Колко дни за болничен за гледане на дете

  • 213 342
  • 550
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 8 272
Viva_123, мила нещо не разбрах от това
Привет и от мен:)
От всичко, което разбрах- полагат се 60 дни за гледане на ДЕТЕ, независимо едно, три или пет деца имам. да Ако детето/децата боледуват повече от 60 дни годишно, болничният не се заплаща. да независимо дали е издаден за болничен престой или от ЛКК. Права ли съм? Болничния престой не севключва, ако детето е под 3 год. Не севключват и дните за карантина
И отделно аз имам право на 40 дни болничен, издаден от ЛЛ? 40 дни еднолично издадени - за гледане на дете, длуг член на семейството или лично за теб
Поправете ме, ако греша, благодаря!

...

60 или 40 са дните newsm78


някъде съм срещала и за "до 180 дни/година" ... че имат право работещите.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 100
Момичета, благодаря за отговорите Hug
Значи много е нечестно, независимо колко деца имаш, дните платен болничен са едни и същи. А после ходи раждай егати Confused
Весела Коледа на всички и дано не ни се налага изобщо да ползваме болнични през 2011 г  bouquet

# 47
  • Мнения: 2 200
Десем, 40 дни болнични еднолично може да издаде доктор на твоето име през годината. В тези дни са включени болнични с различна причина. След 41-я ден болничните се издават от ЛКК. 60 дни болнични изплаща НОИ за гледане на болно дете.
Иначе имат право и на повече, но вече зависи от болестта.

# 48
  • София
  • Мнения: 8 272
  bouquet
Благодаря, питам защото си следя сумата да не стигне 40 ... нали съм с 2вама, аз не смея да взема за себе си, че да има за децата.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 100
 bouquet
Благодаря, питам защото си следя сумата да не стигне 40 ... нали съм с 2вама, аз не смея да взема за себе си, че да има за децата.

Е, след 40 не е проблем, нали? Само дето трябва да са от ЛКК или? newsm78

# 50
  • София
  • Мнения: 8 272
Не съм стигала до над 40, не ми е ясна процедурата.
Въпреки че в таз годишните имам болничен който бе продължен с ЛКК, но аз си го броя в 40те дни.

# 51
  • Мнения: 2 200
 bouquet
Благодаря, питам защото си следя сумата да не стигне 40 ... нали съм с 2вама, аз не смея да взема за себе си, че да има за децата.

Е, след 40 не е проблем, нали? Само дето трябва да са от ЛКК или? newsm78
Точно така

# 52
  • Мнения: 61
Здравейте!
Аз искам да попитам за календарна година ли става въпрос или за 1 година назад? Сега се налага да ползвам 5 дни, обаче ако е за година назад стават повече от 40 и незнам дали ще ми го изплатят.

# 53
  • Мнения: 2 200
Здравейте!
Аз искам да попитам за календарна година ли става въпрос или за 1 година назад? Сега се налага да ползвам 5 дни, обаче ако е за година назад стават повече от 40 и незнам дали ще ми го изплатят.
С право на обезщетение се полагат 60 кал. дни за гледане на болно дете до 18 год. възраст в рамките на една календарна година. В тези 60 дена не се включват дните с карантина и придружаване на болно дете до 3 год. възраст в болница. След това не се изплаща обезщетение

# 54
  • Мнения: 61
Благодаря, обаче нали бяха 40 дни от личния лекар? Ако е за календарна година е добре, значи сега започвам наново да броя.

# 55
  • Мнения: 2 200
Благодаря, обаче нали бяха 40 дни от личния лекар? Ако е за календарна година е добре, значи сега започвам наново да броя.
40 дни еднолично за календална година, независимо от причината - лично за теб, гледане на болно дете, гледане на болен над 18-год. и т.н.
 Това са различни неща.

# 56
  • Мнения: 30
Моля,някой да ми отговори на въпроса :колко процента се изплащат болнични за гледане на болно дете от работодателя и от нои и има ли общо на каква възраст е детето?мойте са близнаци на 4год и 9 месеца.
Благодаря предварително за информацията!

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Моля,някой да ми отговори на въпроса :колко процента се изплащат болнични за гледане на болно дете от работодателя на 70 процента и от нои на 80 процентаи има ли общо на каква възраст е детето-не,няма връзка възрастта ?мойте са близнаци на 4год и 9 месеца.
Благодаря предварително за информацията!


# 58
  • Мнения: 2 531
Момичета имам следния въпрос- ползавм болнични за гледане на дете в момента, за баткото който е опериран. Очаквам обаче сестра му да се разболее от шарка / само 2 деца останаха в групата незаразени , няма начин да прескочи/. Ако се разболее докато съм в болнични за гледане на баткото - ок, няма да взема друг , но ако изтекат едните болнични/ от ЛКК са ми/ и тя точно тогава се разболее имам ли право веднага да ползвам болнични на другото основание- гледане на дете под карантина / нали шарката така би трябвало да се води/ ? Или трябва да има прекъсване на двата болнични? Нзнам дали стана ясен въпроса ми- с 2 думи- болничния като продължение ли трябва да се издаде или наново като първичен, ако ми изтече за едното дете и междувременно се разболее другото дете???

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Момичета имам следния въпрос- ползавм болнични за гледане на дете в момента, за баткото който е опериран. Очаквам обаче сестра му да се разболее от шарка / само 2 деца останаха в групата незаразени , няма начин да прескочи/. Ако се разболее докато съм в болнични за гледане на баткото - ок, няма да взема друг , но ако изтекат едните болнични/ от ЛКК са ми/ и тя точно тогава се разболее имам ли право веднага да ползвам болнични на другото основание- гледане на дете под карантина / нали шарката така би трябвало да се води/ ? Или трябва да има прекъсване на двата болнични? Нзнам дали стана ясен въпроса ми- с 2 думи- болничния като продължение ли трябва да се издаде или наново като първичен, ако ми изтече за едното дете и междувременно се разболее другото дете???

не е задължителното щерката да се разболее  Wink

болничния за нея може да е от ЛКК или първичен от педиатъра

в първия случай не трябва да има прекъсване с този на баткото
във втория случай трябва да има прекъсване-не може ЛКК т.е вторичен и после веднага първичен болничен

Общи условия

Активация на акаунт