Гледате ли "Отечествен фронт"

  • 6 087
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 266
Гледам гледам, и не вярвам на ушите си  Mr. Green Шегувам се, но Карбовски и мен ме дразни понякога, прекалено много преиначава нещата. За онзи Марин- розата, цингото, та му документира цялата циганска история, че и в затвора влезна заради него.... Както и да е де, все тая, но съм съгласна, че понякога доста му се губи логиката на предаването. Но специално за селото съм съгласна с другите, аз също съм за частната собственост да бъде неприкосновена. Това е абсурдно, бяха изтръгнали и жиците!!! А това, аз да си превърна дома в затвор, за да се предпазя от крадци, за мен е абсурдно. Крадците трябва да са в затвора, не аз да си слагам решетки и на сифоните, че да не влезне някой да ме окраде. Абсолютно съм за, да има закон да стрелям срещу неканени гости. Личното ми пространство е неприкосновено, и щом държавата не ми осигурява спокойствие, поне аз да имам правото на такова. Въпреки, че ако се приеме такъв закон сигурно ще станем съвсем като в джунгла. По новините където даваха, за едни дето окрали едни пенсионери за 5 лв, че ги и убили. И после цяло село спи с брадви под леглото. Това е ужас и безумие. Да не говорим, че едни бедни пенсионери как ще се защитят? Или пък, както често се случва, само баба ако е...? Как да се защити? Ми то във всеки момент може някой да влезне и да я уплаши до смърт. Все пак съм за, държавата да прибира на топло тези, които нарушават закона, за назидание на тези, които искат да го нарушат. Трябва да има респект и страх дори от закона, трябва да се замислят преди да тръгнат да убиват за 5лв, или за колкото и да е, да заливат с киселина, да изнасилват. Трябва да се наказват тези изверги, защото луди колкото щеш, то нормален да си ще луднеш в тази държава. Просто държавата никаква я няма в случая, а може да се направи много, за да се предотвратят подобни абсурди. Като начало да се следи за сигурността на гражданите и да се наказват адекватно тези, които не спазват законите. И може би законите да се пренапишат с по-малко вратички. Не съм веща, но съм чувала от юристи, че законите са ни много зле, толкова зле написани, че от всичко може да се измъкнеш с подобни вратички и добър адвокат.

# 16
  • Мнения: 7 914
 
айде де, значи ако отидеш на море,прибереш след две седмици и апартамента ти е разбит и празнен, си си виновен сам, щото не си настанил някой вътре да го пази
а птравиш ли разлика между къща на село и апартамент в града?.. не че има гаранция за градското жилище  Rolling Eyes

Звезди, човека очаква да си заключи къщурката на есен и на пролет да я завари както я е оставил  Peace.
да но аз не искам да повярвам, че съществува все още подобна наивност Rolling Eyes


Според мен трябва всеки дръзнал да влезе в чужда собственост да бъде строго наказван.
да но да говорим тогава за държава, чийто правила важат за всички...


не мога да си обясня, хора, които ежедневно виждат как всеки използва и завзема от другия както може и каквото може пред очите му, да имат идеяли.. че на видите ли къща  в едно порутено село ще си остане недокосната!
 и не само това.. вижте в "нашите деца" темата за удареното дете и как другите родители не вярват на собственото си дете и/или  ги е страх да напишат един донос...

 кое е по страшно ограбена къща или сведи глава, за да не те резне ножа????

и Карбовски тръгва от сведените главички... а не откъде трябва, и всички вече са готови да скачат, че виждат нещо хъм.. сродно ooooh!

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 22:48 от звездичка

# 17
  • София
  • Мнения: 266

всъщност ти се възмущаваш, че хората се възмущават??? Естествено, че ще се възмущават, това е най-малкото, което могат да направят. А Карбовски помага в случая, да се даде гласност на проблема и да отправи апел към управляващите. Че вече злоупотребите в държавата добиват извънземни измерения. Или ако не на държавата, то поне на народа, да се вдигне най-накрая срещу тази свободия. Няма идеалисти, има такива, които не искат да продължават да търпят този хал. И не виждам нищо чудно в това, хората да са обидени на всичко ставащо, защото очебийно не трябва да е така и това не е нормално. Все пак сме държава, влезнала в евросъюза, нали претендираме за някаква класа?

