Колко време пиехте нош па?

  • 14 807
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 227
Първо честито!!!  smile3525Много се радвам за теб и малкото бебе в корема Grinning Grinning Grinning Да сте живи и здрави. Heart Eyes
  Не съм пила нош-па и да ти кажа много ми е странен твоя лекар. Как може да ти предписва по толкова много при положение, че реално нямаш оплаквания. Слабото течение за няма и ден е често срещано в началото и ако няма продължителност, не е причина да си вкараш толкоз химия в организма. И да допълня, за да не се притесниш - нош-па-то е сравнително често предписвано на жени с болки в коремчето и не е толкова вредно. Просто в твоя случай не е обосновано да го взимаш (това е лично мое мнение) 
При мен такова нещо е нямало. От 3 гестационна седмица си ходя на лекар и при положение, че всичко ми е било наред, ми е препоръчал единствено здравословна и пълноценна храна и Фолиева киселина. Според мен си потърси второ мнение от специалист. Така, без нищо да пиеш цяла шепа лекарства и даже да ти е зле от тях си е направо подсъдно за твоя лекар  ooooh! Болките в кръста и яйчниците са съвсем нормални. Съвсем нормална реакция на начална бременност.
Не се притеснявай. Всичко при теб звучи напълно добре  Peace, единствено лекаря ти малко безотговорно ти е предписал сума хапове #Cussing out
ooooh! ooooh! ooooh!
Ти лекар ли си??? Между другото не болят яйчници, а матка! И как така ще й казваш, че не е обосновано да взима лекарства предписани й от лекар?!?! Ами, ако тя вземе и те послуша (което не я съветвам да прави) и престане да пие Но-шпа, и вземе да стане някоя беля? Все пак жената е писала, че е имала слабо кървене!!! Кой ще поеме отговорност питам аз? Ти ли? Нямам думи Close.

По темата: пиех от началото до края (буквално) на бременността. Добре, че беше моята "безотговорна" лекарка да ми предпише лекарствата, защото, ако не беше малкият ми син нямаше да го има!

# 16
  • Мнения: 9 439
Честито и от мен.Както са ти казали вече,ще пиеш,когато се налага.Сега имаш кървене,не е лошо да ги попиеш малко.А,колко време ще каже само доктора ти!  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 172
Първо честито!!!  smile3525Много се радвам за теб и малкото бебе в корема Grinning Grinning Grinning Да сте живи и здрави. Heart Eyes
  Не съм пила нош-па и да ти кажа много ми е странен твоя лекар. Как може да ти предписва по толкова много при положение, че реално нямаш оплаквания. Слабото течение за няма и ден е често срещано в началото и ако няма продължителност, не е причина да си вкараш толкоз химия в организма. И да допълня, за да не се притесниш - нош-па-то е сравнително често предписвано на жени с болки в коремчето и не е толкова вредно. Просто в твоя случай не е обосновано да го взимаш (това е лично мое мнение) 
При мен такова нещо е нямало. От 3 гестационна седмица си ходя на лекар и при положение, че всичко ми е било наред, ми е препоръчал единствено здравословна и пълноценна храна и Фолиева киселина. Според мен си потърси второ мнение от специалист. Така, без нищо да пиеш цяла шепа лекарства и даже да ти е зле от тях си е направо подсъдно за твоя лекар  ooooh! Болките в кръста и яйчниците са съвсем нормални. Съвсем нормална реакция на начална бременност.
Не се притеснявай. Всичко при теб звучи напълно добре  Peace, единствено лекаря ти малко безотговорно ти е предписал сума хапове #Cussing out

Подкрепям  Peace

# 18
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Честито и от мен  Hug

Тематично :

