ССК - идеи и предложения

  • 4 796
  • 169
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Дай линковете, на лични обаче. И аз за това се сетих най-напред Simple Smile
Йосарян, обърнали сме се към медиите вече Simple Smile

# 16
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Дай линковете, на лични обаче. И аз за това се сетих най-напред Simple Smile
Йосарян, обърнали сме се към медиите вече Simple Smile
Не бееее:)) За софийската част от срещата да поканим медии:))

# 17
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Имам една идея открадната от Jade- да направим фанелки на децата и на нас с прокърмещи надписи-но на български- извинявай Jade   bouquet

Че защо ми се извиняваш, идеята е чудесна, ще съберете погледите Wink
Нали това е целта Grinning

Ако решите мога да ви пусна и линкове към идеи за breastfeeding advocacy.
Искам искам- пусни ги на лични. Mr. Green

# 18
# 19
  • Мнения: 1 896
Аз отдавна си мисля колко искам да участвам в организирането на нещо такова.
Понеже съм във Варна и имам контакти с тукашния "Майчин дом", утре ще се обадя да им предложа да организираме нещо. Мамите от Варна, интересувате ли се да отидем в "Майчин дом" да кърмим с мамите там и да говорим за кърменето?
Бихме могли да отидем и другаде, ако някой има идеи.
Утре, след като говоря с директорката на "Майчин дом", ще постна евентуално по-конкрето предложение.

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Моля, майките от Пловдив, които идват, да ми пишат на лични или на Кю, да обсъдим някои неща. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 3 161
Много добре, Vilione! А бебето и гърдата твои ли са  Wink?

Имаш ли възможност за публикуване на още материали там?

# 22
  • Мнения: 1 896
Варненски мами - предложението е събота 6 август в 10 часа в "Майчин дом". Клиниката ще покани бременните, които се готвят да раждат там, а ние можем да кърмим заедно с родилките и да споделим личния си опит и преживявания. Болницата ще покани някои медии, но ако вие имате медиен контакт, също може да го използвате.
Моля, който иска да дойде, да ми пише ЛС, надявам се да се отзовете.
Също би било добре да имаме някакви материали, в краен случай може просто да принтираме от библиотеката, но ако в Пловдив вече сте направили нещо, може би можете да помогнете.
За всеки случай да си постна и телефона 0888 577 684.
Силно се надявам да успеем да осъществим начинанието, моля, обадете се.

# 23
  • Мнения: 3 161
Ох, не е съвсем по темата за Световната седмица на кърменето, ама ето какво правят в Гърция, за да промотират кърменето. Инфото е от veselinap, с която преди време си писахме на ЛС по повода:

Цитат
Първата агитация за майките беше още в самото родилно. Два дни преди да ни изпишат, педиатърката ни направи курс, на който най-подробно изтъкна предимствата на кърменето, как, кога и т.н. По т.в. новините, в рубриките нашето здраве и от сорта, непрекъснато дават интервюта от гинеколози, онколози и педиатри и се говори за кърменето. По радиото също. Мине се не мине и пак кажат нещо по този въпрос от еди кой си световен симпозиум на лекарите. Или пък изследванията и резултатите от еди кой си университет, според които изследвания децата, които са кърмени до 3 месеца имат едно IQ, след 6 друго и така.
В същност агитацията и рекламите са чрез средствата за масова информация.
Отделно почти във всеки частен гинеколожки кабинет (тук бременносттта така се следи) има маса списания, плакати, диплянки и к'вото се сетиш, с информация за кърменето...
Също така наскоро казаха, че ще направят промени в здравното осигуряване, в смисъл, че една голяма част от сумите за пластика на гърдите след кърмене, ще се поемат от касите.
[/size]

Та си мисля, че и тук медиите имат основна роля, и трябва доста да се потрудим, за да ги убедим да започнат активно да се занимават с проблемите на кърменето.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Та си мисля, че и тук медиите имат основна роля, и трябва доста да се потрудим, за да ги убедим да започнат активно да се занимават с проблемите на кърменето.

Във връзка с това да се похваля, че днес агитирах една журналистка от най-четения старозагорски вестник да пусне една статийка по въпроса. Текста обаче трябва да си го напишем ние, тази отговорна задача я пое Хапката, че на нея по- и идат думите Wink, а после ще го съгласуваме. Ще укажем и мястото и времето на среащата, така че повече желаещи да могат да дойдат. Дано да се получи.

Бу, ние не можем ли да получим от тези брошурки за кърменето или те са само за Пловдив?

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Джейд, няма вече копия, но на 2-ри трябва да са готови новите брошури, от които пак ще ви изпратя бройки.
Сега от старата, която не е лоша, Хедра пази един брой - от нея ксерокопия и така Simple Smile
Плюс материалите за ССК и WABA, които Хедра беше така бърза и любезна да преведе Wink

# 26
  • Мнения: 4 244
Ох, не е съвсем по темата за Световната седмица на кърменето, ама ето какво правят в Гърция, за да промотират кърменето. Инфото е от veselinap, с която преди време си писахме на ЛС по повода:

Цитат
Първата агитация за майките беше още в самото родилно. Два дни преди да ни изпишат, педиатърката ни направи курс, на който най-подробно изтъкна предимствата на кърменето, как, кога и т.н............................

Та си мисля, че и тук медиите имат основна роля, и трябва доста да се потрудим, за да ги убедим да започнат активно да се занимават с проблемите на кърменето.
Mоже ли и с практики не само от Гърция ами и други европейски страни?  newsm78
Щото при нас се почва не в родилното а още като разберат че си бременна
То тогава е вече късно според мен....

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Сега от старата, която не е лоша, Хедра пази един брой - от нея ксерокопия и така Simple Smile
Плюс материалите за ССК и WABA, които Хедра беше така бърза и любезна да преведе Wink
Еййй, браво на тази Хедра, бе smile3501

# 28
  • София
  • Мнения: 1 121
Аз говорих днес с жена от "9 месеца" евентуално да се предприеме нещо, мисля да й пусна линк към тази тема, за да се координират нещата, ако от там решат да правят нещо.

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Аз говорих днес с жена от "9 месеца" евентуално да се предприеме нещо, мисля да й пусна линк към тази тема, за да се координират нещата, ако от там решат да правят нещо.
Ani111, Център за бременни си сътрудничат с '9 месеца', те сигурно имат информация за това събитие (друга работа дали ще пишат нещо за него).

Общи условия

Активация на акаунт