващи стелки , а сандали не пера само дезинфектирам с препарат .

# 37
  • София
  • Мнения: 9 585
Аз- никога не пера новите дрехи. Laughing
Колкото и да е странно, обичам миризмата на новото и това ме радвам много.
Освен това ме е страх, че мога да съсипя новото нещо с прането, още преди да съм му се порадвала. Затова първо нося и след това пера.
Даже, когато вече веднъж изпера една нова дреха, не гледам после на нея като на нова. Уф, как го обясних. Rolling Eyes
Прибирам я просто в гардероба и забравям за нея. Тя става една от всички. Wink
Всеки си има своите странности и сособености.
Това е моята, явно. Wink

# 38
  • Мнения: X
Аз- никога не пера новите дрехи. Laughing
Колкото и да е странно, обичам миризмата на новото и това ме радвам много.
Освен това ме е страх, че мога да съсипя новото нещо с прането, още преди да съм му се порадвала. Затова първо нося и след това пера.
Даже, когато вече веднъж изпера една нова дреха, не гледам после на нея като на нова. Уф, как го обясних. Rolling Eyes
Прибирам я просто в гардероба и забравям за нея. Тя става една от всички. Wink
Всеки си има своите странности и сособености.
Това е моята, явно. Wink

Хаха, станахме 2, и аз обичам миризмата на нова дреха, даже ми е жал да я изпера след като съм я носила.  Joy

# 39
  • Мнения: 334
Всичко без палта и кожени дрехи се пере задължително, защото дори и да не е прашно или пробвано, има голяма вероятност да са останали боя и химикали от обработките, които да предизвикат алергии. В смисъл натрупани такива, които лесно падат, а не че ги пера докато им падне боята Mr. Green Перете си дънките, момичета, защото тях най-много ги обработват!

Виж, за обувките нямам рецепта, уви. Особено за кожените ботуши.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 294
Пера нови покупки като бельо, блузи, ризи, панталони и други.
Връхни друхи като палта, якета, сака - не.

# 41
  • Мнения: 2 229
...
Колкото и да е странно, обичам миризмата на новото и това ме радвам много.
...

Хаха, станахме 2, и аз обичам миризмата на нова дреха, даже ми е жал да я изпера след като съм я носила.  Joy

И аз я обичам по принцип, но не и онези специфични миризми от някои магазини - сякаш са изляли 2 тона парфюм върху дрехите и отделно във въздуха. Sick Точно вчера си купих 2 блузи от такъв магазин и веднага ги изпрах, че не се траеше. (отделно, че щях да се задуша в магазина ooooh!)

# 42
  • Мнения: 128
Винаги.Не зная кой е пробвал дрехата преди мен.

# 43
  • Мнения: 157
Аз пера единствено тези, които имат пряк допир до кожата като бульо например.Ако е блуза, която ще нося върху друга /примерно пуловер/, не пера веднага, а когато се замърси.Палта, якета не пера при покупка.
И аз така. Някой пере ли изобщо връхните дрехи като ги купи? newsm78

# 44
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
Палта, сака, якета не пера след покупка - другите дрехи задължително.

Общи условия

Активация на акаунт