Пиех нош па само при нужда  Peace

# 19
  • Мнения: 1 558
Не съм пила нош-па Naughty

# 20
  • Мнения: 2 111
Пиех но-шпа 3х1т. от 5 месец до началото на 9 месец.

# 21
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Честито, пожелавам ти леко  preggo. Аз съм пила но шпа от 2 месец, защото прокървих, пиех и дуфастон. Но но шпа съм го пила само като е започвало да ме боли доста силно и не повече от 3-4 таблетки на ден. Аз имам и срастване следствие на коремна операция и ме болеше доста кото се разтягаше матката, но гледах последно да минавам без хапчета

# 22
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Не съм пила нош-па, но пък много жени са го пили и не виждам проблем ако го пиеш. На мен ми е чудно защо Герикапс е предписал, понеже доколкото съм чела вит. А трябва да се избягва по време на бременност  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 55
За щастие нямам никакво кървене, това незнам дали беше изобщо кървене ( ако бях с по -тъмни бикини сигурно нямаше да го забележа), на другия ден, нямаше и следа от него. Благодаря на всички мами за подробните мнения, несъмнено ще се консултирам с доктор по въпроса. Пропуснах да кажа, че изпих ена опаковка и си купих втора, но като, че ли не ми понася много, за това сега пия само ако ме боли много кръста или ниско долу.
Пожелавам на всички мами лека бременност;)

# 24
  • Мнения: 55
За герикапс незнам, докотора каза, че  го предписва за някакво " изчистване", говореше на медицински език и не го разбрах, надявам се, че няма да ми навреди. Не са ли полезни всички витамини през бременността, нали за това се препоръчват повече плодове и зеленчуци?!

# 25
  • Мнения: 1 629
Честито  бъдещо бебенце  bouquet

Аз пих но-шпа през цялата бременност. Спрях го преди да родя точно. То се пие, защото отпуска мускулатурата и намалява контракциите значително.Щом ти е казано да го пиеш го пий. На мен ми виждаха контракциите на видеозона без аз да ги усещам. Иначе самото но-шпа не вреди на бебето или на теб, то е предназначено за такова ползване. Виж обаче Герикапс защо пиеш не знам? Принципно  витамините са полезни от плодовете, но не мисля, че така трябва да ги пиеш, не знам  Thinking може и да бъркам нещо. Аз лично не съм пила. На Хип си бях взела от тези течните за бременни, които са. Също така фолиева киселина трябва да пиеш, това каза ли ти го гинеколога?

# 26
  • Мнения: 1 475
пия само при нужда, когато ме заболи корема Peace

# 27
  • Мнения: 1 044
Аз съм пила но шпа по време на цялата бременност, ако не го бях пила, нямаше сега да имам син. Не само го пиех, даже и  инжекции с но шпа ми биха. Задника ми надупчиха от 1м. до 9 м. Мислех детето Но шпа да го кръстя Laughingтолкова бях благодарна на това лекарство. Не е шега работа факта, че е имало течение, розово, тъмно червено, зацапващо...без значение. Щом си ходила на лекар и той е преценил, че си за лекарства, значи има защо. Когато аз прокървих и влязох в болница, изобщо и не предполагах, колко силни контракции съм имала и че кървенето е от отлепване на плацентата. В началните месеци матката е малка все още и контракциите се усещат по-скоро като напрежение ниско долу, но всъщност може да не са безобидни хич. Довери се на лекаря си и пий това което ти е предписал. Ако нямаш доверие на този, намери друг лекар, но не рискувай. Първата ми бременност приключи в 12 г.с, като дотогава си свирках безгрижно и ходех с болки на работа, прокървих веднъж леко, не обърнах внимание, кървенето се засили и всичко свърши за по-малко то 4 часа. Затова втората бременност се  пазих повече.

# 28
  • Мнения: 2 090
Честито и от мен  Hug

Тематично :

Пиех нош па само при нужда  Peace

T.e 5-6 пъти през 3-я месец,когато ме наболяваше.

Лека бременност ти желая  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 674
Не съм пила никакви лекарства и с двете бременности

Общи условия

Активация на акаунт