АКТУАЛНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЧАСТНО УЧИЛИЩЕ "Св. Георги" и "Св. София"?

  • 109 607
  • 251
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 5 066
Жалко, че родителите на други деца от Св.София, които изразяват подобно на моето мнение, не пишат тук.  

Hydrangea, споделям мнението ти и някога бях писала. Но изминаха над две години оттогава (и моят син сега завърши втори клас, а го преместихме от "Св. София" в края на подготвителен клас). Мислех, че ситуацията се е променила.

# 166
  • Мнения: 1 180
Не веднъж съм споделяла - двете ми деца са в това училище        /"Св. София"/ - едното почти завършва. Това е училището, подходящо за моите деца. И обобщения от типа "най-доброто училище".....зависи от детенцето. За щастие моите се чувстват прекрасно!

# 167
  • Мнения: 6
Не веднъж съм споделяла - двете ми деца са в това училище        /"Св. София"/ - едното почти завършва. Това е училището, подходящо за моите деца. И обобщения от типа "най-доброто училище".....зависи от детенцето. За щастие моите се чувстват прекрасно!
Ето това е същината на въпроса за "най-доброто училище"- как се чувстват децата и какви са вижданията на родителите за качеството на образованието, което искат децата им да получат!!!Затова почертах, че хората сме различни и че моето мнение, което описва индиректно мен самата като родител и моето дете, ще даде възможност на други да осмислят чрез чуждия опит (а не немотивирана оценка) собствените си  желания.
Приятен ден!

# 168
  • Мнения: 2 575
Аз благодаря за поста, беше ми много полезен /потвърждава доста от нещата написани по - назад в темата/. Аз вече тотално не знам какво да правя ...
Знам, че темата е конкретно за тези две училища, но предполагам всички пишещи тук са се интересували и от други училища. В тази връзка, ровейки, видях, че  от тази есен "Българско школо" се мести в нова сграда в Младост /проекта на която ме впечатли/ , не съм попадала и на крайно негативни отзиви за училището , а и  Младост като местоположение ме устройва перфектно. Ако някой би могъл да сподели информация и за това училище /може и на ЛС/ , ще бъда много благодарна.

Не знам дали си погледнала само няколко поста преди теб, че точно "Българско школо" е училището, от което след 4 години прекарани там с надежда за нова база и успешно обучение, местя сина си.
Разбира се, всяка оценка е субективна, както показва и диалога на родителите от "Св. София". Факт е, че "Школото" не е това, което е било по-рано и сега, въпреки най-после завършената страхотна на проект база, има много трески за дялкане в организацията и управлението.
Ако се търси детска градина и предучилищна съм с 2 ръце за " БГ Школо", но от там нагоре.............доста голяма доза късмет се иска, за да се попадне на перфектни преподаватели.

Последна редакция: ср, 13 юни 2012, 16:28 от Asinka

# 169
  • Sofia
  • Мнения: 4 739
Аз благодаря за поста, беше ми много полезен /потвърждава доста от нещата написани по - назад в темата/. Аз вече тотално не знам какво да правя ...
Знам, че темата е конкретно за тези две училища, но предполагам всички пишещи тук са се интересували и от други училища. В тази връзка, ровейки, видях, че  от тази есен "Българско школо" се мести в нова сграда в Младост /проекта на която ме впечатли/ , не съм попадала и на крайно негативни отзиви за училището , а и  Младост като местоположение ме устройва перфектно. Ако някой би могъл да сподели информация и за това училище /може и на ЛС/ , ще бъда много благодарна.

Не знам дали си погледнала само няколко поста преди теб, че точно "Българско школо" е училището, от което след 4 години прекарани там с надежда за нова база и успешно обучение, местя сина си.
Разбира се, всяка оценка е субективна, както показва и диалога на родителите от "Св. София". Факт е, че "Школото" не е това, което е било по-рано и сега, въпреки най-после завършената страхотна на проект база, има много трески за дялкане в организацията и управлението.
Ако се търси детска градина и предучилищна съм с 2 ръце за " БГ Школо", но от там нагоре.............доста голяма доза късмет се иска, за да се попадне на перфектни преподаватели.