# 18
  • Мнения: 7 914
всъщност ти се възмущаваш, че хората се възмущават??? Естествено, че ще се възмущават, това е най-малкото, което могат да направят. А Карбовски помага в случая, да се даде гласност на проблема и да отправи апел към управляващите. Че вече злоупотребите в държавата добиват извънземни измерения. Или ако не на държавата, то поне на народа, да се вдигне най-накрая срещу тази свободия. Няма идеалисти, има такива, които не искат да продължават да търпят този хал. И не виждам нищо чудно в това, хората да са обидени на всичко ставащо, защото очебийно не трябва да е така и това не е нормално. Все пак сме държава, влезнала в евросъюза, нали претендираме за някаква класа?
най малкото или единственото?  Mr. Green
Карбовски показва, ама какво от това.. и показва в нов стил, ама де факто нищо съществено не прави.... Rolling Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 8 348
айде де, значи ако отидеш на море,прибереш след две седмици и апартамента ти е разбит и празнен, си си виновен сам, щото не си настанил някой вътре да го пази
а птравиш ли разлика между къща на село и апартамент в града?.. не че има гаранция за градското жилище  Rolling Eyes



правя аз
но не смятам, че има значение къде е къщата
моя е, аз съм си дала парите и труда за нея и очаквам като отида след месец или след четири месеца да си е още там
и ако и се е случило нещо да е дело на природата, а не на комшията
тогава вече няма да имам право да се оплаквам

защото те четох внимателно и от думите ти излиза, че след като имам наглостта да ходя твърде рядко в собствената си къща на село, значи е правилно разни цигани да се самообслужват с покъщината и жиците ми

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Гледам го почти всеки път. Харесва ми предаването. А относно последното - нямам думи. Направо не можех да си намеря място от яд. С тия цигани няма оправия. Те са направо невменяеми. И да има полиция все тая. Като хванат някой циганин за кражба, той не се трогва много, защото в ареста и затвора му е идеално - на топло е, има си осигурена храна, баня и т.н.
И лошото е, че откакто се навъдиха тия организации дето им защитават правата нещата станаха много по-лоши. Как пък не се намери някой да им разяснява задълженията...
Аз съм много против тази интеграция дето постоянно я натрапват. Аз съм имала съседи цигани, които си бяха като всяко статистическо българско семейство. Как някои се интегрират и сами, а другите все чакат някой да им дава и не спазват никакви правила и закони в тая държава?

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Много се извинявам, че ще го кажа, ама не допусках, че има хора, които мислят като Звездичка.
Още малко и ще оправдае циганите /в случая/, че са ограбили къщата на стареца.
Незнам ако ти се случи това на теб, Звездичке /не ти го пожелава, разбира се/, дали няма да пуснеш тема "Помооощ,цигани ограбиха къщурката ми на село", и дали, аджеба, ще обвиниш себе си, че не си я опазила къщата, ами си отишла да живееш в друг град щото така се е наложило.

# 22
  • Мнения: 7 914
явно не се изразявам ясно, ще опитам пак:

 -  човек, притежаваш имота, не го оставя само държавата да му го пази, измисля си и той варианти за опазване...
 -  не оправдавам крадците -  независимо дали са българи или цигани.. обвинявам беззаконието, което ги поддържа


.... аджеба, ще обвиниш себе си, че не си я опазила къщата, ами си отишла да живееш в друг град щото така се е наложило.
предимно себе си , ако няма законост в държавата и при положение, че познавам съответната държава на базата родна  Flutter къщата ще я продам, а не да я стискам, за да я ограбятbowuu



и кое повече боли, че е ограбена или че е ограбена от цигани? Thinking



мога да кажа, кое ме потресе в този епизод на "Отечествен фронт" -  това беше разказа на съседката, чийто агнета са откраднити -  как е нямало полиция след 22 часа и как на явни следи , е казано, че няма никакви улики! това е трагичното, а не на дядката къщата, която е лятна вила... продължавайте да дъвкате имотите, а хората... е, те нали са в къщи, при това неокрадени ooooh!те са много добре ooooh! ooooh! ooooh!

# 23
  • София
  • Мнения: 8 348
явно не се изразявам ясно, ще опитам пак:

 -  човек, притежаваш имота, не го оставя само държавата да му го пази, измисля си и той варианти за опазване...
 -  не оправдавам крадците -  независимо дали са българи или цигани.. обвинявам беззаконието, което ги поддържа


.... аджеба, ще обвиниш себе си, че не си я опазила къщата, ами си отишла да живееш в друг град щото така се е наложило.
предимно себе си , ако няма законост в държавата и при положение, че познавам съответната държава на базата родна  Flutter къщата ще я продам, а не да я стискам, за да я ограбятbowuu



и кое повече боли, че е ограбена или че е ограбена от цигани? Thinking



мога да кажа, кое ме потресе в този епизод на "Отечествен фронт" -  това беше разказа на съседката, чийто агнета са откраднити -  как е нямало полиция след 22 часа и как на явни следи , е казано, че няма никакви улики! това е трагичното, а не на дядката къщата, която е лятна вила... продължавайте да дъвкате имотите, а хората... е, те нали са в къщи, при това неокрадени ooooh!те са много добре ooooh! ooooh! ooooh!


