С огромна горчивина искам да дам гласност

  • 9 394
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 505
подписах,меко казано е,4е съм потресена

# 46
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Като науча подробности ще ви уведомя.

Убедена съм, че вече много хора ще следят за информация по случая. Само да не спират да шумят по случая. 

Само ще припомня, че преди няколко месеца само, собствениците на домашни любимци организираха подписки /и не само в Интернет, ами събираха подписи и на обществени места/ срещу проектозакона, вспоред който трябваше да искат разрешение от съседите си. Подписките бяха официално внесени в съответната комисия в НС, имало е срещи с парламентарни групи, с Гиньо Ганев като омбудсман, на които са обяснили тезата си и кои закони са нарушени. И в резултат тези членове отпаднаха! А за такъв случай като този няма начин да не се заинтересуват. Сигурна съм, че ако се упорства ще има успех. Желая го от все сърце!

# 47
# 48
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Подписах.
И в главата ми се върти един основен въпрос.Как след като знаеш, че това са извършителите ги пускаш с чиста съвест на свобода? Как спят вечер тези хора и съвест нямат ли?  Confused
Потресена съм.Чувала съм бегло от медиите за случая, добре че беше форумът та да се запозная и с подробностите.
Това не трябва да се остави по този начин.. 93 прободни рани, нечовешко, a убийците са на свобода. Angry

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 13:26 от Aetera

# 49
  • Мнения: 2 746
Познавам лично бащата на Георги Желязков,моите уважения към него,защото той е много добър човек,но.................без извинение ми се доповръща четейки всичко това.И аз имам дете ,и аз съм майка и не искам да мисля на какво бих била способна ,ако моето дете стане жертва на подобно жестоко убийство.Та аз дори не мога да намеря думи ,да назова стореното от тях!Не искам да чета повече такива новини,макар всеки ден да бълват!!!Много жалко за всички нас,много!!!

Ще ме извиняваш, но като е добър човек, как е успял да възпита такъв син - убиец!
Личи си, че вечно е тичал след него да му замита "белите".....

# 50
  • Мнения: 3 268
Интересното в случая е каква ни е на нас Франция, че да се
Цитат
Франция се възмути от оправдателна присъда по скандално дело

Не си спомням някога България като държава да си е позволявала да се изказва възмутено относно съдебни решения взети от независимия френски съд. Баси и наглостта от страна на Франция - да обсъжда съдебни решения от независим български съд. Това си е направо дипломатически скандал.
Борисе,гледах репортажа и френската страна е напълно права в случая.Делото е доведено до край от френски следователи и намерените доказателства недвусмислено показват кои са извършителите.Хората са изумени от наглостта на българското правосъдие,което  лесно е зачеркнало труда на френските полицаи,платен с парите на френските данъкоплатци,и е издало оправдателна присъда.Срам!

# 51
  • Мнения: 391
Никой от нас  не е запознат с доказателствата по делото подробно .
Ами ако доказателствата са противоречиви - какво да направи българският съд ?!Да осъди двама невинни ,за да се хареса на Франция?!Френските власти имат интерес да  поставят въпроса и да шумят по случая ,защото ако двамата бъдат оправдани - ще се окаже ,че френската полиция не е довела разследването до край и ще се наложи да продължи да търси убиеца.Това е доста конфузна ситуация за тях ,не мислите ли ?!

Малко се порових в интернет- четох част от мотивите на Апелативния съд.
Подсъдимите са си тръгнали  от апартамента на жертвата към 21 и нещо вечерта , след което са отпътували за друго място ,а към полунощ съседка е чула викове и шум от апартамента,при това на френски език.Ако подсъдимите са се върнали обратно  ,нямаше ли при борбата да  разменят ожесточени реплики на български ,вместо на френски език?!А и по същото време  единият от тях е бил глобен ,от което се установява ,че са се намирали доста далеч от местопрестъплението .Не е установен и  мотив за престъплението- посочено е,че подсъдимите взели телефона на жертвата. Самите подсъдими са дали обяснения  защо има тяхно ДНК по дрехите на жертвата,но от мотивите на Апелативния съд   тяхната версия за незапознат с доказателствата читател не става ясна и това е нормално, тъй като  съдът е обсъждал конкретните възражения на страните ,а не е преразказвал фактическата обстановка.Може би от мотивите на окръжния съд може да се научи повече ,но тях не ги намерих.

Та мисълта ми е ,че не бива  така лековерно да се хвърляме на отрицателния  полюс  ,без да сме запознати със случая.Когато българският съд осъди британски гражданин ,пак имаше шумотевица ,но тогава твърденията бяха ,че сме осъдили невинен,макар да беше разпознат от очевидци.И тогава ли съдът трябваше да сниши пред чуждата дипломация ?!

     

# 52
  • Мнения: 204
Подписах.

# 53
  • Мнения: 932
Намам думи...направо не знам какво да кажа...горките му родители...Не стана ли същото и със сестрите Белнейски,а?Кво да говоря повече,гнус ме е от собствената ми държава

# 54
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
и аз се присъединих с подпис!Силно се надявам да има развитие по случая и то да е в полза на фамилията на това момче.

