Отказва да пие мляко

  • 1 417
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Е, тя като не мисли, че е много, няма смисъл от съвети явно  Wink
Разбира се, че е много яденето  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 6 182
Щом пие водичката от биберон, пробвай млякото да е по-студено. Може по-топлия биберон да и дразни венците. И по-широка дупка, да тече по-лесно без много-много да стиска и тегли.
Слагай повечко сирене в попарата и хумана на прах в пюрето и не настоявай, след седмица ще забрави, че нещо и е било некомфортно и може да пропие отново!

Според мен е нормално дете на 7 месеца да има все още 5 хранения  Peace

# 17
  • Мнения: 27 524
Според мен е нормално дете на 7 месеца да има все още 5 хранения  Peace

Да, от които 3 трябва да са само мляко.

# 18
  • Мнения: 1 045
Благодаря ви момичета за отговорите  Hug
за биберона сменила съм поне 5 вида  Crazy
А относно попарите,кашите и пюретата,не мисля че е много,тя е захранена от 4-месец и до преди няколко дена пиеше мляко сутрин,вечер и понякога през нощта  Rolling Eyes,пък и моя педиатър ми е казал да заместя тези хранения  Peace
А за зъбките и аз си мислех че е от тях,от няколко дена и изби първото зъбче,а второто е на път  Mr. Green,но не е имала проблеми,водичка си пие от биберон  Rolling Eyes
Още веднъж мерси   bouquet
При нас сега расте зъбче и избива второ,имаме пюре за обяд и каша след това.Млякото от няколко дни не го изпива а си играе с биберона на шишето.Аз мисля че е от зъбчетата и при нас и при вас.Моето бебче е лакомия голяма,а сега премята и лъжичка и биберон и не се храни както преди седмица -две.Аз не се притеснявам защото и без това сме над нормата. Peace

# 19
  • Мнения: 318
Е, тя като не мисли, че е много, няма смисъл от съвети явно  Wink
Разбира се, че е много яденето  Peace

Аз като пуснах тази тема исках съвет относно даването на млякото,дали се е случвало на някоя от вас детето да откаже да пие мляко,а не това колко пъти яде и какво,мисля че всеки сам преценява кое е добре за детето му,за теб може би е много,но за мен и другите майки които захранват по този начин е напълно нормално  Peace

# 20
  • Мнения: 27 524
Разбира се, но не допускаш ли, че при прекаленото много ядене и заместване на мляко е повече от логично да не иска да го пие?  Simple Smile
Не може в един ден да даваш на бебе попара, каша и пюре и да искаш да пие и мляко  Peace
Ти си знаеш   Simple Smile На тази възраст млякото е милион пъти по-полезно от попарата! Пък кой както иска да си гледа детето, аз си казвам мнението  Peace

# 21
  • Мнения: 1 045
Блонди в кашите също има мляко.Ние не заместваме изцяло млечното хранене както го разбираш ти.

Рони ние сме на същата възраст,същото е със зъбите и също сме намалили желанието си за пиене на мляко,така че споко. Peace

# 22
  • Мнения: 318
Съгласна съм всеки има право на мнение тук,и никога не съм казвала обратното  Peace
Ами дъщеря ми от един месец е на това меню и си пиеше млякото сутрин и вечер по 250гр затова ми е странно защо се получи така  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 27 524
Блонди в кашите също има мляко.Ние не заместваме изцяло млечното хранене както го разбираш ти.

Знам, че има мляко, разбирам. Просто като калоричност е прекалено много, няма как да огладнее бебето и да иска да си пие млякото при толкова хранене.

Рони, режимът, апетитът и количеството с възрастта се променят. Както едно бебе първите месеци яде много и наддава много. След това вече не е така. Има си спадове и пикове, следвай детето. Не може месеци и месеци наред да приема едно и също количество, съвсем нормално е. Просто в твоя случай има спад на апетита и нуждите съответно и е логично да махнеш едното хранене и да върнеш едно само ня мляко.

И синът ми като бебе количествата храна, които ядеше, сега не може да ги стигне например  Grinning
 Hug

# 24
  • Мнения: 1 045
Рони аз си го обяснявам със зъбчетата защото сега трябва да свикват с новата си придобивка.Тече ни млякото през устата а до сега никога не съм ползвала лиавчета.Езикът и е все на зъбчетата глътне 2-3 пъти и след това започва да търка зъбчето.За мен си е от зъбчетата и от нищо друго.Педито също каза че сега няма да папкаме както преди,така че обади се на педито си да видиш какво ще каже.Ако сте си в нормите с кг невиждам място за притеснение,но ако сте под нормата задължително търси компетентно мнение. Peace

# 25
  • Мнения: 318
Блонди да напълно съм съгласна че режима,апетитът и количеството се променят с времето  Wink
GALQ79 ами мисля че сме си в норма с кг,на 7м. е 8кг,69см. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 045
Блонди да напълно съм съгласна че режима,апетитът и количеството се променят с времето  Wink
GALQ79 ами мисля че сме си в норма с кг,на 7м. е 8кг,69см. Simple Smile
Ами за сега не виждам нищо притеснително и ние сме около тези размери и педито ме успокои.Каза да поизчакаме да видим като избие и второто тогава как ще е.
За твое упокоение заведи бебчо или поне по телефона се обади да видиш какво ще ти каже педито.
И ние папкахме много,а сега 1-во хранене 100мл мляко,2-ро пюре,3-каша,4-100мл,мляко и последното 100-150 мл,а преди 2 седмици количеството беше двойно.
Твърдите храни си ги изяжда,а мякото с мъка и по-малко.Чуда се ако пробвам с лъжичка дали ще го изяде,да не би със зъбчето да и пречи за бибероната.Пробвай с лъжичка,знам ли?

# 27
  • Мнения: 165
И при нас имаше такъв период при никненето на зъбките. Няма мляко което да не съм купувала. Най- накрая - Милумил с вкус на ванилия.  Но бързо му омръзна, то е и по- гъсто мляко. Смених с Лактана 3- плодов аромат- пак временно. Сега е по- голям вече и пие  Нестле Джуниър 1+. Peace

Общи условия

Активация на акаунт