я да видим поред
какво означава държавата да ти пази къщата
като си има ограда, врата и прозорци и всичките са заключени, какво повече трябва да направиш - да я бронираш ли

значи щом някой е имал наглостта да си построи, ремонтира или просто купи лятна къща, е съвсем редно да ме се разруши собствеността

хората, които не са си в къщи заслужават да бъдат ограбени - не ги е срам, как може да си оставят имотите значи

когато има престъпление не е решението продажба, а полиция вършеща си работата, а не вдигаща рамене и казваща - ами ние какво можем да направим - абсолютни глупости, къде е казано, че щом си собственик и си ис платил данъците, значи закона защитава собствеността ти

човек непритежаващ крави или овце, или кокошки не е заслужил полицейска закрила - нагли хора бе

честно, не смятах, че някой е в състояние да напише чак толкова глупости
изумена съм

# 24
  • Мнения: 7 914
я да видим поред
какво означава държавата да ти пази къщата
като си има ограда, врата и прозорци и всичките са заключени, какво повече трябва да направиш - да я бронираш ли
щом ключалките не действат достатъчно ефективно, все трябва да се измисли нещо друго или да се остави да се доокраде -  друга опция,  аз не виждам-  а ти?


когато има престъпление не е решението продажба, а полиция вършеща си работата, а не вдигаща рамене и казваща - ами ние какво можем да направим - абсолютни глупости, къде е казано, че щом си собственик и си ис платил данъците, значи закона защитава собствеността ти


именно, сама си го написала

човек непритежаващ крави или овце, или кокошки не е заслужил полицейска закрила - нагли хора бе
за човека в селото няма полицейска закрила, но на този неживеещ там е задължително ли? Mr. Green
ааа той вика тв , понеже вече е гражданин с по модерни разбирания Joy


честно, не смятах, че някой е в състояние да напише чак толкова глупости
изумена съм
да не мислиш, че очаквам някой гледащ само в една посока, да се сети, че има и друга Mr. Green



хайде, поспорих си днес достатъчно.. ще видим другата събота как ще е  Whistling

# 25
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Звездичке , знаеш ли че навсякъде е така по селата?????? Хората ги ограбват, спейки в къщите си! Да не ти се случва, щото ще запееш друга песен!!!Твоето мислене , направо ме изумява! newsm78Според тебе, само защото имам 2-3 имота трябва да продам някои от тях, само защото не мога да съм във всичките едновременно и не мога да ги охранявам!!!
Ти да не си в някоя ромска организация за  защита на правата им, а не за задълженията ????? ooooh!

# 26
  • Мнения: 7 914
Звездичке , знаеш ли че навсякъде е така по селата?????? Хората ги ограбват, спейки в къщите си! Да не ти се случва, щото ще запееш друга песен!!!Твоето мислене , направо ме изумява! newsm78Според тебе, само защото имам 2-3 имота трябва да продам някои от тях, само защото не мога да съм във всичките едновременно и не мога да ги охранявам!!!
Ти да не си в някоя ромска организация за  защита на правата им, а не за задълженията ????? ooooh!
говоря за полуизоставени къщи, ако не си прочела темата да ти подчертая..
 и да, продай ги, за да можеш да живееш спокойно, а не постоянно да си съсипваш живота, че ти крадат къщата...

и кое повече боли, че е ограбена или че е ограбена от цигани? Thinking
Ти да не си в някоя ромска организация за  защита на правата им, а не за задълженията ????? ooooh!
Mr. Green




# 27
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Ами като никой не иска да я купи, защото са със комшии роми, кво прайиш??
Вероятно им я подарявам! newsm78 #2gunfire

# 28
  • Мнения: 7 914
Ами като никой не иска да я купи, защото са със комшии роми, кво прайиш??
Вероятно им я подарявам! newsm78 #2gunfire
ами.. ами... ами...трупай както и каквото искаш, в крайна сметка всеки сам си живее живота и си избира как

 хайде да оставим дискусията за другата събота, че тъпчем все на едно и също място Whistling

# 29
  • Мнения: 184
В събота излезе тази статия, която допълва филма на Карбовски:
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=3335& … =5&id=0001101

Общи условия

Активация на акаунт