Asinka , прочетох какво си написала, разбира се. Но понеже си описала детенцето ти (което е уникално чаровно) като по - стеснително, а моето май не е от особено стеснителните, реших, че би му допаднала тази среда. Проекта на новата сграда също ме впечатли, факт!
Това , което чета за Св. София, не знам защо и как, но ми навява асоциации за казарма, а не съм сигурна, че искам това за детето си. 
Никой не сподели какво е положението със спорта в училищата, които коментираме, а мен това също ме вълнува.

# 170
  • София
  • Мнения: 5 066
Включвам се да отбележа, че от различни източници знам, че тази година има отлив от началните класове на Българско школо.

Последна редакция: пт, 15 юни 2012, 01:02 от Prizma

# 171
  • Мнения: 1 180
Това , което чета за Св. София, не знам защо и как, но ми навява асоциации за казарма, а не съм сигурна, че искам това за детето си. 
Горките ми деца - по цял ден маршируват и козируват Joy

# 172
  • Мнения: 6
Спортът е много важна част от възпитанието на децата, според мен. Част от драмата с образованието идва и от липсата на достатъчно часове и занимания със спорт. Въобще не броя два-трите часа физическо от по 45 мин. седмично за спорт.
В Св.София спортът, според мен, не е на почит. Масата за тенис на маса едва ли стига за всички начални класове и тя се използва предимно в междучасията. Навън почти не излизат. Футболът на момчетата /пак в часовете по физическо/ е едно просто неорганизирано тичане. В Св.Георги засега също е много зле- два пъти седмично ги водят на футбол, тенис или плуване /изборът е само до един от тези спортове/. В новата им сграда ще бъде настина добре застъпен спорта- има куп спортни игрища, басейн и т.н..
Четох някъде, че когато човек /и особено дете/ стои повече време седнал и не се движи,не изразходва в необходимата степен адреналина в кръвта, което пък обяснявало и агресията при децата. Дори и да не е вярно, аз считам, че спортът култивира изключително важни за всяка личност качества, а да не говорим за здравето и правилното физическо развитие. Много ми коства на мен лично да компенсирам в зряла възраст липсата на тези качества, защото  от родителски амбиции да бъда все първа в науките дори и от физическо ме бяха спряли.

# 173
  • Мнения: 103
Това , което чета за Св. София, не знам защо и как, но ми навява асоциации за казарма

Детето ми учи в "Света София", бих казала че по-скоро ги държат доста свободно, за да се учели да са самостоятелни, което отначало ме доста притесняваше.

# 174
  • Мнения: 382
Цитат
Доказателство за това  е и  високата степен в овладяването на английски език. Още в шести клас 9 от учениците са покрили ниво В1, а 26 - ниво В 2 по Общоевропейската езикова рамка."
Тези нещо са объркали буквите...

# 175
  • Мнения: 4 877
Цитат
Доказателство за това  е и  високата степен в овладяването на английски език. Още в шести клас 9 от учениците са покрили ниво В1, а 26 - ниво В 2 по Общоевропейската езикова рамка."
Тези нещо са объркали буквите...

Не ти разбирам забележката. Доста ясно е казано.

Най-силните групи по английски още в 5 клас вземат ниво В1, а в 6 клас - В2 ниво. В 7 клас не се явяват за по-високи нива.

# 176
  • В офиса
  • Мнения: 4 036
Цитат
Доказателство за това  е и  високата степен в овладяването на английски език. Още в шести клас 9 от учениците са покрили ниво В1, а 26 - ниво В 2 по Общоевропейската езикова рамка."
Тези нещо са объркали буквите...

Рано им е още да вземат С ниво, все пак са само на по 12-13 години. Laughing

# 177
  • Мнения: 382
Цитат
Доказателство за това  е и  високата степен в овладяването на английски език. Още в шести клас 9 от учениците са покрили ниво В1, а 26 - ниво В 2 по Общоевропейската езикова рамка."
Тези нещо са объркали буквите...