# 55
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Във вестник "Капитал", бр. от 31 януари-6 февруари, т.е. предпоследния, има статия за случая. Не можах да я намеря на сайта им, затова цитирам как завършва:

По информация на "Капитал" в края на миналата година френските власти са внесли във френски съд обвинение срещу Герги Желязков и Стоян Стоичков. Въпреки че паралелния процес е рядко срещано явление, той е възможно решение. И означава само едно- без да има политическо решение на ЕК, предпазната клауза срещу Б-я вече е факт".

Сега си мисля, че ще им дадат минималното ефективно решение у нас, за да не получат присъда във Франция. И после двамцата ще изприпкат на свобода след 2-3 годинки.
Никой от нас  не е запознат с доказателствата по делото подробно .


Ами ако доказателствата са противоречиви - какво да направи българският съд ?!Да осъди двама невинни ,за да се хареса на Франция?!Френските власти имат интерес да  поставят въпроса и да шумят по случая ,защото ако двамата бъдат оправдани - ще се окаже ,че френската полиция не е довела разследването до край и ще се наложи да продължи да търси убиеца.Това е доста конфузна ситуация за тях ,не мислите ли ?!

Малко се порових в интернет- четох част от мотивите на Апелативния съд.
Подсъдимите са си тръгнали  от апартамента на жертвата към 21 и нещо вечерта , след което са отпътували за друго място ,а към полунощ съседка е чула викове и шум от апартамента,при това на френски език.Ако подсъдимите са се върнали обратно  ,нямаше ли при борбата да  разменят ожесточени реплики на български ,вместо на френски език?!А и по същото време  единият от тях е бил глобен ,от което се установява ,че са се намирали доста далеч от местопрестъплението .Не е установен и  мотив за престъплението- посочено е,че подсъдимите взели телефона на жертвата. Самите подсъдими са дали обяснения  защо има тяхно ДНК по дрехите на жертвата,но от мотивите на Апелативния съд   тяхната версия за незапознат с доказателствата читател не става ясна и това е нормално, тъй като  съдът е обсъждал конкретните възражения на страните ,а не е преразказвал фактическата обстановка.Може би от мотивите на окръжния съд може да се научи повече ,но тях не ги намерих.

Та мисълта ми е ,че не бива  така лековерно да се хвърляме на отрицателния  полюс  ,без да сме запознати със случая.Когато българският съд осъди британски гражданин ,пак имаше шумотевица ,но тогава твърденията бяха ,че сме осъдили невинен,макар да беше разпознат от очевидци.И тогава ли съдът трябваше да сниши пред чуждата дипломация ?!
     

Деси, в това което пишеш има логика. Но от всичко, което е публикувано по случая, стана ясно, че когато френските представители са били тук, бащата на Желязков пръв е признал, че синът му е извършителят, само е помолил синът му да бъде държан настрана от другите арестанти. Не ми се вярва да го е направил, за да се хареса на френските власти. newsm78 По- скоро е бил посъветван да признае, докато те са тук, а после да се разтаква и оспорва. Изобщо не са очаквали че "гадните" франсета ще захапят случая като питбули.   

# 56
  • Мнения: 391
Във вестник "Капитал", бр. от 31 януари-6 февруари, т.е. предпоследния, има статия за случая. Не можах да я намеря на сайта им, затова цитирам как завършва:

По информация на "Капитал" в края на миналата година френските власти са внесли във френски съд обвинение срещу Герги Желязков и Стоян Стоичков. Въпреки че паралелния процес е рядко срещано явление, той е възможно решение. И означава само едно- без да има политическо решение на ЕК, предпазната клауза срещу Б-я вече е факт".

Сега си мисля, че ще им дадат минималното ефективно решение у нас, за да не получат присъда във Франция. И после двамцата ще изприпкат на свобода след 2-3 годинки.
...... от  всичко, което е публикувано по случая, стана ясно, че когато френските представители са били тук, бащата на Желязков пръв е признал, че синът му е извършителят, само е помолил синът му да бъде държан настрана от другите арестанти. Не ми се вярва да го е направил, за да се хареса на френските власти. newsm78 По- скоро е бил посъветван да признае, докато те са тук, а после да се разтаква и оспорва. Изобщо не са очаквали че "гадните" франсета ще захапят случая като питбули.   

Това си мислех тези дни - французите не забравят и на двамата няма да им се размине ,освен ако и процесът във Франция не вземе някакъв неочакван обрат.Ньойският мирен договор е подписан по настояване на французите в парижкото предградие,което се води рожденното селище на Балдуин Фландърски ,като отмъщение ,че преди толкова години Калоян е победил и  пленил именно този знатен рицар.
Що се отнася до пресата - понякога пишат безобразни измислици , за това не знам кое е вярно и кое не от написаното.

# 57
подписах.бог да прости момчето и кураж на родителите му.нека знаят че има хора които са с тях .чудя се ако на тези които в момента  оправдават двамата им се случи нещо подобно как биха отсъдили .едва ли по същия начин.как спите спокойно вечер бе хора????????

# 58
  • Мнения: 194
Потресена съм,просто нямам думи каква жестокост...

# 59
  • Мнения: 4 916
Нямам думи. Писах, трих... сега пак трия...

Общи условия

Активация на акаунт