Кухненски робот!!! Помагайте!!!

  • 362 875
  • 1 866
  •   1
Отговори
# 1 740
  • Мнения: 1 684
За Филипс проучи добре. Те май имат само за рязане на картофи. Бош  имат за кубчета със сигурност.

# 1 741
  • София
  • Мнения: 2 521
Скоро в Технополис гледах Бош комбиниран планетарен с приставка за кубчета и други приставки за около 600 лв.
И месомелачка имаше и кана блендер освен 3те основки бъркалки за месене и разбиване. И цитрус преса имаше и сокоизтисквачка също.

# 1 742
  • Мнения: 1 050
В Амазон има голямо разнообразие на атрактивни цени.

# 1 743
  • Хасково
  • Мнения: 157
Аз имам Бош с тази приставка , но беше към 600лв миналата коледа.

# 1 744
  • Мнения: 5 613
Филипс нямат приставка за кубчета.
Ако не държите на робот, виждала съм електрически рендета на Мулинекс за около 150 лв, които имаха приставка за кубчета. Те сега са Тефал, но може още да ги има.

# 1 745
  • Хасково
  • Мнения: 157
Не съм сигурна че Мулинекс имат такава приставка. Аз имам и такова ел.ренде но няма приставка за кубчета. Може пък новите модели да имат.

# 1 746
  • Мнения: 5 613
Не съм сигурна че Мулинекс имат такава приставка. Аз имам и такова ел.ренде но няма приставка за кубчета. Може пък новите модели да имат.
Имаха, защото моя приятелка си купи по времето, по което аз си взех робота и беше много доволна. Даже тогава се чудех дали да не си взема такава дждаджа.
Иначе сега погледнах на сайта на Тефал, ето го рендето: https://www.tefal.bg/храни-и-напитки/Електрически-рендета/FRESH- … B905/p/1510001415

# 1 747
  • Мнения: 2 025
Лункът не се отваря. Това ли е рендето?

# 1 748
  • Мнения: 5 613
Лункът не се отваря. Това ли е рендето?
Да. Не знам защо така, при мен се отваря.

# 1 749
  • Мнения: 8
Бихте ли споделили модела на планетарния миксер?
Имам 2 робота,  единият е с планетарен миксер и ги ползвам за:
-  месене на домашен хляб и други теста за милинки, тутманик, кифлички, мъфини, пици, пърленки, палачинки и т.н. поне 1-2 пъти седмично
- разбиване на кремове и смеси за домашен сладолед - лятото почти всеки ден за сладоледа
- имам приставка за италианска паста и веднъж седмично правя кори за лазаня или талиатели и по-рядко равиоли. Ползвам я и за разточване на домашна юфка и кори от пълнозърнесто брашно за банички
- рязане на зеленчуци за салати  - зеле, моркови, ряпа, червено цвекло, краставици и картофи на лентички за да са като купешките пържени
- каната за плодово-млечни шейкове, лимонада, домашен пастет когато искам да е фино смлян,  става и за крем-супа, но за нея ми е по-лесно и бързо с пасатора, който стои на плота постоянно включен
- мелене на кайма, мелене на домашна лютеница,  пълнене на сушени обвивки за домашен суджук
- ползвах цитрус пресата за цитрусови фрешове, но сега ги правя със сокоизтисквачката защото правя микс плодове и да не мия два уреда

Сигурно има и друго, което пропускам, но с една дума не мога без тях ...
[/quote]

# 1 750
  • София
  • Мнения: 2 298
olia76, не се виждам като автор на цитата, защото нещо си изтрила, но понеже си познах поста, отговарям: планетарният миксер-робот и с други аксесоари е Bosh MUM5.

# 1 751
  • Мнения: 1 684
И аз имам бош мум 5 , много съм доволна

# 1 752
  • Мнения: 6 288
И от мен един глас за Мум5.

От трите приставки, които купих в края на 2018 г най-накрая пробвах тази https://strela.bg/bosch-muz45xtm1-aksesoar-za-mum.

Правих пудра захар и стана доста добре, имаше съвсем малко остатъци от не смлени зрънца. Ореховите ядки не бяха от най-изсъхналите и станаха по-скоро като на паста Rolling Eyes може би трябваше да ги пусна на 1 или 2 степен максимум?
Ще съм благодарна ако споделите ваш опит с приставките, на коя степен кълцате ядки, за да не стават така ситно смлени.

nati_nat, би ли споделила изпитани рецепти за сладолед. Искам да изпробвам приставката за сладолед и да зарадвам домашните Simple Smile

# 1 753
  • Мнения: 1 684
Нямам ги още тези и на мен ще ми е интересно да разбера за орехите. В момента ги кълцам на другия робот. Пробвай да ги мелиш на Пулс. Аз с другия така правя

# 1 754
  • Мнения: 6 288
elitsa_b, то сега ще се окаже, че аз не знам каква е тая степен пулс и как се включва на робота? Степените са от 1 нагоре с прещракване и фиксиране при въртене в едната посока на бутона и има един обратен ход, за който обаче трябва да държиш бутона в противоположната на степените посока. Това ли е? Аз си мислех, че е само за изключване Relaxed

Общи условия

Активация на акаунт