Не ти разбирам забележката. Доста ясно е казано.

Най-силните групи по английски още в 5 клас вземат ниво В1, а в 6 клас - В2 ниво. В 7 клас не се явяват за по-високи нива.
ИМам предвид, че доста са преувеличили.  Или не е по ЕВропейската рамка. Това изобщо не е реално! По-скоро ми мирише на реклама и то предназначена за тези, които си нямат и понятие от тези нива.

Последна редакция: пт, 15 юни 2012, 20:39 от svetkavitsa

# 178
  • Мнения: 4 877
Цитат
Доказателство за това  е и  високата степен в овладяването на английски език. Още в шести клас 9 от учениците са покрили ниво В1, а 26 - ниво В 2 по Общоевропейската езикова рамка."
Тези нещо са объркали буквите...

Не ти разбирам забележката. Доста ясно е казано.

Най-силните групи по английски още в 5 клас вземат ниво В1, а в 6 клас - В2 ниво. В 7 клас не се явяват за по-високи нива.
ИМам предвид, че доста са преувеличили.  Или не е по ЕВропейската рамка. Това изобщо не е реално! По-скоро ми мирише на реклама и то предназначена за тези, които си нямат и понятие от тези нива.

Много грозни подозрения! Достатъчно интелигентни хора сме, за да сме наясно от нивата.

Утре синът ми (5 клас) се явява на PET - В1. Догодина е на В2.

http://www.cambridgeesol.org/exams/pet/index.html#tab6

Отскоро има лека промяна и отличните резултати на РЕТ се приравняват на В2 ниво.
Резултатите му от пробните изпити досега попадат точно в този порядък. Стискам палци утре да е в кондиция и да покаже същите отлични резултати.

"    Cambridge English: Preliminary – Level B2

New for September 2011
Pass with Distinction

Exceptional candidates sometimes show ability beyond Level B1. From September 2011, if you achieve a Pass with Distinction, you will receive the Preliminary English Test certificate stating that you demonstrated ability at Level B2.

    Cambridge English: Preliminary – Level B1

Pass with Merit, Pass

If you achieve a Pass or Pass with Merit in your exam you will be awarded the Preliminary English Test certificate at Level B1. Reaching this level shows that you are developing your language abilities and are ready for the next challenge."

Надявам се, че съм ви била полезна!

# 179
  • Мнения: 7 263

Много грозни подозрения! Достатъчно интелигентни хора сме, за да сме наясно от нивата.

Утре синът ми (5 клас) се явява на PET - В1. Догодина е на В2.

http://www.cambridgeesol.org/exams/pet/index.html#tab6

Отскоро има лека промяна и отличните резултати на РЕТ се приравняват на В2 ниво.

"    Cambridge English: Preliminary – Level B2

New for September 2011
Pass with Distinction

Exceptional candidates sometimes show ability beyond Level B1. From September 2011, if you achieve a Pass with Distinction, you will receive the Preliminary English Test certificate stating that you demonstrated ability at Level B2.

    Cambridge English: Preliminary – Level B1

Pass with Merit, Pass

If you achieve a Pass or Pass with Merit in your exam you will be awarded the Preliminary English Test certificate at Level B1. Reaching this level shows that you are developing your language abilities and are ready for the next challenge."

Надявам се, че съм ви била полезна!


Напълно нормално е да покрият такова ниво след като се обучават усилено от първи клас още. Синът ми днес си получи свидетелството за покрито ниво Flyers, което се равнява на А2 - сега завърши 4-ти клас.  Тоест нищо не би попречило догодина да покрият следващото ниво при подобна усилена езикова подготовка. Става въпрос за друго училище, да уточня само. Писмените работи се проверяват  във Великобритания, а устната се оценява от висококвалифицирани преподаватели, които са native speakers.

Общи условия

Активация на акаунт