Неспокойно бебе на 9 месеца

  • 1 049
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте моля Ви за съвет ..
Бебето ми е на 9 месеца изобщо не е спокойно нито през деня нито през ноща постянно плаче държим го пак същата работа ..
Спи по 10-15 мин . 😪😪


Също така неможе да стой седнал трябва да го придържаш ...
Не сочи с пръстче не показва с нищо че иска играчка ..
Не се изправя в кошарата ..
Незнам какво се случва ?

Последна редакция: чт, 17 дек 2020, 08:10 от tanchety99

# 1
  • Мнения: 18 974
Щом и физическото му развитие е под нормалното за възрастта, заедно с поведението му, което издава, че изпитва някаква постоянна болка или дискомфорт, според мен трябва да се насочите към специалисти. Отиваш при личния лекар на бебето и обясняваш подробно как се държи, какви са му възможностите и да те насочи към специалисти. Пандемия, не пандемия, може ако отложиш изследвания и пр., да му е фатално за развитието.

# 2
  • Мнения: 9
Ходя до личната обеснявам на всяка консултация за поведението му тя не обръща внимание 😪

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
Консултирайте се с детски невролог.

# 4
  • Мнения: 4 660
А чува ли те?  Наскоро едно наборче на голямата на 2 г установиха че не чува.
Може от това да е нерноста или изпитва някакъв дискомфорт. Гладно жадно пълен стегнат памперс горещо му е, боли го нещо.

# 5
  • Мнения: 18 974
Ходя до личната обеснявам на всяка консултация за поведението му тя не обръща внимание 😪

Добре де, нищо ли не проверява и не пита лекарката, като го водите бебето. Има едни таблици за развитието на детето и педиатрите са длъжни да следят, за да хванат евентуален проблем навреме. На определена възраст детето трябва да прави това и това. Ако не е способно, се проверява защо не може. Има някакъв проблем и щом постоянно е така, едва ли е заради несменен памерс, зъби и пр. И аз мисля, че трябва да поискаш първо направление за невролог. Ако настоява, че нищо му няма на бебето и отказва напраления, направо те съветвам да смениш ЛЛ, декември по принцип може да се сменят, защото е опасно подобно неглижиране.

# 6
  • Мнения: 9
Да чува ме ... гука си
Но е неспокоен ..
Реве не спи , храни се нормално

# 7
  • Мнения: 3 730
Добре де,мислиш,че детето има проблем и продължаваш да не правиш нищо.Като личната не ти обръща внимание-смени я.Има и лекари на частно.Ще виждам аз,че детето има проблем и ще чакам за направления.Как ли пък не!

# 8
  • Мнения: 6 915
Изобщо не чакайте ...това са доста точки на изоставане ...като се започне от седеж...отивайте на частно и невролог

# 9
  • Мнения: 450
След като педиатъра не ви чува,го сменете.,отидете на частно.

# 10
  • Мнения: 545
Заведете детето на невролог , вие показвате ли му как се пляска , за чао маха ли .

# 11
  • Мнения: 9
Казвам-показвам му всичко
Имаме си една кака и тя му говори помага с ръчичките ..
Само пляска с ръчички не маха за Чао ..
При нея всичко беше различно и затова сега с малкия всичко ме притеснява Sad

# 12
  • Мнения: 18 974
Да отидете на частен преглед при детски невролог е добър съвет, но става за момента. Не трябва да стоите при педиатър, който или е некадърен, или напълно безхаберие и изобщо не обръща внимание на проблемите. Трябва ти някой, който да те насочва какво да предприемеш. Иска ми се да вярвам, че един медик може много по-адекватно да постави диагноза, предвид образованието и това, че вижда и преглежда детето, отколкото сама да се луташ и да търсиш виртуална помощ, без вероятно и да си в състояние да отсееш маловажните от много важните симптоми и да ги опишеш, че чрез тях някой, който не е виждал детето, да постави адекватната диагноза, дори и да има квалификация.

Те всички деца са различни, но все пак има крайъгълни камъни в развитието, които трябва да достигне всяко дете.

# 13
  • Мнения: 134
Обърни се към специалист. Тук не можем да ти помогнем,можем само да гадаем а що се отнася до здравето и развитието на едно дете,гадателствата остават настрана...
Поискай направление за детски невролог и виж какъв е проблема,не отлагай подобни неща.
Пожелавам ти всичко да е наред

Общи условия

Активация на акаунт